Osoby, które pozostają w związkach bez miłości, zwykle mają ten scenariusz wpisany w swój horoskop. Poniższe znaki zodiaku mierzą się z największą karmą w relacjach. Dopóki jej nie przepracują, nie osiągną szczęścia. Nawet kiedy czują, że związek im nie służy, znajdują powody, z jakich "muszą w nim być". W grę mogą wchodzić dzieci, uczucia bliskich lub wspólny biznes. Dla świętego spokoju ciągną relację i robią dobrą minę do złej gry. Decydują się znaleźć miłość w swoich pasjach, zaspokajając się pracą lub sztuką. Tylko skrajne sytuacje są w stanie zmienić ich decyzję i wybrać siebie. 

WAGA: zabiega o święty spokój

Waga rządzi partnerstwem i w rezultacie uwielbia być w związku. Miłość ją równoważy. Kiedy się rozwiedzie, czuje się nieswojo. W relacji jest w stanie tolerować więcej przykrości niż przeciętna osoba. Niestety przez to wikła się w toksyczne sytuacje. Woli znosić negatywne nastawienie kochanka i pozostać tam, gdzie jest, zamiast odejść. Kiedy wejdzie w związek, szybko uzależnia się od drugiej połówki. Traci chęć do robienia czegokolwiek samemu. Gdy dopada ją miłosne wypalenie, skupia się na pozytywach. Wyłącza się emocjonalnie i czeka, aż los w magiczny sposób rozwiąże jej problem i podejmie za nią decyzję o rozstaniu. 

Bettmann/Getty Images

RAK: zostanie dla rodziny

Miłość i rodzina są najważniejszymi rzeczami w życiu Raka. Ten znak zodiaku za żadne skarby nie zamierza narażać szczęścia swoich dzieci. Jeśli tkwi w związku pozbawionym namiętności, skoncentruje się na jego zaletach. Czy partner Raka jest dobrym ojcem, opiekunem lub przyjacielem do rany przyłóż? Ma hojne serce? Zarabia na rodzinę? Rak usilnie znajduje dobro w ludziach i swoich relacjach. Potrzebuje stabilnego życia domowego. Osiągnie je nawet kosztem swoich pasji i własnych oczekiwań w miłości. Chce, żeby wszyscy byli zadowoleni, a w czterech ścianach zawsze panował spokój.

PANNA: nie podda się bez walki

Panna patrzy na swój pozbawiony namiętności związek i, zamiast myśleć o tym, czego w nim brakuje, stara się go naprawić. Przeanalizuje każdy konflikt. Pójdzie z partnerem na terapię dla par. Zrobi wszystko, co konieczne, żeby odzyskać niegdyś płonącą iskrę. Jeśli związek pozostanie pozbawiony pasji, Panna nauczy się, jak z tym żyć. Zmiany ją przytłaczają. W miłości wykonuje syzyfowe prace, zamiast obierać drogę na skróty. 

RYBY: nie zrani cudzych uczuć

Ryby są niezwykle empatyczne. Nie chcą zranić niczyich uczuć, zwłaszcza jeśli chodzi o drugą połówkę. Ignorują fakt, że w związku brakuje pasji. Swoją miłość przekierują na zewnętrzne projekty, np. tworzenie sztuki. Unikają problemów w relacjach, jeśli wydają się zbyt przyziemne. Wolą bujać w obłokach i oszczędzać energię na rzeczy przynoszące im satysfakcję. Są najszczęśliwsze żyjąc w świecie wyobraźni. Będą idealizować swoje partnerstwo, spoglądając na nie przez różowe okulary. Za wszelką cenę starają się zachować pogodę ducha.