W ostatnich latach notowany jest wyraźny wzrost świadomości konsumenckiej. Szukamy ubrań wykonanych z wysokiej jakości materiałów i odchodzimy od kompulsywnego kupowania (nierzadko niepotrzebnych) rzeczy w sieciówkach. W tej sytuacji genialnym rozwiązaniem okazuje się często... wypożyczanie. Szczególnie wtedy, kiedy czeka nas jakaś wyjątkowa okazja i planujemy założyć oryginalną kreację (z kategorii „na raz”).

Materiały prasowe

Jak działa system wypożyczania ubrań i gdzie możemy znaleźć modowe perełki, kiedy zbliża się ważne dla nas wyjście? Poniżej wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Materiały prasowe

Nie kupuj, wypożyczaj! Skąd się wziął ten trend?

Idea wypożyczania ubrań narodziła się w Nowym Jorku. To właśnie tam założycielka E-Garderobe zafascynowała się wspomnianym trendem, aby kilka lat później przenieść tę koncepcję na rodzimy rynek. 

Jako 22-latka przeprowadziłam się do Nowego Jorku. Pracowałam najpierw z Zarze, potem w japońskiej firmie Blue in Green, a w końcu w Ted Baker jako manager odpowiedzialny za otwarcia nowych sklepów w Nowym Jorku. Bez tego doświadczenia nie założyłabym E-Garderobe. W Stanach obsługa klienta jest na najwyższym poziomie na świecie, a firma oczekuje od swoich pracowników rozwiązań. Każda porażka jest cenną lekcją na przyszłość - przyznaje właścicielka E-Garderobe, Karina Sobiś.

Wygląda na to, że taka wypożyczalnia jest dokładnie tym, czego potrzebowały Polki. Dowód? E-Garderobe obchodziło ostatnio swoje 2. urodziny, a w ofercie wypożyczalni znajdziemy już kilka tysięcy wysokiej jakości, markowych ubrań (w tym sukienki, bluzki, koszule czy marynarki na co dzień). 

Obecnie firmę tworzy kilkuosobowy zespół, który odpowiada za rozwój platformy online. Przy ulicy Mokotowskiej 45 w Warszawie znajdziemy też ich wizerunkowy showroom (koniecznie go odwiedźcie, jeśli znajdziecie się w tej pięknej okolicy). Na platformie znajdziemy projekty designerów z całego świata i Polski (m.in. Anna Sui z Nowego Jorku, Zimerman z Australii, Custommade z Kopenhagi, Yoshe, Muses, Serafin Andrzejak czy Simona Nikołajewska).

Materiały prasowe

E-Garderobe: wypożyczalnia markowych ubrań (nie tylko) dla gwiazd

Wśród znanych osób, które korzystają z wypożyczalni E-Garderobe, znajdziemy między innymi Marietę Żukowską, Darię Zhalinę czy Aggie. Co ciekawe, Paulina Smaszcz-Kurzajewska czy Anna Dec na E-Garderobe regularnie znajdują stylizacje do pracy.

Trend na korzystanie z wypożyczalni E-Garderobe rośnie również wśród konsumentek, które szykują się na uroczystości rodzinne, sesje zdjęciowe czy wakacyjne wyjazdy. Nic dziwnego – E-Garderobe to miejsce, w którym znajdziemy m.in. sukienki od znanych projektantów. Często wiele z nas, ze względu na ich wysoką cenę, nie może sobie pozwolić na taki zakup. Dzięki wypożyczalni E-Garderobe nie musimy rezygnować z wymarzonych stylizacji. To wszystko w duchu idei less waste!

Materiały prasowe

Wypożyczalnia E-Garderobe: jak działa?

Wypożyczenie ubrań poprzez platformę E-Garderobę jest proste i wygodne. Na stronie E-Garderobe wybierasz model i rozmiar. Następnym krokiem jest określenie długości czasu trwania wypożyczenia. Kurier dostarczy ci wybraną kreację prosto pod drzwi. Chcąc zwrócić ubranie, musisz po prostu spakować je do pudełka i zamówić kuriera. Co istotne, całość jest ubezpieczona (również na wypadek ubrudzenia wypożyczanej odzieży). Możesz też skorzystać z porad online stylistki, zamówić sobie przymiarkę kilku rzeczy lub po prostu odwiedzić showroom i tam sprawdzić, która stylizacja skradnie twoje serce. 

E-Garderobe wprowadziło też, pierwszą tego typu w Polsce, usługę Abonamentu modowego. Aby z niej skorzystać, musimy założyć konto na stronie e-garderobe.com, potwierdzić aktywację abonamentu i podpiąć pod niego kartę płatniczą. Umożliwi to nam wypożyczeniu 10 różnych rzeczy ciągu miesiąca! Cena abonamentu zaczyna się od 150 zł. miesięcznie.

Stworzyłam Netflix na sukienki (...) To abonament modowy, w ramach którego można wypożyczyć kilka rzeczy w określonej kwocie. Swego rodzaju abonament na wymarzoną szafę online, w której znajdziesz to, czego tylko zapragniesz – mówi Karina Sobiś, założycielka wypożyczalni markowych ubrań E-Garderobe. 

Materiały prasowe

Wypożyczanie ubrań a ekologia

Wypożyczanie ubrań sprzyja także ekologicznemu podejściu do życia, umożliwiając nam m.in. ograniczenie generowania niepotrzebnych odpadów i produkcji dwutlenku węgla. Odejście od wspierania fast fashion to kolejny argument, który przemawia za wypożyczaniem markowych rzeczy, a nie kupowaniem ich w popularnych sieciówkach.

Jeśli zatem troska o środowisko nie jest ci obca, następnym razem, zamiast kupować sukienkę, którą prawdopodobnie założysz tylko raz, odwiedź stronę E-Garderobę i wybierz coś dla siebie.

Materiały prasowe