To zdarza się często – nie umiemy wytłumaczyć, dlaczego lgniemy do jednych ludzi, a coś odpycha nas od innych. Nie znajdujemy powodów ani racjonalnych wyjaśnień. Za to wszystko może odpowiadać aura. Aura człowieka występuje w różnych kolorach – jej odcienie zmieniają się w zależności od wielu czynników. Informuje nas nie tylko o ogólnej kondycji czy stanie emocjonalnym, ale nawet o cechach charakteru i ogólnym usposobieniu. Jednak nie jest łatwo ją dostrzec.

Co to jest aura człowieka?

Podstawowa definicja zakłada, że aurą człowieka jest pole energetyczne, które wytwarza ludzki organizm. Można je zaobserwować także wokół zwierząt czy nawet przedmiotów. Niektórzy wierzą, że na podstawie biopola, czyli niewidzialnej energii otaczającej ciało człowieka, można określić kondycję całego organizmu i jego stan zdrowia. Zakłada się, że aura zmienia się wraz z pojawieniem się chorób czy innych dolegliwości.

Nie brak także osób, które twierdzą, że w aurze człowieka zapisana jest jego przyszłość. Według nich, poprzez umiejętną analizę aury można wyczytać przeszłość człowieka, poznać jego teraźniejszość, a także przewidzieć dalsze losy. Wszystko dlatego, że w aurze zapisuje się świadomość, która wykracza poza to, co jesteśmy w stanie objąć rozumem.

Rytuał oczyszczenia na pełnię księżyca w Pannie. Zaproś do życia energię wiosny używając wody i ognia>>

Jak wygląda aura u człowieka?

Zwykle opisuje się aurę jako „otoczkę” o jajowatym kształcie, która roztacza się wokół ludzkiego ciała. To, jak jest rozległa, jest zależne od duchowości człowieka – najbardziej rozwinięte aury rozciągają się nawet na kilkanaście metrów. Zwykle jednak nie jest to więcej niż metr.

Osoby, które posiadają specjalne zdolności i potrafią z większą dokładnością przyjrzeć się aurom, wskazują, że te składają się z warstw. Aura nie jest jednym, jednolitym polem energetycznym, a siecią energii, która rozprzestrzenia się na różne strony. W łacinie termin „aura” oznacza podmuch, wiaterek – to sugeruje, jak delikatna, niekonkretna i niematerialna jest aura. Osoby, które potrafią dostrzegać aury innych ludzi, łatwo odczytują ich emocje, pragnienia i potrzeby. Mają wyjątkowo rozwiniętą intuicję, a ich czakra trzeciego oka jest nad wyraz silna.

Jak zobaczyć swoją aurę?

Z reguły aura jest niewidzialna. Nie widzimy ot tak, bez wysiłku i wcześniejszego przygotowania aur innych ludzi. Wyjątkiem są osoby o parapsychologicznych zdolnościach. Okazuje się jednak, że poprzez pewne ćwiczenia jesteśmy w stanie dostrzec własną aurę. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest próba spojrzenia na świat oczami dziecka, którego sposób myślenia nie jest niczym ograniczony.

Zanim przejdziesz do prób dostrzeżenia własnej aury, spróbuj ujrzeć pole, które wytwarzają przedmioty.

 1. Przez kilka minut wpatruj się w wybrany przedmiot.
 2. Nie myśl o niczym innym – w pełni skoncentruj się na tym, co widzisz.
 3. Po chwili przenieś wzrok w puste miejsce obok przedmiotu, który obserwowałaś.
 4. Powinnaś ujrzeć ledwie widoczny zarys przedmiotu – początkowo może wydawać się biały i niewyraźny, jednak z każdym kolejnym ćwiczeniem będzie nabierać kolorów.
 5. Następnie umieść przedmiot na jasnym tle. Oddal się o kilka kroków.
 6. Wpatruj się w przestrzeń pomiędzy przedmiotem a tłem. Tym razem nie patrz wprost w wybraną rzecz.
 7. Jeśli dostrzeżesz delikatną poświatę w obserwowanym przez ciebie miejscu, możesz poczuć satysfakcję. To aura eteryczna.
 8. Kontynuuj wpatrywanie się w aurę eteryczną. Po chwili powinnaś dostrzec kolejną powłokę – aurę astralną.

Ćwiczenia z wpatrywaniem się w aury przedmiotów to pierwszy krok na drodze do dostrzegania i rozpoznawania aur.

Jak zobaczyć aurę człowieka?

 1. Ustaw lustro naprzeciwko gładkiego jasnego tła.
 2. Spójrz na swoje odbicie.
 3. Skoncentruj się, miarowo oddychaj.
 4. Skieruj wzrok w stronę swoich ramion i głowy. Zacznij się spokojnie kołysać.
 5. Dostrzeż delikatne smugi światła, które otaczają twoje ciało. Początkowo mogą wydawać się pozbawione koloru, ale po kilku ćwiczeniach powinny nabrać barw – wtedy będziesz w stanie dostrzec kolor swojej aury.

