Pamiętacie jak w tamtym roku malowałyśmy na paznokciach warkoczowe sploty imitujące swetry? Zimą 2017/2018 taki "dzianinowy" manicure zamienimy na ten w brokatowej wersji. Jest jeszcze bardziej efektowny. Modne będą także paznokcie z geometrycznym wzorem dopasowane do ubrania i mani z napisami. Kiedyś litery z chińskiego alfabetu tatuowałyśmy na rękach - dziś stworzymy z nich wzór na paznokciach. Zimą nosić będziemy także mani w odcieniach kamieni szlachetnych - szmaragdu, szafiru oraz rubinu. Pastelowe mani zostawiamy na wiosnę.

Paznokcie zima 2017/2018: brokat
Powiecie, że brokatowy manicure to nic nowego. Jednak zimą 2017/2018 mani z brokatem zmienia swoje oblicze. Świetnie wygląda w wersji ombre albo w ciemnych odcieniach purpury i burgundu. Brokatem obsypujemy też końcówki paznokci albo brzegi całej płytki. To idealny manicure na sylwestra i karnawał! #shinelikeastar

Paznokcie jesień-zima 2017: najmodniejszy kolor
Najmodniejszy kolor manicure na zimę ? Złoty! Zarówno w wersji matowej, jak i bardzo błyszczącej!

Paznokcie jesień-zima 2017: marmur
Najmodniejszy wzór na paznokciach zimą 2017/2018? Marmur. Jest jednak "ale". Zapomnijcie o klasycznym czarno-białym marmurowym mani - tym razem modne są marmurowe wzory na paznokciach w odcieniach ciemnego amarantu i granatu. Dodatkowo "ożywcie" taki manicure złotym akcentem.

Paznokcie jesień-zima 2017: biżuteria
Nadal ozdabiamy nasze paznokcie biżuterią. Tym razem, nie tylko perłami i kolczykami, ale... całymi biżuteryjnymi aplikacjami. Złote owady, minibrosze, fragmenty łańcuszków... wszystkie wzory są dozwolone! Im więcej, tym bardziej efektownie.

Paznokcie zima 2017/2018 - trendy - GALERIA>>

Paznokcie "jednorożec":

Paznokcie z motywem gwiazdozbiorów: