Komedie romantyczne - nie wyobrażamy sobie, żeby filmowcy zaprzestali tworzenia filmów o miłości. To od lat jeden z ulubionych gatunków wśród widzów na całym świecie. Także i w Polsce! Rokrocznie pojawia się kilkanaście nowych tytułów łączących w zarówno sobie dowcip, jak i romantyczne, głębokie uczucia. Proste? Nie do końca, miano kultowych otrzymało tylko kilka komedii romantycznych, np. "Kiedy Harry poznał Sally", "Pamiętnik", "Dziennik Bridget Jones", "Bezsenność w Seattle", "Jak stracić chłopaka w 10 dni" czy "500 dni miłości". Te najlepsze wzruszają, bawią i poprawiają humor. Nie oszukujmy się, każdy z nas po cichu marzy o wielkiej miłości. Wiemy też, że filmy o miłości oglądają kobiety i mężczyźni - i to w każdym wieku. Możecie zaprzeczać, my swoje wiemy. Komedie romantyczne na 2019 rok zaskoczą was i to nie jeden raz. Już możemy wam zdradzić, że pojawią się kontynuacje znanych nam dobrze hitów, chodzi o "Planetę Singli" oraz o kultowy "What Men Want". To nie wszystko. Komedie romantyczne coraz częściej pojawiają się również na Netflix, co więcej, są to nowe i autorskie filmy romantyczne sygnowane przez amerykańską platformę. Chodzi m.in. o "Isn't It Romantic", "Wynajmij sobie chłopaka", czy "Ktoś wyjątkowy". Na dodatek gwiazdy naszych ulubionych seriali (np. "Riverdale") wystąpią w premierowych komediach romantycznych typu "Five Feet Apart", "The Sun Is Also a Star" oraz "Ostatnie wakacje". Pod koniec roku do kin trafi również komedia romantyczna 2019 z udziałem Emilii Clarke ("Gra o tron") i Henrym Goldingiem ("Bajecznie bogaci Azjaci"). Komedie romantyczne 2019 zaserwują nam emocje jak w najlepszych wyciskaczach łez, przytoczą historię ze znanego filmu z Melem Gibsonem a nawet otrą się o pastisz. Koniecznie sprawdźcie komedie romantyczne, które pojawią się w kinach w 2019 roku. 

Filmy i komedie romantyczne na Netfliksie >>

Komedie romantyczne 2019: "Planeta singli 3"

Trzecia część! Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina: każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, na dodatek, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, ich małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka...

reżyseria: Sam Akina, Michał Chaciński

obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Danuta Stenka, Tomasz Karolak, Piotr Głowacki, Borys Szyc, Bogusław Linda

premiera: 8.02.2019

Zobacz też: komedie romantyczne, których możecie nie znać >>

Komedie romantyczne 2019: "Untogether"

Spokojnie to nie jest kolejny film z serii "Pięćdziesiąt twarzy Greya" z Jamie Dornanem. Bliżej mu do "Kocha, lubi, szanuje" z Ryanem Goslingiem i Steve'em Carellem.

Andrea po wyjściu z uzależnienia od heroiny, stara się związać swoją przyszłość z pisaniem powieści. Kobieta wdaje się w romans z Nickiem, byłym lekarzem a teraz autorem słynnej książki o tematyce wojennej. Natomiast siostra Andrei, masażystka Tara będąca w związku ze starszym Martinem zakochuje się w charyzmatycznym rabinie.

reżyseria: Emma Forrest

obsada: Alice Eve, Jamie Dornan, Jennifer Grey, Ben Mendelsohn, Jemima Kirke, Lola Kirke, Billy Crystal, 

premiera: 8.02.2019 (USA)

Zobacz też: Fajne komedie romantyczne >>

Komedie romantyczne 2019: "What Men Want"

Żeńska wersja hitu "Czego pragną kobiety" z Melem Gibsonem. Główna bohaterka żyje w świecie zdominowanym mężczyzn, odnosi sukcesy, jednak upragniony awans przechodzi jej koło nosa. Pewnego dnia zdarza jej się wypadek, po którym zaczyna słyszeć myśli mężczyzn...

reżyseria: Adam Shankman

obsada: Taraji P. Henson, Wendi McLendon-Covey, Max Greenfield

premiera: 8.02.2019 (USA)

Zobacz też: Komedie romantyczne dla singli >>

Komedie romantyczne 2019: "Under the Eiffel Tower"

Stuart przechodzi przez kryzys wieku średniego. Chcąc zmienić coś w swoim życiu razem z rodziną przyjaciela wybiera się do Paryża. Pod słynną wieżą Eiffla oświadcza się 26-letniej córce kumpla... To dopiero początek tej historii!

reżyseria: Archie Borders

obsada: Matt Walsh, Judith Godrèche, Reid Scott

premiera: 8.02.2019 (USA)

Zobacz też: filmy romantyczne na Netfliksie >>

Komedie romantyczne 2019: "Isn't It Romantic"

Pewnego dnia Natalie stwierdza, że została uwięziona w świecie rodem z najpopularniejszych komedii romantycznych. Czy uda jej się wrócić do szarej rzeczywistości, czy jednak tam zostanie?

reżyseria: Todd Strauss-Schulson

obsada: Rebel Wilson, Priyanka Chopra, Liam Hemsworth, Betty Gilpin

premiera: 14.02.2019 (na Netflix)

Zobacz też: filmy na pierwszą randkę >>

Komedie romantyczne 2019: "Całe szczęście"

W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej, który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa, niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitnessu Marta. Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie "sportowego trybu życia". Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna. Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Czy uda im się wspólnie odnaleźć "Całe szczęście"? 

reżyseria: Tomasz Konecki

obsada: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maksymilian Balcerowski, Marieta Żukowska, Joanna Liszowska

premiera: 8.03.2019

Zobacz też: fajne filmy na wieczór >>

Komedie romantyczne 2019 >>