Jeśli od dawna zastanawiasz się, jak przyciągnąć miłość, i wciąż nie możesz znaleźć wymarzonego partnera – bardzo prawdopodobne, że nieświadomie blokujesz się na miłosne doświadczenia. W sytuacji, gdy emanujesz złą energią (co nie znaczy negatywną, bardziej chodzi o „zaburzoną” energię), samo pragnienie, by w twoim życiu pojawił się ktoś ważny, nie wystarczy. Nieprzypadkowo wszelkie księgi magiczne zalecają, by podczas każdego rytuału zachować uwagę, skupienie, harmonię i spokój umysłu, bo inaczej zaklęcie nie zadziała. Równowaga energetyczna to klucz do zrozumienia praw rządzących wszechświatem i droga do otrzymania tego, czego najbardziej pragniesz. Dlatego zanim zapalisz świece i oddasz się powtarzaniu miłosnych zaklęć – zacznij od wyrobienia w sobie odpowiedniej postawy, która otworzy cię na spotkanie z upragnionym partnerem.

Jak przyciągnąć miłość? Poznaj prawo przyciągania

Prawo przyciągania jest absolutną podstawą, na której opiera się obieg energii we wszechświecie. Dlatego jeśli chcesz wpłynąć na rzeczywistość i skłonić los do tego, by zesłał ci miłość, musisz zgłębić jego zasady.

„Wszystko, czym jesteśmy, to rezultat tego, o czym myśleliśmy i myślimy”

Najpierw uświadom sobie, że każda myśl i każda twoja emocja wiążąca się z jakimś pragnieniem, powoduje wysłanie w przestrzeń pewnej wiązki energii o konkretnej częstotliwości. Pragnąc miłości, myśląc o niej, wysyłasz światu sygnał, na który spodziewasz się pozytywnej odpowiedzi. Zastanów się jednak, czy energia idąca za twoją myślą odpowiada temu, co chcesz uzyskać?

Ile razy myślałaś:

Jestem beznadziejna, na pewno nikt mnie nie pokocha”?

Gdybym tylko znalazła miłość, wszystko byłoby inne, stałabym się bardziej szczęśliwa

Znajome? Właśnie takie myślenie blokuje cię przed pozytywną odpowiedzią wszechświata na twoje prośby. Twój błąd polega na tym, że brakuje ci wiary w siebie i poczucia własnej wartości, a jednocześnie chcesz znaleźć kogoś, kto będzie te cechy miał. W ten sposób, niczym za sprawą magicznej różdżki, odmieni twoje życie i wreszcie będziesz szczęśliwa. Tymczasem prawo przyciągania mówi, że energia, która wysyłasz do wszechświata musi rezonować z tym, co chcesz otrzymać. W obu przypadkach musi być zachowana podobna częstotliwość. Dobre emocje przyciągają dobre emocje, złe – przyciągają złe na zasadzie podobieństwa. Dlatego wmawiając sobie, że nie zasługujesz na miłość, albo blokujesz się na jej doświadczenie, albo przyciągasz toksyczne osoby, które utwierdzają w tobie negatywne przekonania. Możliwa jest odwrotna sytuacja, kiedy masz o sobie zbyt wysokie mniemanie i pragniesz kogoś spoza twojej „ligi”. Zanim zaczniesz marzyć o bogatym prawniku ze świetną sylwetką, drogim autem, z pasją do podróżowania i żagli, zastanów się: czy sama jestem ambitna? Czy mam ekscytujące pasje? Czy jestem na tyle atrakcyjna, żeby zwrócić uwagę mojego wymarzonego ideału?

Wniosek jest prosty: zanim zaczniesz szukać miłości, najpierw pokochaj siebie. Skup się na sobie, zadbaj o wygląd, sylwetkę i dobre samopoczucie. Znajdź pasję, otaczaj się ludźmi, którzy wnoszą do twojego życia radość i pozytywną energię. To ty sama musisz się uszczęśliwić, a nie liczyć na to, że ktoś zrobi to za ciebie. Pamiętaj też o tym, by twoje oczekiwania co do upragnionego mężczyzny były realne. Ideały nie istnieją, a wizerunki mężczyzn, jakie widzisz w komediach romantycznych czy na Instagramie, nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Zdarza się też, że ogarnia cię zniecierpliwienie i niemal się poddajesz. Myślisz „Już tak długo czekam i nadal nic! Przecież to niemożliwe, wszechświat się na mnie uwziął”. W takim przypadku zaburzasz przepływ energii przez nadmierną emocjonalność, a wręcz – desperację. Denerwując się, wywierasz ogromną presję na wszechświecie, a do tego przywiązujesz zbyt dużą wagę do znaczenia miłości w twoim życiu. W ten sposób na pewno nie znajdziesz prawdziwego uczucia. Zamiast złorzeczyć losowi, spróbuj odpuścić. Na pewno wielokrotnie przekonałaś się, że w momencie, gdy godziłaś się z jakimś niepowodzeniem, los szczęśliwie się odwracał.  Oczywiście możesz nadal pragnąć i myśleć o miłości (do tego służą afirmacje, o których za chwilę), ale nie może ona mieć wpływu na twoją życiową motywację, samopoczucie czy podejmowane przez ciebie decyzje. Uczucie przyjdzie wtedy, gdy przestaniesz go obsesyjnie wyczekiwać, a zamiast tego zaczniesz żyć pełnią życia. Emanując pozytywną energią, będziesz przyciągać więcej osób, które potencjalnie cię zainteresują.

Dopiero, gdy zyskasz prawidłowe nastawienie i będziesz wysyłać w przestrzeń zrównoważone wibracje zgodne z Prawem przyciągania, możesz pokusić się o dodatkowe sposoby na znalezienie miłości.

