Komedie romantyczne to właściwie jeden z ulubionych gatunków filmowych wśród widzów. Co roku pojawia się kilkanaście nowych produkcji łączących w sobie dowcip i głębokie uczucia. Wydawałoby się, że to takie proste, ale miano kultowych dostaje niewiele komedii romantycznych. Filmy o miłości chętnie oglądają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni (niektórzy nawet przyznają się do tego!). Na dodatek, historie o miłości poprawiają humor, wzruszają, albo sprawiają, że sami po cichu marzymy o wielkim uczuciu. Komedie romantyczne to nie tylko opowieść w stylu "młody chłopak poznał dziewczynę w podobnym wieku i połączyło ich WIELKIE uczucie". W tym roku pojawiło się kilka produkcji rom-com dla kobiet w średnim wieku. Komedie romantyczne 2018, często ocierały się również o inne kategorie, typu melodramat, czy musical. Na liście znajdziecie również kilka polskich produkcji! Koniecznie sprawdźcie komedie romantyczne, które pojawiły się w kinach w 2018 roku. 

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Zobacz też: polskie komedie romantyczne >>

Komedie romantyczne 2018: "I tak cię kocham"

Ta historia wydarzyła się naprawdę! Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesna dziewczynę, która miała już dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei.

reżyseria: Michael Showalter

występują: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano

premiera: 5.01.2018

Dobre filmy 2020. Co trzeba zobaczyć? Poznajcie filmy warte obejrzenia >>

Komedie romantyczne 2018 >>

 

Komedie romantyczne 2018: "Narzeczony na niby"

Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w emocjonalny rollercoaster. Szybko okaże się, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia...

reżyseria: Bartosz Prokopowicz

występują: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Sonia Bohosiewicz, Piotr Adamczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Karolak, Dorota Kolak, Mikołaj Roznerski

premiera: 12.01.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Podatek od miłości"

Kim tak naprawdę jest Marian? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara. Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? 

reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk

występują: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Michał Czernecki, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Magdalena Popławska, Grażyna Wolszczak, 

premiera: 26.01.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Nowe oblicze Greya"

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć ostatniej części trylogii "Pięćdziesiąt twarzy Greya"! 

Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na moment, w którym będzie mógł jej dokonać.

reżyseria: James Foley

występują: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Eloise Mumford

premiera: 9.02.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Blask"

To nasz wyjątek od reguły - niezwykły film o miłości japońskiej reżyserki. Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie.

reżyseria: Naomi Kawase

występują: Masatoshi Nagase, Ayame Misaki

premiera: 9.02.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Miłość pisana Braillem"

12-letnia Marie, dobra uczennica i utalentowana wiolonczelistka ma pewien sekret - cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. I chociaż na razie w miarę normalnie funkcjonuje, to wie że wkrótce będzie zmuszona do życia w całkowitej ciemności. Rodzice zamierzają przenieść ją do szkoły dla niewidomych, lecz Marie ma inne plany - zamierza zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Aby zrealizować ten plan prosi o pomoc nieśmiałego kolegę z klasy o imieniu Victor. Krok po kroku Victor stanie się oczami Marie a oboje przekonają się, że uczuć nic i nikt nie może zatrzymać.

reżyseria: Michel Boujenah

występują: Masatoshi Nagase, Ayame Misaki

premiera: 9.02.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Żona czy mąż?"

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea, utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia, ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

reżyseria: Simone Godano

występują: Pierfrancesco Favino, Kasia Smutniak, Valerio Aprea

premiera: 16.02.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Każdego dnia"

16-letnia Rhiannon pragnie prawdziwej miłości, ale jej związek wystawiany jest na ciągłe próby. Wszystko zmienia się, gdy poznaje chłopaka, który dzieli się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Nie ma wpływu na to, kim będzie nazajutrz, więc stara się nie pozostawiać po sobie śladu w życiorysach innych osób. Jego zasady przestają mieć jednak znaczenie, gdy poznaje Rhiannon. Młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Mimo to, pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

reżyseria: Michael Sucsy

występują: Angourie Rice, Justice Smith, Maria Bello, Debby Ryan, 

premiera: 2.03.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Kobieta sukcesu"

Życie Mańki, szefowej firmy w wielkim mieście, nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania zastaje Lilkę, młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr, którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?

reżyseria: Robert Wichrowski

występują: Agnieszka Więdłocha, Mikołaj Roznerski, Bartosz Gelner, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Paulina Gałązka, Małgorzata Foremniak, Tomasz Karolak

premiera: 8.03.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Do zakochania jeden krok"

Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif mieszka w warunkach, do jakich Sandra nie przywykła, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość z życia i… pasję do tańca!

reżyseria: Richard Loncraine

występują: Celia Imrie, Imelda Staunton, Timothy Spall, 

premiera: 16.03.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Daddy Cool"

Czterdziestoletni, kompletnie niedojrzały Adrien, zostaje porzucony przez marzącą o założeniu rodziny Maude. Wizja końca wielkiej miłości jest dla niego nie do zniesienia. Dzięki sprzyjającemu zbiegowi okoliczności postanawia zostać w ich wspólnym mieszkaniu i założyć w nim… domowe przedszkole. Maluchy przewracają jego beztroskie dotąd życie do góry nogami, same przy tym ucząc się w jego towarzystwie prawdziwej sztuki survivalu. Nowe oblicze „wkrótce-byłego-męża” sprawia, że mur wokół serca Maude zaczyna kruszeć…

reżyseria: Maxime Govare

występują: Vincent Elbaz, Laurence Arné, Jean François Cayrey, Grégory Fitoussi

premiera: 23.03.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Pół na pół"

