Gigi Hadid i Zayn Malik nawiązali bliższą znajomość w 2015 roku, kiedy ona stawiała pierwsze kroki w świecie mody, a on dopiero co opuścił szeregi One Direction. Związek, który złamał serca wielu fanek brytyjskiego boysbandu, przypieczętowano występem modelki w teledysku do „Pillowtalk”. W kolejnych latach ramię w ramię przechadzali się po czerwonym dywanie. Mimo to w kuluarach nie brakowało plotek o interesownym charakterze relacji. Dla niej pokazywanie się u boku światowej sławy muzyka miało być kolejnym krokiem w rozwoju kariery. Urocze zdjęcia u boku atrakcyjnej dziewczyny miały także rzekomo ratować nadszarpnięty wizerunek wokalisty. Po fali plotek i spekulacji w 2018 roku para potwierdzała rozstanie.

Kryzys nie trwał jednak długo. Już wkrótce paparazzi natknęli się na zakochanych, którzy zaapelowali o uszanowanie ich prywatności w trudnym czasie. Następnie na prasowych nagłówkach naprzemiennie widniały informacje o domniemanych kochankach, awanturach i powrotach. Ponownie zbliżyła ich do siebie pandemia. W kwietniu 2020 roku para ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Przyjście na świat małej Khai Hadid Malik nie było jednak gwarantem stabilizacji. Zayn Malik został nawet oskarżony o stosowanie przemocy wobec matki Gigi. Sąd nałożył na niego zakaz zbliżania się do Yolandy Hadid. Czy po dramatycznych wydarzeniach i rodzinnych niesnaskach relacje rodziców mogą układać się poprawnie? Gigi Hadid uchyliła rąbka tajemnicy w najnowszym wywiadzie.

Gigi Hadid o wychowywaniu dwuletniej córki z eks Zaynem Malikiem. Jak modelka i piosenkarz dzielą obowiązki? 

Wiele wskazuje na to, że Gigi Hadid nie chowa urazy, a ponad wszystko przedkłada dobro córeczki. Na łamach tygodnika The Sunday Times poinformowała, że napięty harmonogram zawodowych zobowiązań dostosowuje do grafiku byłego chłopaka. Na wybiegu pojawia się wtedy, kiedy Khai znajduje się pod opieką swojego sławnego taty. „To, że może przebywać z obojgiem rodziców, bardzo mnie uszczęśliwia” – podkreśliła 27-latka. Gigi pokusiła się także o poradę dla byłych partnerów wspólnie sprawujących opiekę nad potomstwem: „Najważniejsze jest stawianie szczęścia dziecka na pierwszym miejscu. Czeka cię długie życie u boku tej osoby”.

Nie zabrakło też kilku słów zachwytu nad dwuletnią Khai. Modelka opowiedziała o nawykach żywieniowych i językowych zdolnościach córeczki. „Widać po niej wyraźnie, że wyrosło na moim żołądku wypełnionym brytyjskim jedzeniem – angielskim śniadaniem, fasolą, curry. I wciąż to jada. Wymawia nawet kilka słów z odrobiną brytyjskiego akcentu, który uwielbiam” – powiedziała dumna mama.

Starsza siostra Belli Hadid wyznała także, że od zawsze uwzględniała macierzyństwo w życiowych planach, ale nie traktowała go priorytetowo. Dodała również, że sumienna natura i skłonność do zachowania porządku ułatwiły jej wejście w rolę matki mimo młodego wieku. „Tak wiele od niej otrzymałam. Zawsze chciałam być mamą, ale nigdy nie miałam obsesji na tym punkcie ani nie postrzegałam tego tak, że trafiłam na ziemię, aby zostać mamą. Od zawsze byłam całkiem zorganizowana, więc pojawienie się Khai w tamtym momencie, było dla mnie błogosławieństwem. Cieszę się, że jestem młodą mamą”.