Fotografia kirlianowska

Istnieje teoria, że aurę można dostrzec za pomocą fotografii kirlianowskiej. Do zrobienia zdjęcia tą metodą używa się generatora wysokiego napięcia – zdjęcie zrobione w wysokiej częstotliwości rejestruje wyładowanie elektryczne. Niektórzy nazywają to fotografią aury, inni jednak tłumaczą, że obecne na fotografii pole energii jest efektem jonizacji cząstek.

Widzenie peryferyczne

Zakłada się, że bez wysiłku aurę człowieka dostrzegają dzieci – one wciąż posiadają umiejętność widzenia peryferycznego, które dorośli utracili na skutek socjalizacji, zdobywania wiedzy, uczenia określonego sposobu myślenia i postrzegania. Podczas prób dostrzegania aury człowieka trenuje się nic innego, jak właśnie widzenie peryferyczne, charakterystyczne dla dzieci.

Od czego zależy aura człowieka?

Aura człowieka informuje o kilku różnych aspektach życiowych i jest zależna od wielu czynników. Specjaliści uważają, że jedna aura składa się nawet z 7 warstw:

 • pierwsza warstwa – odpowiada kondycji fizycznej,
 • druga warstwa – zależy od uczuć, nastroju, stanów emocjonalnych,
 • trzecia warstwa – informuje o tym, jak funkcjonuje nasz umysł,
 • czwarta warstwa – świadczy o naszej empatii i uczuciowości, nazywana jest warstwą ciała astralnego,
 • piąta warstwa – nawiązuje do duchowości,
 • szósta warstwa – zależy od intuicji i kreatywności,
 • siódma warstwa – łączy w sobie wszystkie pozostałe.

Jak więc widać, aura zawiera w sobie najróżniejsze informacje dotyczące ludzkiego organizmu. To, jak wygląda i jaki kolor przybiera, zależy od wielu czynników i aspektów życiowych. Jednym z najważniejszych i podstawowych jest kondycja fizyczna. Właśnie dlatego specjaliści trenują jak najlepsze dostrzegania aur – to pozwala im przewidzieć występowania chorób.

Na to, jak wygląda aura człowieka, ma też wpływ jego otoczenia. Jeśli spotykamy się z tzw. „wampirem energetycznym”, nasza aura może słabnąć czy nawet zmieniać swój kolor – zostaje zdominowana. Natomiast, gdy nawiązujemy bliższe przyjacielskie relacje, nasze aury potrafią nawzajem od siebie czerpać czy nawet łączyć się w jedną. Aury przyciągają się lub odpychają, co może tłumaczyć, dlaczego z pewnymi osobami nijak nie potrafimy się zaprzyjaźnić, a z innymi rozumiemy się bez słów od pierwszego spotkania.

Czy można zmienić swoją aurę?

Aura człowieka posiada swój główny kolor, który bardzo rzadko kiedy ulega zmianom. Jednak często zdarza się, że podstawowemu kolorowi towarzyszą dodatkowe odcienie, domieszki innych barw. Pojawiają się w zależności od okoliczności, a następnie znikają, gdy tylko warunki ulegną zmianie. Aura człowieka zmienia się więc samoistnie – umiejętność dostrzegania zmian i ich odczytywania może pomóc w interpretowaniu swoich zachowań.

Jak zmienia się aura i co to oznacza?

 • Jasne, świetliste i przejrzyste kolory zwykle świadczą o zdrowej aurze. Natomiast gdy kolor aury staje się mętny, przybrudzony i matowy, stan człowieka ulega pogorszeniu. Wówczas niezbędny może się okazać rytuał oczyszczenia.
 • Domieszki żółtego koloru w podstawowej aurze świadczą o trudnościach w zapanowaniu nad emocjami.
 • Pojawienie się pomarańczowych odcieni informuje o namiętnościach.
 • Czerwona aura może sugerować zarówno gniew i poczucie nerwowości, jak i świadczyć o dobrym zdrowiu. A więc gdy aura zyskuje czerwone przebłyski, warto zwrócić uwagę na swój stan fizyczny lub negatywne emocje.
 • Wystąpienie na aurze podstawowej białej lub srebrnej poświaty towarzyszy osobom, które wyjątkowo rozwinęły swoją duchowość.
 • Zielone tony, uzupełniające główną aurę, ostrzegają przed egoizmem i zazdrością.
 • Kule światła, pojawiające się na głównej aurze, świadczą o zgromadzenie ochronnej lub duchowej energii.

Oczywiście, oprócz zmian na aurze podstawowej i występowania dodatkowych odcieni, interpretować można także kolory aury. Sprawdź dokładną charakterystykę wszystkich kolorów – to może ci ułatwić stworzenie własnego portretu aurycznego.

3 znaki zodiaku, które ignorują czerwone flagi w związku. Dlaczego zawsze wiążą się z niewłaściwą osobą?>>