Sandrine, która po kilkunastu latach małżeństwa zostaje zdradzona przez Jeana nie chce zemsty, ale uczciwego układu z jedną zasadą: podzieli się mężem z jego kochanką po połowie. „Pół na pół” to losy pozornie dojrzałych bohaterów, którzy w rzeczywistości cały czas szukają miłości i zrozumienia. Czy romans, który wyszedł na jaw, pozwoli im spojrzeć na swoje związki na nowo?

reżyseria: Alexandra Leclère

występują: Didier Bourdon, Valérie Bonneton, Isabelle Carré

premiera: 13.04.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Pozycja obowiązkowa"

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie książki. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale "Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…

reżyseria: Bill Holderman

występują: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Andy Garcia, Don Johnson, Alicia Silverstone

premiera: 25.05.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Twój Simon"

Ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens".

Każdy zasługuje na wielką miłość. Historia siedemnastoletniego Simona Spiera jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Simon jest bowiem gejem, ale nie powiedział o tym jeszcze nikomu ze swego otoczenia, ani rodzicom, czy przyjaciołom. Nie wie także, kim jest anonimowy kolega z klasy, w którym zakochał się, poznając go w internecie. Rozwiązanie tej niezwykłej sytuacji obfitować będzie w wydarzenia zarówno komiczne, jak i przerażające, które na zawsze zmienią życie tytułowego bohatera.

reżyseria: Greg Berlanti

występują: Nick Robinson, Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jennifer Garner, Josh Duhamel

premiera: 15.06.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "I że ci nie odpuszczę"

Kate pracuje na dwie zmiany, prowadzi dom i uczy się do egzaminów, by dostać wymarzoną pracę. Tymczasem zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya otoczonego supermodelkami i służbą. Choć Leo jest dziedzicem wielkiej fortuny, nie zamierza zapłacić jej ani grosza. Kate dostaje szansę rewanżu, gdy w trakcie nocnej imprezy rozpieszczony milioner wypada za burtę i traci pamięć. Przekonuje go, że od lat są małżeństwem i wprowadza w "prawdziwe życie" budowlańca z trójką dzieci. Sytuacja szybko wymyka się jej spod kontroli, bo beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się jako tata i obowiązkowy mąż. Tymczasem Kate, ku swojemu zaskoczeniu, coraz bardziej ulega jego urokowi...

reżyseria: Bob Fisher, Rob Greenberg

występują: Anna Faris, Eugenio Derbez, Eva Longoria, 

premiera: 15.06.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Isabelle i mężczyźni"

Isabelle jest rozwiedzioną, samotną matką mieszkąjącą w Paryżu. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Na swej drodze spotyka nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od radości i nadziei po zagubienie i smutek.

reżyseria: Claire Denis

występują: Juliette Binoche, Xavier Beauvois, Philippe Katerine, Josiane Balasko

premiera: 29.06.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Mamma Mia: Here We Go Again!"

 Jak kilka miesięcy temu podał amerykański magazyn Variety, twórcy "Mamma Mia: Here We Go Again!" skupili się na losach bohaterów granych przez Meryl Streep, Colina Firtha i Pierce'a Brosnana na wiele lat przed wydarzeniami pokazanymi w oryginalnej "Mamma Mii". 

reżyseria: Ol Parker

występują: Lily James, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Julie Walters, Dominic Cooper, Amanda Seyfried, Christine Baranski, Cher

premiera: 20.07.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Bajecznie bogaci Azjaci"

Pochodząca z Nowego Jorku Rachel Chu zgadza się pojechać ze swoim długoletnim chłopakiem — Nickiem Youngiem do Singapuru na ślub jego najlepszego przyjaciela. Rachel cieszy się, że po raz pierwszy zobaczy Azję, ale jednocześnie denerwuje się przed spotkaniem z rodziną Nicka. Ponadto zupełnie niespodziewanie dowiaduje się, że jej chłopak nie wspomniał o kilku kluczowych szczegółach ze swojego życia. Okazuje się, że to nie tylko potomek jednej z najzamożniejszych rodzin w kraju, ale także jeden z najbardziej pożądanych kawalerów. Fakt, że Rachel jest jego dziewczyną, sprawia, że biorą ją za cel zazdrosne panny z towarzystwa, a co gorsze — również niepochwalająca tego związku matka Nicka. Szybko staje się jasne, że chociaż miłości nie można kupić, pieniądze mogą jednak nieźle namieszać.

reżyseria: Jon M. Chu

występują: Constance Wu, Henry Golding, Michelle Yeoh, Gemma Chan, Awkwafina, Harry Shum Jr., Ken Jeong, Lisa Lu

premiera: 31.08.2018

 

Komedie romantyczne 2018: "Narodziny gwiazdy"

Kariera Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, chyli się ku upadkowi, gdy poznaje utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny uczucie, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka. Jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą. 

"Narodziny gwiazdy" to kolejny remake filmu z 1937 roku. W poprzednich produkcjach zagrali: Janet Gaynor i Frederic March, Judy Garland i James Mason (1954), a także Barbara Streisand i Kriss Krtistofferson (1976 rok).

reżyseria: Bradley Cooper

występują: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott, Dave Chappelle,

premiera: 30.11.2018