Czy sen o dziecku to dobry znak, który zwiastuje nowe możliwości? Co znaczy pojawiające się we śnie płaczące i chore dziecko? O co chodzi, gdy śpiąc zauważymy dziecko w wózku, niemowlę w wodzie,  bawiącą się dziewczynkę, własne albo cudze dziecko? Takie scenariusze sennik interpretuje bardzo różnie: zmiany w życiu, nowy etap, dobry omen, pozytywne zmiany, tęsknotę za beztroskim życiem i wiele innych znaczeń. Przeczytajcie, jakie może być dokładne znaczenie snu o dziecku, w zależności od tego, jakie detale Wam się przyśniły.

Co symbolizuje niemowlę we śnie?

Niemowlęta często śnią się kobietom, które spodziewają się dziecka lub planują powiększenie rodziny. W tym przypadku, nie trzeba doszukiwać się drugiego dna nocnej projekcji. Gdy przyszłej mamie śnie się niemowlę, oznacza to tylko tyle, że każdą jej myśl pochłania mały człowiek, który rozwija się w jej ciele. W tym przypadku, takie sny są zupełnie naturalne.

Jak do tego tematu należy podejść w sytuacji, kiedy o niemowlęciu śni kobieta, która nie spodziewa się dziecka? Czy taki sen oznacza, że wkrótce zajdzie w ciążę? Otóż, niekoniecznie. Należy zdać sobie sprawę z tego, że noworodek to głęboki symbol, którego nie można interpretować w sposób dosłowny.

W najbardziej ogólnym tłumaczeniu, sen o niemowlaku zapowiada szczęśliwe życie w rodzinnym gronie i dobrą, bezpieczną przyszłość. Taka interpretacja jest jednak właściwa wyłącznie wówczas, gdy w nocnej projekcji widzimy zdrowe, szczęśliwe dziecko. Jeżeli we śnie widzimy obraz krzyczącego, chorego lub upadającego noworodka, jest to zła wróżba, przepowiadająca rozpad rodzinnych więzi i problemy finansowe.

Jeżeli we śnie pojawia się niemowlę chłopiec, osoba śniąca powinna wykazywać dużą śmiałość w podejmowanych działaniach. Ryzyko może się opłacić. Sen, w którym pojawia się niemowlę dziewczynka, wskazuje na konieczność przywiązywania większej uwagi do rozwoju osobistego. Taki symbol podpowiada też, że należy przywiązywać większą uwagę do relacji nawiązywanych z innymi osobami.

Istnieją jednak interpretacje, które wskazują na inne znaczenie snu o niemowlęciu. Jedna z najpopularniejszych mówi o tym, że taki symbol odnosi się do braku pewności siebie, nieporadności i całkowitej zależności od innej osoby.

Ogólne znaczenie snu nie zawsze trafnie odzwierciedla zawarty w nim przekaz. Należy bowiem pamiętać, że nawet pozornie nieistotne szczegóły mają duży wpływ na właściwą interpretację nocnej projekcji. 

Sennik: karmić niemowlę, widzieć karmione niemowlę

Kiedy śni nam się dziecko karmione piersią, możemy spodziewać się dobrego życia rodzinnego. Czeka nas wiele radości i tyle samo cudownych chwil. Według innej interpretacji, sen o karmieniu dziecka przepowiada wyzwania, którym będziemy musieli stawić czoła. Będzie to wymagało pewnego poświęcenia z naszej strony, ale finalnie uda nam się sprostać każdemu zadaniu, które postawi przed nami los. W każdej interpretacji, jest to zatem pozytywny symbol.

Co oznacza sen o niemowlęciu karmionym przez kogoś innego. Gdy we śnie widzimy karmione dziecko, możemy spodziewać się powodzenia w interesach. Już wkrótce nasze inwestycje zaprocentują i przyniosą nam spory zysk. Jeżeli o karmionym niemowlęciu śni osoba, która dopiero planuje podjęcie określonego przedsięwzięcia, nie należy wahać się w tym temacie. To najlepszy czas na podejmowanie ryzyka.

Jeżeli taki sen śni matka, karmione przez kogoś dziecko zapowiada szczęście i pomyślność nie tylko w sferze finansowej, ale także osobistej.

Sennik: niemowlę przewijać, przytulać

Zdarza się, że w snach przewijamy niemowlę. Na jawie ta czynność kojarzy się nam z troską o najważniejszą osobę w naszym życiu. Co oznacza we śnie? Taki motyw stanowi dla nas istotną przestrogę. Musimy przygotować się do walki z problemami. Już wkrótce los rzuci nam kłody pod nogi, ale spokojnie - w tym starciu wcale nie jesteśmy na przegranej pozycji. W innej interpretacji, taki sen odwołuje się do przytłaczających nas obowiązków i wynika ze związanej z tym frustracji.

Inaczej należy interpretować marzenia nocne, w których przytulamy maleństwo. Taki sen może wskazywać na konieczność poświęcenia większej uwagi swojemu zdrowiu. Wszelkie zaniedbania w tym temacie mogą mieć poważne konsekwencje. Jeżeli o przytulaniu niemowlęcia śni bezdzietna kobieta, powinna czym prędzej udać się do ginekologa. W jej przypadku, taki sen zwiastuje ciążę

Sennik: niemowlę cudze, niemowlę swoje

W kwestii prawidłowej interpretacji snu o niemowlęciu duże znaczenie ma to, czyje dziecko pojawia się w nocnej projekcji. Jeżeli śnimy o własnym maleństwie, może to wskazywać na naszą nadopiekuńczość. Naturalne jest, że dziecku w wieku niemowlęcym poświęcamy 100 proc. naszej uwagi i czasu, ale należy uważać, by ten nawyk nie pozostał z nami na dłużej.

Sen, w którym pojawia się cudze niemowlę, wskazuje na skrywaną w sobie zazdrość. Warto porzucić to uczucie, bo stanowi ono przeszkodę w osiągnięciu szczęścia i finalnie może doprowadzić do poluzowania lub wręcz zerwania więzi łączących osobę śniącą z kimś bliskim. W innej interpretacji, taki sen jest zwiastunem wielkiej przygody. Jakiej? Sennik nie wskazuje na to. Jedno jest pewne - będzie to ogromna niespodzianka. 

Sennik: niemowlę na rękach, w wózku, w kołysce

Niemowlę na rękach wróży konfliktową sytuację. Osoba śniąca będzie musiała bronić swoich racji. Na całe szczęście, ten kryzys można będzie łatwo zażegnać. 

Niemowlę w wózku to jedna z najpomyślniejszych wróżb. Taki symbol zapowiada długie, szczęśliwe i stabilne życie. W innej interpretacji, motyw ten wskazuje na trapiący nas problem, a konkretnie -  przepowiada pomyślne rozwiązanie niekomfortowej sytuacji. Warto zwrócić uwagę na to, czyje dziecko leży w wózku. Jeżeli jest to cudza pociecha, możemy spodziewać się awansu w pracy.

Niemowlę śpiące w kołysce przepowiada bezpieczną przyszłość. Jeżeli malec nie śpi, a tylko leży w łóżeczku, może to oznaczać, że osoba śniąca będzie świadkiem narodzin.