Gdy Chiron i Węzeł Północny ustawią się w Baranie, osiągniemy punkt krytyczny. Coś, co nie działa na dłuższą metę, będzie musiało na dobre się zakończyć. Zdamy sobie sprawę, że nie możemy kontynuować dotychczasowej drogi. Dobrowolnie poddamy się szansom, jakie Wszechświat za chwilę podsunie nam pod nos.

Chiron, czyli Ranny Uzdrowiciel

Aby zrozumieć energię asteroidy Chiron, trzeba poznać jej starożytne znaczenie. Mit głosi, że Chiron, jeden z centaurów, został porzucony przy narodzinach. Zostawiono go na pastwę losu. Był niechciany i niekochany, lecz dzięki bolesnej ranie porzucenia wyrósł na mędrca, który zamienił swoje słabości w potężny dar uzdrawiania. Rany Chirona utorowały mu drogę do roli znachora, nauczyciela, jasnowidza i filozofa. Z tego powodu pierwsi astrolodzy nazwali go "Rannym Uzdrowicielem". Dziś my, z pomocą tej energii kosmicznej, mamy zdolność przekształcenia bólu w źródło mocy. Nie chodzi tu jednak o osiągnięcie doskonałości poprzez uzdrowienie, lecz akceptację tego, co się stało. Negatywne lekcje kształtują nasze dusze. 

Węzeł Północny i Chiron w Baranie

Węzeł Północny to punkt matematyczny obliczany pomiędzy Słońcem a Księżycem. Reprezentuje karmę - kierunek, w którym zmierza dusza. Określa naszą przyszłość i lekcje, jakie mamy przerobić w tym wcieleniu. Połączenie Chirona z "Węzłem Przeznaczenia" wzywa do leczenia naszych wewnętrznych ran. Kiedy rozpoznamy, z jakich powodów cierpimy, podejmiemy wysiłek, aby coś zmienić. Ta energia wpłynie na nas zarówno na poziomie osobistym, jak i społecznym. 

Spotkanie Chirona i Węzła Północnego zamieni nasze słabości w "portale mocy". 

Najważniejsze daty w 2024 roku 

Od lutego do kwietnia 2024 doświadczymy intensywnej duchowej metamorfozy. 

11 lutego: koniunkcja Chirona z Węzłem Północnym w Baranie

Oto dzień, który rozpocznie transformację. Możemy doświadczyć cudownych uzdrowień w naszym własnym życiu lub zaobserwować zmiany w skali światowej. Ponieważ ten tranzyt wydarzy się w Baranie, jego moc będzie silna i nasycona pasją. Baran to pierwszy znak zodiaku, a więc przygotuj się na nowe początki. Cokolwiek się wydarzy, otworzy przed Tobą portal do zupełnie nowego rozdziału. 

13 lutego: Księżyc złączy się z Chironem i Węzłem Północnym

Emocje wezmą górę, gdy Księżyc wzmocni ów tranzyt swoją energią. Tego dnia odkryjesz nowe sposoby radzenia sobie z Twoimi traumami. Przeszkoda, której nie mogłaś przeskoczyć, zniknie z Twojego pola widzenia. 

6 kwietnia: zaćmienie Słońca w Baranie

To zaćmienie na długo zapadnie w pamięci. Wzmocni energie Chirona i Węzła Północnego, inicjując zakończenia oraz nowe początki. Przygotuj się na wkroczenie na ścieżkę, której do tej pory jeszcze nie podążałaś. Zaufaj, że Wszechświat ma dla Ciebie niesamowity plan. Puść chęć kontroli. 

Na co się przygotować? Predykcje

 • Niewygodne sytuacje, które wymagają uzdrowienia i transformacji
 • Tragedie na świecie zmuszające do ustanowienia nowych praw w kwestii ochrony
 • Większy nacisk na humanitaryzm
 • Koniec cierpień konkretnej grupy społecznej lub kraju
 • Większy nacisk na niezależność i indywidualność
 • Przebudzenia duchowe, szczególnie dla uzdrowicieli
 • Wstąpienie na wyższy stan świadomości
 • Głębokie uzdrowienie i akceptacja przeżytych traum
 • Mentalna klarowność
 • Dziwne wzorce pogodowe (szczególnie w okresie zaćmienia 6 kwietnia)
 • Otwarcie nowego rozdziału