Nike wspiera atletów z całego świata. Sportowy gigant promuje tolerancję wobec wszystkich narodów i stara się tworzyć stroje do ćwiczeń, w których każdy będzie czuć się komfortowo. Dopiero co pisałyśmy o wyjątkowym wideo (zobaczysz je TUTAJ >>) ukazującym kobiety Bliskiego Wschodu w sportowej odsłonie - w trakcie biegania, trenowania boksu, pływania czy jazdy na desce i łyżwach. W końcu te dyscypliny nie są zarezerwowane wyłącznie dla amerykańskiej i europejskiej kultury! To również walka ze stereotypem, że muzułmankom czegoś "nie wypada". One również, tak samo jak mężczyźni, mają prawa do spełniania się w swojej pasji. Dlaczego nie miałyby wykonywać czynności, jakie odbiegają od "kobiecych obowiązków"?

Nike wprowadza stroje kąpielowe dla muzułmanek. Czy hidżaby okażą się hitem sprzedażowym? >>

Marka od lat pracowała nad kolekcją plus size (zdjęcia >>) oraz sportowym hijabem. Udało się! Kolekcja dedykowana kobietom posiadających rozmiar od XL wzwyż na początku marca ujrzała światło dzienne. Nie minął tydzień, a firma wydała oświadczenie, że stworzyła "Pro Hijab" dla muzułmanek, który pojawi się w sklepach na wiosnę 2018. Jak możemy przeczytać w oficjalnej nocie:

"Prace nad Nike Pro Hijabem trwają już ponad rok, jednak uważamy, że to produkt, który powinien znaleźć się na rynku. Nasza kultura ciągle się zmienia, nigdy wcześniej też aż tyle kobiet nie uprawiało sportu. On nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn, czy poszczególnych ras. Udowodniła to biegaczka w hijabie Sarah Attar, która w 2012 roku podbiła światową arenę w Londynie."

Pomysł na stworzenie Pro Hijabu pojawił się w głowach projektantów Nike po wizycie olimpijki z Emiratów Arabskich Amny Al Haddad, w siedzibie Nike's Sport Research Lab. Siłaczka podzieliła się z designerami swoją opinią na temat trenowania w hijabie i pomogła im opracować model, który spełniła wymagania aktywnych muzułmanek. Hijab od Nike Performance pojawi się w sprzedaży za rok. Co jeszcze w tym czasie wymyśli firma, by wyjść naprzeciw wszystkim kobietom?

Firma Nike stworzyła sportowy hijab - ZDJĘCIA >>

"Stereotypy są po to, by je łamać" - WIDEO Nike "This is us":