Fani filmu marzyli o tym od lat! A jeszcze w zeszłym roku dementowano informacje na temat kontynuacji hitu sprzed kilku dekad. Głos zabrała nawet część ekipy aktorskiej. Minęły kolejne lata oraz miesiące i teraz okazuje się, że producenci zamierzają stworzyć kontynuację "Pamiętnika księżniczki". Czy obsada wróci na plan? Kiedy premiera?

"Pamiętnik księżniczki 3": trwają prace nad nowym filmem! Anne Hathaway powróci w tytułowej roli?

Serwisy The Hollywood Reporter i The Wrap podały kilka godzin temu, że Disney zamierza zrealizować kolejną odsłonę filmu "Pamiętnik księżniczki". Co ciekawe, nie wiemy czy Anne Hathaway pojawi się w kolejnej części - aktorka jeszcze nie podpisała umowy. Wiadomo jednak, że za scenariusz odpowiadać będzie Aadrita Mukerji, która na swoim koncie ma takie produkcje jak "Supergirl", czy "Reacher". A co z powrotem Julie Andrews na plan?

W zeszłym roku legendarna aktorka w rozmowie z The Hollywood Reporter, stwierdziła że jej zdaniem jest już "za późno" na powrót do uwielbianej przez fanów serii Disneya i jest gotowa na dobre pożegnać się z rolą królowej Clarissy Renaldi. "O sequelu mówiło się wiele, wiele lat temu. Ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek do tego doszło. Zwłaszcza dla mnie, jest to zbyt odległa przeszłość, by do tego wracać. To piękna myśl, ale nie sądzę, żeby to było możliwe” - powiedziała wtedy aktorka, która 1 października skończyła 87 lat.

Warto wiedzieć, że plotki o "Pamiętniku księżniczki 3" podgrzała sama Hathaway w 2019 roku. Amerykańskie media cytowały wtedy tę wypowiedź: "Chcę to zrobić. Julie chce to zrobić, Debra Martin Chase, nasza producentka, chce to zrobić. Wszyscy naprawdę chcemy, żeby to się stało. Nie chcemy jednak tego robić, dopóki nie będzie idealnie, bo kochamy to tak samo, jak wy. To dla nas tak samo ważne, jak dla was, dlatego nie chcemy niczego ogłaszać dopóki nie będzie to gotowe. Ale pracujemy nad tym" - powiedziała aktorka w trakcie programu "Watch What Happens Live" .

Przypomnijmy, "Pamiętnik księżniczki" z Anne Hathaway i Julie Andrews trafił do kin w 2001 roku. Tytuł okazał się międzynarodowym hitem. Aktorka wcieliła się w Mię Thermopolis - amerykańską nastolatkę, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest księżniczką małego księstwa Genovia, a włada nim jej babcia królowa Clarissa Renaldi. W 2004 roku powstał sequel filmu "The Princess Diaries 2: królewskie zaręczyny". Co ważne, obie produkcje były oparte na książkach autorstwa Meg Cabot. Pisarka wydała kolejną powieść "Pamiętnik księżniczki 3: zakochana księżniczka" w 2001 roku, natomiast w 2016 roku zmarł reżyser dwóch pierwszych części - Garry Marshall, bez którego dla wielu aktorów praca nad kolejnym filmem była niemożliwa. Kto zatem wyreżyseruje kolejną część?