Victoria's Secret vs kontrowersje

Decyzje castingowe Victoria's Secret często spotykają się z krytyką - marka zatrudnia zwykle wysokie, bardzo szczupłe i długowłose modelki o podobnym typie urody, a temat bardzo trudnych warunków pracy nieustannie wraca. Na dodatek wszyscy wciąż pamiętają zeszłoroczną aferę z dyrektorem marketingu VS, Edem Razekiem, który na pytanie o szansę na pojawienie się modelek transpłciowych, odpowiedział: "Czy powinniśmy mieć trangenderowe modelki na pokazie? Nie. Nie sądzę, że powinniśmy. Dlaczego? Bo show jest fantazją". Z jego wypowiedzią nie zgodziły się wówczas słynne Aniołki Victoria's Secret, które od lat współpracują z marką - m.in. Karlie Kloss i Lily Aldridge, które opublikowały na swoich instagramowych profilach wyrazy sprzeciwu wobec takich wypowiedzi. 

Działania słynnego producenta bielizny sprawiły też, że Kloss złożyła "wypowiedzenie": "Czułam, że ten obraz nie odzwierciedla tego, kim jestem i nie jest to rodzaj przesłania, które chcę wysyłać młodym kobietom". 

Pokaz Victoria's Secret 2019: nie będzie tegorocznej edycji? Tak twierdzi jedna z modelek>>

Nowa gwiazda Victoria's Secret - transgenderowa Valentina Sampaio

Teraz Victoria's Secret zdecydowało się w końcu otworzyć i zatrudniło transgenderową Valentinę Sampaio, 22-letnią brazylijską modelkę i aktorkę. O współpracy z marką Valentina sama poinformowała na swoim Instagramie, publikując zdjęcia oraz film z backstage'u, który podpisała "Nigdy nie przestawaj marzyć #new #vspink #campaign"

Do tej pory zdążyła już pracować dla najważniejszych magazynów mody i reklamować kosmetyki popularnych marek. Jednocześnie walczy z uprzedzeniami i stanowi wzór dla osób, które same upominają się o prawa LGBTQ. Modelka, jak przyznaje, miała szczęśliwe dzieciństwo, a jej rodzice wspierali ją podczas decyzji o zmianie płci: "Wszyscy w mojej wiosce byli dla mnie wspaniali. Mimo mojej odmienności nie doświadczyłam żadnych aktów nietolerancji" powiedziała w rozmowie z magazynem i-D. Modelka, od ósmego roku życia nie czuła się dobrze w swojej skórze i jeszcze jako chłopiec uczęszczała do psychologa, a dwa lata później stała się Valentiną.