Drogie torebki damskie: najbardziej kosztowne modele

Modowe serwisy internetowe prześcigają się w zestawieniach it bags sezonu równie często, jak strony o motoryzacji piszące - z drobną różnicą - o kolejnych nowych modelach samochodów. To zestawienie obu dóbr obok siebie jest nieprzypadkowe: często potrafią kosztować porównywalne kwoty, bywa, że ich luksusowość wcale się od siebie nie różni, są limitowane oraz trudno je zdobyć, jedne i drugie mogą pełnić funkcję poduszki finansowej, tak samo na auta, jak i torebki miliony odkładają tysiące. 

Wyroby Louis Vuitton czy Gucci stawia się na równi z czterema kółkami BMW i Porsche, Coach bywa jak Lexus, Hermes z modelem Birkin - Ferrari, a Ralph Lauren niczym Cadillac.

Domy mody, których torebki są najdroższe, nie będą oczywiście zaskoczeniem: to wszystkie te, które pojawiają się na zaszczytnych wybiegach tygodni mody w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu i Mediolanie, a ich projekty znane są z niesamowitej jakości oraz ekskluzywności, przy jednoczesnym odnoszeniu się do swojego słynnego dziedzictwa. 

Torebka Cassette z metką Bottega Veneta / GettyImages

Są wśród nich dziewczęce i eleganckie Chloé z takimi hitami, jak Chloé Marcie, Joyce Frame i Nile Bracelet Bag, Saint Laurent LouLou oraz modele vintage tego francuskiego domu mody, z nowości viralowe torebki ze splotem Intrecciato od Bottega Veneta, starsze modele Promenade z metką Prada, oczywiście Fendi Baguette, która swoją popularność zawdzięcza serialowi "Seks w wielkim mieście". Do tego jeszcze wiele torebek Gucci, m.in. GG Marmont, klasyki Louis Vuitton - Neverfull, Speedy czy Keepall, rzeźbiarskie Lady Dior i Dior Book Tote, poszczególne projekty Chanel (z jednej strony vintage, których ceny stale rosną, a z drugie nowe, których są... podwyższane), a przede wszystkim Hermès z prawdopodobnie największą liczbą najdroższych torebek w swoim portfolio z Kelly oraz Birkin na czele i umiłowaniem do tworzenia ultralimitowanych edycji. 

Jak nosić białe jeansy? 3 sprawdzone stylizacje, które na okrągło widujemy u dziewczyn z branży mody>>

Najdroższe torebki na świecie. Lista tych, które kosztują krocie

Można żartować, że nie wszystko złoto, co się świeci, ale to właśnie torebki z drogocennymi kruszcami w postaci zdobień i uszyte z bardzo trudnych w zdobyciu materiałów plasują się na samym szczycie listy tych najdroższych. Przeważają tutaj także niszowość projektu i ograniczona liczba egzemplarzy, a także, rzecz jasna, prestiż marki. Jak w takim razie wygląda szczęśliwa (i bardzo luksusowa) piątka?

Drogie torebki: Mouawad 1001 Nights Diamond Bag

Pierwsze zaszczytne miejsce zajęła torebka Mouawad 1001 Nights Diamond Bag w kształcie serca, które zdobi jeszcze jedno serce otoczone ogniem i promieniami, a także praktyczny łańcuszek do ręki. Ten model w każdym możliwym miejscu ma diamenty w dokładnej liczbie 4517 sztuk (według wyliczeń: 105 żółtych, 56 różowych i 4365 bezbarwnych kamieni o łącznej wadze 381,92 karatów). Torebka zaprojektowana przez znanego jubilera Roberta Mouwada inspirowana jest romantycznymi baśniami z całego świata, ze szczególnym fokusem na te z "1000 i jednej nocy". Nad ziszczeniem się tej wizji działało aż dziesięciu pieczołowicie zrekrutowanych rzemieślników, którzy pracowali 8800 godzin nad stworzeniem. Udało się i jest oszałamiająca, a niesamowita historia wokół niej sprawiła, że Mouawad 1001 Nights Diamond Bag trafiła do Księgi Rekordów Guinnesa i dostała miano najdroższej plus najcenniejszej torebki świata. Jej cena? Bagatelne 3,8 miliona dolarów.

Jak stylizować japonki – najmodniejsze klapki sezonu wiosna-lato 2022? 3 nieoczywiste zestawy, które was zachwycą>>

Drogie torebki: Hermès Kelly Rose Gold 

Na świecie istnieje tylko dwanaście torebek Hermès Kelly Rose Gold, a każda z nich kosztuje ponad 2 miliony dolarów (co czyni ten model kolejną z najdroższych na świecie). Powstała ona jako efekt współpracy kultowego domu mody z projektantem i jubilerem Pierre'em Hardym. Ma niewielki rozmiar, a jej faktura, pokryta czystym różowym złotem, naśladuje skórę krokodyla i dodatkowo zdobi ją około 1160 diamentów. 

Drogie torebki: Hermès Birkin Ginza Tanaka Bag

A skoro jesteśmy już w temacie diamentów i Hermès - kolejne miejsce na naszej liście również należy do francuskiego domu mody. Luksusowa marka ma nosa do współprac, bo właśnie z innego duetu narodziła się kolejna bardzo droga torebka - w całości platynowa i wysadzana 2000 diamentami kopertówka Birkin Ginza Tanaka. Została ona zaprojektowana i wykonana od podstaw przez japońskiego projektanta, Ginzę Tanakę, a jej cenę szacuje się na 1,9 miliona dolarów.

Drogie torebki: Lana Marks Cleopatra Clutch

Kosztuje 400 000 dolarów i powstała z myślą o... Oscarach, a właściwie największych gwiazdach, które pojawiają się na czerwonym dywanie Akademii. Torebka Cleopatra Clutch to dzieło najbardziej utalentowanych i wysoko wykwalifikowanych włoskich rzemieślników pracujących dla Lana Marks, którzy dali tu prawdziwy popis swojego kunsztu. Model został ozdobiony bardzo rzadkimi diamentami - różowymi i niebieskimi na samym szczycie przy otwarciu oraz skrzy się srebrzystością faktury.

Drogie torebki: Niloticus Crocodile Himalaya Birkin

Znawcy torebek nazywają ją "świętym Graalem" mody i mają rację, bo Hermès Himalaya Birkin Bag to bardzo rzadki i egzotyczny model wykonany ze skóry krokodyla nilowego. Jego nazwa nawiązująca do Himalajów odnosi się do delikatnej gradacji koloru, w której przydymiona szarość przepływa w perłową biel niczym śnieg na szczytach gór. Kolekcjonerzy na całym świecie są w stanie zapłacić za nią 379 000 funtów.

Lista 11 najmodniejszych rzeczy, w które warto zainwestować w czerwcu 2022. To te ubrania, torebki, buty i akcesoria dodajemy w tym miesiącu do ulubionych>>