ELLE Style Awards 2023 przyznane! Tegoroczna gala z udziałem ponad 300 gości odbyła się w miejscu niezwykłym i do tego historycznym, bo w Foyer Głównym Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Galę poprowadził tradycyjnie Olivier Janiak. Całe wydarzenie uświetniły między innymi recital Jakuba Józefa Orlińskiego oraz pokaz mody MMC. Słynny duet specjalnie na to wydarzenie zaprojektował minikolekcję, a na wybiegu pojawiły się gwiazdy oraz przyjaciółki marki, jak i magazynu ELLE. 

ELLE Style Awards 2023: Ikona stylu

Najpopularniejsza polska projektantka na świecie. Fankami ultrakobiecych, zmysłowych kreacji Magdy Butrym są takie gwiazdy Hollywood jak Natalie Portman, Hailey Bieber, Dakota Johnson, Dua Lipa czy Rihanna. Polka zwyciężyła w głosowaniu czytelników ELLE.pl, które rokrocznie odbywa się w tej kategorii. 

ELLE Style Awards 2023: marka roku

Markę akcesoriów Mako Ania Sękowska założyła 12 lat temu. Dziś buty i torebki sprzedaje w całej Europie, a w Polsce ustawia się po nie kolejka oczekujących.

ELLE Style Awards 2023: modelka roku

Gwiazda lutowej okładki ELLE w 2022 roku. Tylko w ostatnim sezonie Sylwia Kuta chodziła m. in. dla Diora, Valentino, Dolce & Gabbana.

ELLE Style Awards 2023: fotograf roku

Zaczynał od portretowania koleżanek, dziś przed jego obiektywem stają topmodelki. Ale także wybitni artyści, jak Andrzej Seweryn, którego Mateusz Tyszkiewicz portretował dla ELLE .

ELLE Style Awards 2023: odkrycie roku

Właścicielka autorskiej marki mariafolta. Ceni naturalne tkaniny i proste kroje, ale jej droga do zawodu prosta nie była – wiodła przez studia farmaceutyczne i pracę kostiumografki.

ELLE Style Awards 2023: moda audiowizualna

Ma na koncie projekty z takimi markami, jak Louis Vuitton, Givenchy, Bally czy Theory. Przy tej ostatniej Dominik Panasiuk współpracował ze słynnym reżyserem Julianem Klincewiczem.

ELLE Style Awards 2023: nagroda specjalna

Pierwszy raz w historii polska edycja ELLE postanowiła wręczyć nagrodę specjalną za całokształt pracy wniesionej do rodzimego świata mody. Jednogłośnie uznaliśmy, że powinna ją dostać Kasia Sokołowska. Jej wkład w rozwój pokazów mody w Polsce jest bezprecedensowy. Ustanowiła nowe standardy prezentowania kolekcji, pomogła rozwinąć skrzydła lokalnym projektantom. Teraz zaangażowała się w inne ekscytujące działania. Projektuje kolekcje mody, jest ambasadorką polskich marek, jurorką w popularnym programie telewizyjnym Top Model, a niedawno światło dzienne ujrzało jej pierwsze holistyczne SPA Lava e Sal.