Materac ortopedyczny – co to?

Do kategorii materacy ortopedycznych zaliczamy wszelkie modele, które otrzymały status produktu medycznego. Aby go uzyskać, najpierw muszą przejść serię kompleksowych i wymagających testów oraz badań, na podstawie których ich jakość i wykonanie oceniane są przez specjalistów z branży medycznej.

Co to oznacza w praktyce dla użytkownika? Otóż każdy materac ortopedyczny cechuje absolutne bezpieczeństwo dla zdrowia. Musi być wykonany z nietoksycznych i niealergizujących materiałów, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Zapewni też idealne podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu nie tylko będzie nam wygodnie, ale również obudzimy się wypoczęci i rozluźnieni.

Wśród materacy ortopedycznych znajdziemy zarówno wysokiej jakości materace piankowe, jak i stabilne i wytrzymałe materace kieszeniowe. Bardzo często do produkcji tego typu materacy wykorzystywana jest pianka lateksowa. To wyjątkowy materiał, do którego podstawowych cech należy wysoka elastyczność, połączona z łatwością w czyszczeniu i właściwościami antyalergicznymi. Dzięki temu sprawdzi się zarówno jako podłoże do spania dla osób wrażliwych i delikatnych, jak i tych przewlekle chorych.

Co wyróżnia materace ortopedyczne Hilding?

Skandynawska firma Hilding Anders rozpoczęła produkcję swoich pierwszych materacy już w 1939 roku. Od tego momentu niezmiennie zatrudnia najlepszych ekspertów z branży, tworzących wyjątkowe, najwyższej jakości produkty. Na każdym etapie produkcji, firma łączy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu materacy, z najaktualniejszymi innowacjami technologicznymi, dzięki czemu w ofercie Hilding Anders znajdują się jedynie najlepsze, perfekcyjnie dopracowane wyroby. Co więcej, podstawą filozofii firmy jest nie tylko dbanie o zdrowie użytkownika, ale również o bezpieczeństwo środowisko naturalnego. Dzięki temu wykorzystywane materiały są absolutnie nietoksyczne, a proces produkcyjny spełnia wszelkie normy ekologiczne.

Kolejnym aspektem, wyróżniającym materace ortopedyczne Hilding, jest uznawana międzynarodowo, prestiżowa certyfikacja. Już do samego przyznania im statusu produktu medycznego, materace muszą spełnić zasadnicze wymagania dyrektyw Unii Europejskiej, które obejmują ochronę zdrowia i środowiska oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Co więcej, wszystkie materace ortopedyczne Hilding są wyróżnione Znakiem jakości AEH, który przyznawany jest przez Szwajcarski Instytut AEH. Weryfikuje on 4 najważniejsze dla materacy czynniki: ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość, które potwierdzane są poprzez szereg zaawansowanych procedur badawczych oraz testów. Każdy materac, oferowany przez firmę Hilding Anders, uzyskał pozytywne wyniki we wszystkich powyższych kategoriach.

Dodatkowo, materace ortopedyczne Hilding posiadają wyjątkowej klasy pokrowce, których jakość potwierdza Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. To międzynarodowo uznawany, prestiżowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Wyróżnienie nim gwarantuje, że dany produkt powstał w sposób nieszkodliwy dla środowiska, a wszystkie jego elementy są bezpieczne dla zdrowia użytkownika. Tekstylia, opatrzone znakiem Oeko-Tex®, nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych czynników, jak m.in. pestycydy, ekstrahowalne metale ciężkie, alergizujące barwniki i wiele innych elementów, które niestety mogą znaleźć się w niższej jakości produktach niesprawdzonych producentów.

Jak wybrać idealny materac ortopedyczny?

Każdy, kto zdecydował się na materac ortopedyczny Hilding wie, że zapewnia on niesamowity komfort i zdrowy sen. Możesz zapomnieć o bólach pleców, zesztywniałych mięśniach i ciągłym niewyspaniu. Wszystkie te problemy przestają być elementem codzienności, kiedy śpimy na idealnie dopasowanym do naszych potrzeb materacu. Już sam wybór materaca ortopedycznego gwarantuje, że będzie on wysokiej jakości. Ale jeśli do tego dobierzemy go do naszych preferencji, zapewnimy sobie absolutną wygodę, nieporównywalną z żadnym innym materacem, na którym spaliśmy dotychczas.

Materace ortopedyczne Hilding wyróżniają się tym, że posiadają aż siedem zróżnicowanych stref twardości. Oznacza to, że poszczególne partie materaca dostosowane są indywidualnie do poszczególnych partii ciała, zapewniając optymalne podparcie na wysokości zarówno kręgosłupa, jak i np. nóg. Dodatkowo, wybierając materac, zdecydujmy się na taki, którego twardość jest dostosowana do naszego ciężaru – im więcej ważymy, tym twardszy powinien być nasz materac. Jeśli śpisz na łóżku dwuosobowym, a pomiędzy tobą a partnerem występuje znaczna różnica ciężaru ciała, koniecznie zainteresuj się materacami Hilding, które zostały stworzone specjalnie z myślą o takich parach. Do tej kategorii należą m.in. modele Salsa oraz Makarena. To wybór, który zapewni obu osobom ponadprzeciętną wygodę, niezależnie od waszej wagi.

Jaki materac wybrać - piankowy czy kieszeniowy?

Równie ważne jest to, jakiego rodzaju będzie nasz materac ortopedyczny. Tutaj do wyboru mamy 2 podstawowe kategorie, czyli materace piankowe oraz kieszeniowe. Jak zdecydować, która będzie dla nas lepsza? Warto poznać cechy i udogodnienia, wyróżniające poszczególne rodzaje.

Piankowe materace ortopedyczne mogą być wykonane z przeróżnych typów pianek, jednak do najczęściej wykorzystywanych należą lateksowa oraz termoelastyczna. Lateks ceniony jest za swoje właściwości antyalergiczne i wysoką elastyczność. Natomiast pianka termoelastyczna to najnowszej generacji tworzywo, które, pod wpływem temperatury, idealnie dopasowuje się do ciała i pozycji śpiącej osoby.

Jeśli zależy ci na stabilnym podparciu i przestrzeni, która punktowo dostosuje się do twojej sylwetki, wybierz materac z systemem sprężyn kieszeniowych. To wyjątkowa konstrukcja, która nie tylko zapewni idealne oparcie dla kręgosłupa, ale do tego wspaniale izoluje drgania, dzięki czemu wszelkie ruchy, wykonywane po jednej stronie łóżka, będą nieodczuwalne po drugiej, zapewniając spokojny i nieprzerwany sen.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.