Jak nosić białe sneakersy w wersji eleganckiej? Po francusku  

Francuzki to bez wątpienia królowe elegancji i modowej nonszalancji. Wiedzą, jak z kilku minimalistycznych elementów garderoby stworzyć wyszukaną w swojej prostocie, szykowną stylizację. Nie zawsze oznacza to połączenie jedwabnej sukienki z butami na wysokiej szpilce i ustami zatopionymi w intensywnym odcieniu czerwieni. Elegancja po francusku to także wyrafinowane połączenie sukienki z klasycznymi sneakersami, które jeszcze do niedawna pełniły funkcję wyłącznie obuwia sportowego.

fot. Launchmetrics/Spotlight

 

 

Jak nosić białe sneakersy w wersji eleganckiej? Do garnituru 

Połączenie garnituru (najlepiej w wersji oversize) ze sneakersami już na dobre weszło nam w krew. Niech podniesie rękę ten, kto nigdy nie miał na sobie takiego zestawu. No właśnie! Ten komplet to klasa sama w sobie, z którym warto również czasami poeksperymentować. Zamiast białego T-shirtu możesz pod marynarkę założyć delikatną bieliznę, która zgodnie z trendem “underwear as outerwear” będzie jedynie wychylała się spod marynarki. Do tego wskoczysz jeszcze w ulubione sneakersy i będziesz gotowa na imprezę!

fot. Launchmetrics/Spotlight

fot. Launchmetrics/Spotlight

Jak nosić białe sneakersy w wersji eleganckiej? W zgranym duecie

Pozostańmy jeszcze przy garniturach, a konkretnie przy jego górnej części, czyli marynarce. To kolejny, ponadczasowy klasyk, uwielbiany przez skandynawskie minimalistki, francuskie elegantki, a także londyńskie buntowniczki, który na pewno masz w swojej szafie. W duecie z białą koszulą przywodzi na myśl formalny styl, ale przełamany białymi sneakersami i luźnymi spodniami lub prostymi szortami, staje się nieco mniej zobowiązujący. 

Jak nosić białe sneakersy w wersji eleganckiej? Na przekór schematom  

Przypominamy, że elegancja to nie tylko sztywne zasady dresscode’u. Tak! Bluza, jeśli tylko znajdzie się w godziwym towarzystwie innych ubrań i dodatków, też może wyglądać szykownie. Obszerne spodnie z szerokimi nogawkami w kant i narzucona kamizelka, jakby od niechcenia, to tylko jeden z wielu sposobów na to, jak sprytnie połączyć wygodne sneakersy z elegancją. 

Jak nosić białe sneakersy w wersji eleganckiej? Monochromatycznie 

Jednokolorowe total looki nieprzerwanie pojawiają się na wybiegach, a także w ulicznych stylizacjach. Nierzadko to faktura lub kształt któregoś z elementów gra wtedy pierwsze, modowe skrzypce. Ten skrupulatnie przemyślany minimalizm ma już spore grono swoich wielbicielek. Wcale nas to nie dziwi. Same jesteśmy zresztą fankami wyłaniających się spod szerokich nogawek białych  sneakersów. Ciepłe swetry też są nam bliskie, a bez długiego trencza nie wyobrażamy sobie ani jesieni, ani wiosny.

fot. Launchmetrics/Spotlight

Najmodniejsze białe sneakersy na wiosnę. 10 kultowych modeli, które kupisz teraz i będziesz nosić już zawsze