Horoskop na marzec 2023 

Wszystkie astro wydarzenia i monumentalne zmiany, których doświadczymy w marcu, posłużą naszej duchowej ewolucji. Zamkniemy stary rozdział. Otworzymy nowe drzwi, prowadzące do wyższego stanu świadomości. Marzec to potężny miesiąc, a zachodzące w nim zjawiska kosmiczne z pewnością wywołają wiele emocji. Możemy poczuć się rozproszeni, jednak bez względu na okoliczności Wszechświat będzie popychać nas naprzód.

W marcu oczyść swoją przestrzeń z rzeczy, które już nie są dla ciebie. Zwolnij miejsce na nowe doświadczenia. 

Oto horoskop na marzec 2023 - prognoza ogólna dla wszystkich znaków zodiaku. 

7-8 marca: pełnia księżyca w Pannie

Pełnia księżyca w Pannie wydarzy się na samym początku miesiąca, aby okazać nam wsparcie. Ta faza niesie uzdrawiającą wibrację, która będzie nam potrzebna w kolejnych tygodniach. Zadbaj o siebie i skup się na swoich najważniejszych potrzebach. Pełnia w znaku Panny pomoże ci przywrócić wewnętrzną równowagę. Czas zrobić porządki w sercu, umyśle oraz przestrzeni osobistej. Ludzie, przedmioty i energia, jaką się otaczasz, odzwierciedla to, kim jesteś. Spraw, by świat, który tworzysz, wspierał twoją kreatywność. Ponieważ tuż po pełni Saturn przejdzie z Wodnika do Ryb, zakończysz i uwolnisz karmiczne więzi, jakie do tej pory blokowały twój potencjał. 

7-8 marca: Saturn w Rybach

Kiedy pełnia w Pannie osiągnie swój szczyt, Saturn przejdzie z Wodnika do znaku Ryb. To jedno z największych kosmicznych wydarzeń roku 2023. Saturn podróżował w Wodniku od grudnia 2020 roku, a w Rybach pozostanie na kolejne trzy lata, aż do 14 lutego 2026 roku. To planeta karmy, która albo karze, albo daje nagrody za przerobione lekcje. W marcu zmierzymy się z motywami krążącymi wokół duchowości, ekspresji artystycznej, wyznaczania granic i zdrowia psychicznego.

Saturn w Rybach - dowiedz się więcej >>

10 marca: koniunkcja Jowisza z Chironem

Zrównanie Jowisza i Chirona w Baranie odblokuje portal uzdrawiającej energii. Te wibracje pomogą nam zostawić przeszłość w tyle, aby przygotować się na obiecującą przyszłość. Możemy nagle doświadczyć przebudzenia lub w końcu zdecydować, że nie chcemy już dłużej trzymać się tego, co od dawna sprawia nam ból. Obecność Jowisza, planety szczęścia, sprawi, że wyleczymy się z przeżytych tragedii i traum. 

11 marca: koniunkcja Wenus z Eris

Eris to planeta karłowata w astrologii znana jako "siostra Marsa". Emanuje odważną, ognistą energią, która inspiruje do przełomowych zmian. Spotkanie Eris z Wenus pogłębi intuicję i da nam moc, abyśmy zaufali swoim przeczuciom. Oto wspaniały moment na podjęcie ryzyka w kluczowej sprawie.

15-16 marca: potrójna koniunkcja Słońca z Neptunem i Merkurym

Słońce, Neptun i Merkury zrównają się w Rybach, tworząc potrójną koniunkcję. Tym samym wzmocnią energię Ryb, co może wywołać w nas rozproszenie lub niezdecydowanie. Pod wpływem tej energii warto próbować nowych rzeczy. Dajmy się ponieść naszej wyobraźni, aby odkryć nowe cele na kolejne miesiące. Zastanów się, jak chcesz, żeby wyglądało twoje wymarzone życie. Co byś zrobiła, gdyby nic nie było dla ciebie niemożliwe lub zbyt przerażające?

17 marca: Wenus w Baranie w kwadracie z Plutonem w Koziorożcu

Pluton od dziesięciu lat podróżował przez Koziorożca. Gdy spotka się z Wenus, może wywołać problemy w relacjach. Stoczymy z partnerem walkę o władzę. Ten aspekt przyniesie pewne zamknięcie lub kontynuację ciągnącej się historii. Ilekroć w grę wchodzi energia Plutona, zostajemy wezwani do ponownego przyjrzenia się naszym zachowaniom. Czas na przemianę, która zajdzie w naszych sercach. 

20 marca: nowy rok astrologiczny i równonoc wiosenna

Wraz z wiosną zaczyna się nowy rok astrologiczny. Gdy Słońce wstępuje do znaku Barana, otwiera się przed nami kolejny duchowy rozdział. Ta energia sprzyja realizowaniu postanowień noworocznych, które nieustannie odkładaliśmy "na później". Równonoc wiosenna to również czas na wcielanie w życie poczucia harmonii. Pora przygotować się na okazały rozkwit. 

21 marca: nów księżyca w Baranie

Księżyc w nowiu nastąpi tuż po równonocy, wzmacniając energię nowych początków. Użyj jego mocy do manifestacji, aby wezwać to, czego pragniesz i co chcesz stworzyć dla siebie w przyszłości. Kolejny wiosenny nów nastąpi w kwietniu podczas zaćmienia Słońca w Baranie. Zwróć uwagę na tematy pojawiające się w tym czasie. Spodziewaj się, że dotrą do ciebie ważne prawdy. 

23 marca: Pluton w Wodniku

Pluton przeniesie się z Koziorożca do Wodnika, w którym pozostanie na kolejne dwie dekady. Tym samym poruszy tematy dotyczące metaforycznej śmierci i odrodzenia . Co powinnaś odpuścić lub zmienić? Energia Plutona jest niczym feniks powstający z popiołów. Dzięki niemu odzyskamy naszą moc. Pluton w Wodniku będzie dotyczyć przede wszystkim niezależności, technologii oraz spraw związanych ze społecznością. 

25 marca: Mars w Raku

Mars w końcu opuści Bliźnięta, w których przebywał od sierpnia 2022 roku. Teraz gdy przechodzi do Raka, staniemy się gotowi do stawienia czoła lękom. Odzyskamy motywację i jasne poczucie celu. 

30 marca: koniunkcja Wenus z Uranem w znaku Byka

Marzec zakończy się spotkaniem Wenus i Urana w znaku Byka. Czas na miłość. Otwórz swoje serce na nowe możliwości, a spotka cię najbardziej zaskakujący scenariusz.