Stella McCartney poza tym, że jest genialną projektantką, czynnie działa jako aktywistka na rzecz ochrony środowiska i zwierząt. Jej kolekcje są na to najlepszym dowodem, gdyż odszywa się je z wegańskich materiałów, często pochodzących z recyklingu. Designerka korzysta z najnowszych technologii i tym samym daje świetny przykład reszcie branży mody. Od kilku lat współpracuje z marką adidas, dla której projektuje sportową linię. To nie wszystko, co łączy ją z gigantem sportowym. Słynna marka również dba o otoczenie i coraz częściej wykonuje ubrania z przetworzonych odpadów. Do największych sukcesów adidasa należy współpraca z firmą Parley for Oceans, zajmującej się ochroną oceanów. Jej owocem są buty adidas UltraBoost X Parley, wykonane z wyłowionych sieci rybackich oraz plastikowych butelek. W tym roku kolekcję z recyklingu wzbogaciły również stroje kąpielowe wytworzone z nylonu pochodzącego z recyklingu (zobacz kolekcję >>)

Teraz Stella postanowiła połączyć siły z firmą Parley. O współpracy poinformowała nas dziś, w światowy Dzień Oceanu 2017. Jak mówi projektantka:

"Do 2050 roku w naszych oceanach będzie więcej plastiku, niż ryb. Musimy zacząć dbać o interes światowych zasobów wodnych. Dzisiaj, z okazji #WorldOceansDay ogłaszamy współpracę z firmą Parley for Oceans oraz organizacją Sea Shepherd Conservation Society, by wesprzeć projekt oczyszczania wód z odpadów. Wspólnie stworzyliśmy limitowanę kolekcję plecaków #FalabellaGO wykonanych w 100% z recyklingowanego plastiku z dna oceanu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na oczyszczanie i ochronę oceanów oraz mórz."

Jak Wam się podoba ten projekt? Wesprzecie ochronę oceanów razem ze Stellą?