Kim Jones w Fendi

To news, który dzisiejszego poranka obiegł branżową prasę. Kim Jones dołącza do Fendi, gdzie zajmie się projektowaniem ready-to-wear dla kobiet. Jones ma tym samym współpracować blisko z Silvią Venturini Fendi (projektantka i dziedziczka domu mody była główną twarzą i motorem sprawczym marki po śmierci Karla Lagerfelda). Jak będzie wyglądał podział ich stanowisk? Otóż Jones zostaje dyrektorem artystycznym kolekcji damskich, z kolei Silvia Venturini Fendi będzie nadal pełniła funkcję dyrektora artystycznego ds. akcesoriów i kolekcji odzieży męskiej. "Serdecznie witam Kima Jonesa, do którego mam głęboki szacunek i z którym łączy mnie przyjaźń. Nie mogę się doczekać, kiedy przeniosę z nim świat Fendi na wyższy poziom" powiedziała Silvia Venturini Fendi ogłaszając te wieści.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez mrkimjones (@mrkimjones) Wrz 8, 2020 o 11:27 PDT

Co ciekawe, brytyjski projektant pierwszy raz w swojej karierze będzie tworzył modę damską z prawdziwego zdarzenia, więc praca dla Fendi może być dla niego nowym ekscytującym wyzwaniem. Poza tym trzeba zauważyć, że nie ma wielu projektantów, którzy pełniliby wysokie stanowiska w więcej niż jednym luksusowym domu mody. W przypadku Kima Jonesa nie ma się jednak czego obawiać - znany jest on w końcu z niesamowitego talentu i pracowitości, a jego projekty bez względu na markę uwielbiają chociażby Kate Moss, Naomi Campbell i David Beckham. "Chciałbym głęboko podziękować takim osobom, jak Monsieur Arnault, Pietro Beccari, Serge Brunschwig i Silvia Venturini Fendi za tę niesamowitą okazję. Praca w dwóch tak prestiżowych domach mody to prawdziwy zaszczyt dla mnie jako projektanta, a możliwość dołączenia Fendi oraz kontynuowanie mojej pracy w Dior Men's to ogromny przywilej" skomentował całą sytuację Kim Jones.

Kim Jones swoją pierwszą kolekcję dla kobiet pod szyldem Fendi zaprezentuje już w na Milan Fashion Week w lutym 2021. Więcej o projektancie przeczytacie tutaj: Kim Jones - jeden z najważniejszych współczesnych projektantów mody>>