Oczywiście, sposób malowania ust w dużej mierze zależy od tego, jaki kształt naturalnie posiadasz. Instrukcje, jak malować wąskie usta, nie sprawdzą się posiadaczkom pełnych warg – i odwrotnie. Można jednak wskazać na kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym twój make-up będzie wyglądał dużo lepiej.

A co więcej – odpowiednia technika malowania może sprawić, ze uda ci się optycznie powiększyć usta.

Jak malować usta? Wskazówki

Dlaczego twoje usta nie wyglądają po pomalowaniu tak dobrze, jakbyś tego chciała? Problemy wcale nie muszą wynikać z błędów w malowaniu.

 • Pomadki będą wyglądać świetnie na zadbanych ustach. Stosuj się prostych zasad – przynajmniej raz w tygodniu wykonuj peeling ust, za to codziennie nakładaj pomadki ochronne. Dzięki temu delikatna skóra ust zostanie odżywiona, a szminki będą wyglądać o niebo lepiej.
 • Nie bez znaczenia pozostaje także jakość produktu. Nie musisz sięgać po najtrwalsze pomadki do ust, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt – przede wszystkim zadbaj o to, aby nie nakładać na usta przeterminowanych, wyschniętych kosmetyków. Z pewnością nie będą wyglądać dobrze.

Jak malować usta konturówką?

Niektórzy nie wyobrażają sobie malowania ust bez użycia konturówki, inni jednak bez żalu pomijają ten etap. Często okazuje się jednak, że to błąd – za sprawą konturówki twój makijaż ust może stać się trwalszy. Co więcej, to właśnie dzięki konturówce malowanie ust będzie o wiele bardziej precyzyjne. 

Jak malować usta kredką i konturówką?

 1. Środkowa część górnej wargi to miejsce, od którego powinnaś zacząć obrysowywanie. Delikatnie wyrysuj łuk Kupidyna.
 2. Następnie przesuwaj konturówkę w stronę zewnętrznych kącików.
 3. Przejdź do dolnej wargi. Również zacznij od środka, przechodząc do zewnętrznej części ust.
 4. Oceń, czy kontur jest prosty i symetryczny. Jeśli uznasz, że podkreślenie jest zbyt mocne, sięgnij po pędzelek i delikatnie rozetrzyj krawędzie.

Jeśli zależy ci na tym, aby maksymalnie utrwalić makijaż ust, pokryj konturówką całe wargi. Warto wówczas wybrać konturówkę o ton jaśniejszą od szminki, po którą sięgniesz. Uda ci się w ten sposób optycznie powiększyć usta.

 Jak malować usta szminką? Krok po kroku

Jak malować usta pomadką? Przede wszystkim, dobrze zacząć od obrysowania warg konturówką. Jeśli ten etap masz już za sobą, możesz przejść do nakładania szminki.

 1. Aplikacja szminki w dużej mierze zależy od tego, z jakim produktem masz do czynienia. Pomadki z cienkim pędzelkiem pozwolą na zachowanie większej precyzji.
 2. Zacznij od nałożenia niewielkiej ilości produktu w centralnej części ust. Jeśli używasz matowej pomadki w płynie, weź pod uwagę to, że kosmetyk szybko zasycha. Aby uniknąć efektu skorupy, postaraj się nie nakładać za dużo kosmetyku naraz.
 3. Delikatnie rozcieraj szminkę w stronę kącików. Uważaj, aby nie wykroczyć poza wyrysowany kontur.
 4. Po skończonym malowaniu możesz przyłożyć do ust chusteczkę – odciśnij nadmiar produktu. Dzięki temu makijaż dłużej pozostanie trwały.

Jak malować usta szminką bez konturówki? Postaraj się zachować większą precyzję podczas nakładania szminki. Warto wówczas sięgnąć po jaśniejszy kolor – na przykład delikatny róż.

Jak malować małe usta, aby je optycznie powiększyć?

Jak malować usta, żeby były większe? Tutaj z pewnością przyda się konturówka. Za jej pomocą można wyczarować naprawdę cuda – przekonała się o tym Hailey Bieber, której wizażystka Mary Philipps w kilku ruchach uzyskała zdumiewający efekt.

Jak powiększyć usta makijażem?

 1. Obrysowywanie ust kredką zacznij od zewnętrznych kącików. Trzymaj się linii naturalnych ust, ale delikatnie kieruj się w górę.
 2. Zrób to samo z dolną wargą. Pamiętaj, aby nie przesadzić i nie zacząć malować zupełnie „nowych” ust – linia, którą rysujesz, nie może być za bardzo oddalona od twojej czerwieni wargowej.
 3. Przejdź do środkowej części ust. Podkreśl łuk Kupidyna nieco mocniej.
 4. Za pomocą niewielką pędzelka rozetrzyj kontur. Postaraj się, aby nie było żadnych ostrych linii.
 5. Dostrzegasz nierówności? Sięgnij po korektor, nałóż go za pomocą pędzelka.
 6. Następnie nałóż twoją ulubioną szminkę. Jeśli sięgniesz po błyszczyk, efekt powiększenia będzie jeszcze bardziej wyrazisty.

Jak malować duże usta? W tym przypadku nie polecamy technik powiększających, chociaż wszystko zależy od tego, jak pełne są twoje wargi i na jakim rezultacie ci zależy. Warto spróbować różnych technik malowania!