Brąz, bo o nim mowa, od dawna robił za cichego bohatera jesienno-zimowej palety barw, wraz z początkiem ubiegłego roku, wyszedł jednak na pierwszy plan. Sezon na “power latte dressing” ogłasza szerokie grono liczących się w branży projektantów. Anthony Vacarello ubiera modelki w skórzane, jakby nadmuchane bomberki polane mleczną czekoladą, Miuccia Prada lansuje monochromatyczne sylwetki w odcieniach karmelu z cynamonem, Jean Paul Gaultier eksperymentuje z ziemistymi dodatkami w rozmiarze XXL, a Natalia Alaverdian z A.W.A.K.E Mode rozkochuje nas w sukienkach i spódnicach udających kakaowe eklerki.

A.W.A.K.E Mode FW23 / Fot. Spotlight/Launchmetrics

Dodatkowo pełno szło w pokazach kolekcji na jesień-zimę 2023/2024 osadzonych w najróżniejszych odcieniach brązu swetrów, marynarek, (sztucznych) futer, garniturów, kurtek i szeroko pojętych „dołów”. 

Słodko-klasycznej modzie uległy między innymi rzadko ulegle wobec wybiegowych tendencji Francuzki. 

Doceniając wszechstronność tego ponadczasowego odcienia, francuskie influencerki umiejscowiły brązowe spodnie w centrum swoich jesiennych stylizacji. Najbardziej po drodze jest im z trzema konkretnymi opcjami.

Już nie berety, białe koszule i czarne cygaretki. Tak wygląda New French Girl Look>>

1. Garniturowa elegancja 

Szykowny z natury brąz doskonale prezentuje się na eleganckich spodniach garniturowych. Dziewczyny znad Sekwany zaprasowane w kant doły żenią ze śmietankowymi swetrami i kardiganami o grubym splocie albo haftowanymi kamizelkami w klimacie retro. Uwielbiamy! 

2. Druga skóra 

Brązowe spodnie ze skóry – jest w nich coś, co sprawia, strój z miejsca zaczyna wyglądać luksusowo. Bez względu na to, czy zdecydujecie się na skórę naturalną czy dobrze wykonaną skórę ekologiczną. Ich fanką jest między innymi Camille Charrière. Poniższy look mamy ochotę odtworzyć 1:1. 

3. Na miękko 

Monochromatyczne mundurki dresowe zyskały popularność w czasie pandemii. Wydawało wam się, że są już passé? Nic z tych rzeczy. Tamara Mory udowadnia, że te w głębokim odcieniu czekolady z orzechami nadal świetnie odnajdują się w roli leniwej stylizacji na wolny weekend. My do kompletu dobrałybyśmy onbszerny teddy coat albo skórzaną kurtkę vintage i – obowiązkowo – kubek termiczny wypełniony gorącą kawą z korzennymi przyprawami. 

Czekoladowy brąz to nowy beż. 7 elementów garderoby, które podkręcą nawet najprostszą stylizację na jesień>>