Kontrowersyjna kolekcja Schiaparelli

Od kilku godzin media społecznościowe zostały zalane zdjęciami i nagraniami z pokazu Schiaparelli, który miał miejsce podczas Haute Couture Fashion Week wiosna-lato 2023 w Paryżu. Internet huczy na temat kontrowersyjnych sylwetek zaprezentowanych na wybiegu oraz kreacji przybyłych gości. Wśród najgłośniejszych i najgorzej przyjętych projektów są te wykorzystujące realistyczne, sztucznie wykonane, głowy zwierząt. Miały je na sobie Kylie Janner, Shalom Harlow i Naomi Campbell. 

Zobacz też: Kylie Jenner i Irina Shayk w sukniach z głową lwa. Kontrowersyjne stylizacje na pokazie Schiaparelli w Paryżu podzieliły internet

Doja Cat w kryształowej kreacji 

Kolekcja jak zdradził dyrektor kreatywny domu mody, Daniel Roseberry zainspirowana jest piekłem z "Boskiej Komedii", Dante Alighieri. "Lampart, lew i wilczyca — reprezentujące pożądanie, dumę i chciwość w kultowej alegorii Dantego — w ręcznie rzeźbionej piance, żywicy, wełnie i jedwabnym sztucznym futrze, ręcznie malowane, aby wyglądały jak najbardziej realistycznie" . 

Getty Images / kolaż ELLE.pl
Na przemierzające wybieg modelki z pierwszego rzędu zerkała część spektaklu. A była nią Doja Cat ubrana od stóp do głów w czerwień, przywołującą na myśl piekielne otchłanie. Krwiście czerwony gorset i pokryta kryształami Swarovskiego spódnica zlewały się z pomalowanym na ten sam odcień ciałem artystki. Sławna makijażystka, która odpowiadała za look Doja Cat skomplementowała ją na swoim Instagramie słowami: „Jej cierpliwość i poświęcenie, gdy siedziała z zespołem Pat McGrath i ze mną przez cztery godziny i 58 minut, aby stworzyć dzieło pokryte ponad 30 000 ręcznie nakładanych kryształami Swarovskiego, była naprawdę inspirująca”.