Jak przyciągnąć miłość? Afirmuj

Afirmacje mają moc podobną do medytacji – są w stanie całkowicie „przeprogramować” twój umysł i zmienić sposób myślenia. Technika ta stosowana jest przez psychologów oraz terapeutów i ma na celu ułatwić wewnętrzną przemianę. Afirmacje mają postać zdania, koniecznie w czasie teraźniejszym i trybie oznajmującym, które ma wzmocnić w tobie wiarę, że jesteś w stanie pokonać przeciwności albo osiągnąć jakiś cel. Przykładowa afirmacja na przyciągnięcie partnera może brzmieć: „Jestem gotowa na szczęśliwą i bezinteresowną miłość” albo „Jestem otwarta na nowy związek pełen miłości, wzajemnego szacunku i zrozumienia”. Możesz sama wymyślić taką afirmację, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom – ważne jednak, by miała pozytywny wydźwięk i była stwierdzeniem jakiegoś faktu (unikaj zdań zaczynających się od „chcę”, „czekam” itd.). Ułożone zdanie możesz powtarzać codziennie po kilkanaście-kilkadziesiąt razy, na przykład przed zaśnięciem – głośno lub w myślach. Zachowaj przy tym spokój i skupienie, wyłącz telefon, aby nic cię nie rozpraszało.

Afirmacje możesz także zapisywać. W tym celu załóż specjalny zeszyt, w którym będziesz przepisywać je jedna pod drugą, co najmniej 15 razy. Powtarzaj czynność przez minimum 21 dni (to minimalny czas, po którym mają być widoczne pierwsze efekty, ale czasem potrzeba nawet 60 dni). Możesz zapisywać afirmację tylko w pierwszej osobie lub w trzech osobach.

Jak przyciągnąć miłość? Czaruj

Magiczne zaklęcia obecne są w wielu kulturach od wieków. Ten popularny motyw przewija się w tradycji ludowej Słowian oraz jest stałym punktem obchodów Nocy Kupały. Według wierzeń zaklęcia mogą pomóc w znalezieniu miłości, ale równie dobrze mogą sprowadzić na ciebie kłopoty. Dzieje się tak kiedy za pomocą czarnej magii chcesz przyciągnąć do siebie konkretną osobę, czyli rzucić urok miłosny. Igranie z wolą drugiej osoby jest bardzo niebezpieczne i może obrócić się przeciwko tobie. Istnieją jednak rytuały należące do tak zwanej białej magii, które nastawione są na szukanie miłości w sensie ogólnym – do takich należy rytuał świec. Wykonaj go w piątek, ponieważ jest to dzień, któremu patronuje Wenus, bogini miłości. Obrządek będzie miał większą moc, gdy przeprowadzisz go w czasie pełni księżyca. Jest niezwykle prosty: potrzebna ci będzie tylko czerwona świeca małych rozmiarów, która nigdy wcześniej nie była zapalana. Umieść ją w świeczniku, ułóż w myślach miłosną mantrę, którą będziesz powtarzać, i rozpal płomień. Skup na nim wzrok powtarzając jednocześnie miłosne zaklęcie. Nie przerywaj medytacji dopóki świeca całkowicie się nie wypali, inaczej magia nie zadziała. Według wierzeń magicznych świece reprezentują żywioł ognia, a ten z kolei jest żywiołem działania. Rytuał ze świecą pomaga więc przekuć słowa w rzeczywistość.

Jak przyciągnąć miłość? Urządź mieszkanie na nowo

Możesz zwiększyć swoje szanse na spotkanie ukochanego, gdy wprowadzisz w swoje życie zasady feng shui. Czasem wystarczy jedna drobna zmiana w otoczeniu, aby dać swojej podświadomości sygnał o byciu gotową na nowy związek. Na początek uporządkuj przestrzeń, w której mieszkasz. Pozbądź się ubrań, których dawno już nie nosisz, wyrzuć stare pamiątki i bibeloty, które zagracają mieszkanie (szczególnie te, które kojarzą ci się z byłymi). Dzięki oczyszczeniu życiowej przestrzeni zrobisz w niej miejsce nowej osobie. Następnym krokiem będzie takie urządzenie wnętrza, aby twoja podświadomość uznała, że nie mieszkasz sama. Możesz na przykład trzymać w łazience dwie szczoteczki do zębów. Albo kupić męską parę kapci i postawić je w holu przy wejściu, tak jakby czekały na pojawienie się drugiej osoby. W widocznym miejscu ustaw fotografię, na której widać szczęśliwą parę – mogą być to nawet twoi rodzice albo krewni, ważne, abyś otaczała się wizerunkami osób, które żyją we dwójkę.

Jak przyciągnąć miłość? Noś amulet

W znalezieniu miłości może ci też pomóc magia amuletów. Sprawdzi się na przykład zawieszka, na której wygrawerowana będzie runa Gebo, która odpowiada za sferę miłosną. Symbole runiczne wywodzą się z kultury nordyckiej i według dawnych wierzeń ludów Skandynawii miały moc wpływania na określone aspekty życia. Umieszczano je na broni i przedmiotach codziennego użytku, aby przynosiły szczęście i dostatek.

Podobne działanie mają kamienie szlachetne, a szczególnie różowy kwarc, kamień księżycowy i ametyst. Możesz nosić je pod postacią biżuterii, a także umieszczone luzem w małym woreczku. Ważne, aby wcześniej kamienie „naładować” energią poprzez wystawienie ich na promienie słoneczne lub światło księżyca. Warto też nadać im konkretną intencję, aby ukierunkować ich energię na dany cel.

Sprawdź: Jaki kamień do ciebie pasuje? Właściwości kamieni szlachetnych