Manicure IBX na słabe paznokcie

Problem kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci dotyka wiele współczesnych kobiet. Regularne wykonywanie zabiegów manicure hybrydowego, żelowego czy akrylowego przyczynia się do osłabienia płytki i nie wierzcie, jeśli manicurzystki przekonują was że istnieją magiczne lakiery z mniejszą zawartością chemii, które zupełnie nie zaszkodzą paznokciom. Po tego typu zbiegach stylizacyjnych, paznokcie wymagają intensywnej regeneracji. W takim przypadku salony proponują manicure w oparciu o system IBX

Zobacz też: Paznokcie - trendy wiosna-lato 2019 >>

Na czym polega IBX?


Zabieg ten doskonale wzmacnia paznokcie od środka, sprawiając jednocześnie, że rosną mocne i zdrowe, a płytka uzyskuje piękny naturalny kolor i połysk. Podstawowa kuracja to trzy zabiegi w odstępie od 7 do 10 dni. W przypadku znacznego uszkodzenia płytki paznokcia zaleca się powtarzanie kuracji co dwa tygodnie. 

Manicure IBX krok po kroku

Pierwszy zabieg trwa około 15 minut. W pierwszej kolejności nakładamy preparat zawierający kompleks olejków jojoba, awokado, witaminy oraz minerały, które pod wpływem ciepła wnikają w głąb płytki. Ten etap służy odbudowie osłabionych paznokci oraz spajaniu górnych warstw płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu. Preparat naprawia poważne uszkodzenia nie tylko na powierzchni płytki, ale również w jej głębszych warstwach. Dzięki temu paznokcie rosną mocniejsze, dłuższe i gładkie.


Następnie manicurzystka nakłada drugi preparat, który po utwardzeniu w lampie LED tworzy specjalną powłokę ochronną i przyczynia się do redukcji białych plamek, które często powstają na naturalnej płytce paznokcia oraz stanowi warstwę ochronną np. przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czytaj też: Manicure japoński - na czym polega? >>


Zabieg możemy stosować przy okazji manicure, stosując lakier, hybrydę lub inne sposoby zdobienia. Najczęściej jednak w dobrych salonach doradza się klientom rezygnację ze stylizacji paznokci w trakcie trwania kuracji. IBX daje wówczas szybszy i lepszy efekt.

IBX to system naprawczy dlatego też nie działa jak tradycyjna odżywka zakupiona w drogerii. Zabieg można wykonać wyłącznie w profesjonalnych i autoryzowanych salonach kosmetycznych. Przy zabiegu manicure lub pedicure dopłata wynosi między 10-30 zł. Osobno zabieg kosztuje około 50 złotych.

Nails&Face / mat. prasowe

Artykuł powstał dzięki ekspertom salonu Nails&Face (ul. Przasnyska 11, Warszawa)