Ashton Kutcher został gwiazdą okładki nowego wydania Esquire. Z tej okazji wrócił pamięcią do niełatwych początków w show-biznesie. Z rozbrajającą szczerością wyznał, że minęły długie lata, zanim nabrał ogłady. Kiedy dołączył do obsady sitcomu „Różowe lata siedemdziesiąte”, przez znajomych z planu uważany był za gbura. Jak obecnie ocenia swoją młodzieńczą postawę? 

Ashton Kutcher o małżeństwie z Demi Moore i roli ojczyma

Gwiazdor przywołał rok 2003, kiedy jego kariera była w rozkwicie. Komedia romantyczna „Nowożeńcy” zarobiła ponad 100 milionów dolarów na całym świecie. Triumfy święcił program „Punk’d”, który wraz z Jasonem Goldbergiem stworzył dla stacji MTV. Ashton Kutcher przyznał, że nie zareagował na nagłą popularność zbyt dobrze. „Byłem dupkiem” – wyjawił na łamach magazynu. W tym samym czasie zaczął spotykać się z 15 lat starszą Demi Moore. „Kiedy ta informacja się rozeszła, moje życie się zmieniło” – podkreśił. Tabloidy uważnie śledziły każdy krok 25-latka i dojrzałej aktorki z trójką dzieci. Aktualnie uważa, że sam podsycał zainteresowanie mediów. „Nigdy nie zaprzeczę, że uwielbiam być w centrum uwagi. A każdy, kto pracuje w branży rozrywkowej i twierdzi, że nie lubi rozpoznawalności, jest kłamcą” – czytamy. Demi Moore i Ashton Kutcher stanęli na ślubnym kobiercu dwa lata później. Mężczyzna wspomina, że byli w sobie szaleńczo zakochani. Dla ukochanej był w stanie poświęcić zawodowy sukces i postanowił na pełny etat zaangażować się w opiekę nad domem.

„Miałem dwadzieścia sześć lat i byłem odpowiedzialny za ośmiolatkę, dziesięciolatkę i dwunastolatkę. Czułem się jak nastoletni rodzic”.

Choć zapewnia, że nadal utrzymuje kontakt z dawnymi pasierbicami, to lata temu obowiązki go przerosły. Mimo rodzicielskich wyzwań razem z żoną starali się o powiększenie rodziny. „Kocham dzieci. Nie ożeniłbym się z kobietą, która ma trójkę dzieci, gdybym nie darzył ich uczuciem. Pomysł posiadania kolejnego dziecka wydawał mi się niesamowity”. Niestety stracili ciążę na późnym etapie. Kolejne próby również kończyły się fiaskiem. Demi wróciła do dawnych nałogów. Ashton także nie stronił od używek.  „Utrata dziecka, o którym myślałeś, że jest tak blisko i już za chwilę będziesz ojcem, jest bardzo bolesna. Każdy radzi sobie na różne sposoby”. W 2011 roku uwielbiana para zdecydowała się na rozstanie, co doprowadziło Ashtona na skraj rozpaczy. „Rozwód sprawia, że czujesz się przegrany. Wydaje się kompletną porażką. W końcu nie powiodło ci się w małżeństwie”.

Emily Ratajkowski wciąż ma swoją ślubną obrączkę. „Tkwimy w nieszczęśliwych małżeństwach, bo tak bardzo boimy się rozwodu” >>

Ashton Kutcher w ciepłych słowach o Mili Kunis

Głośne rozstanie zachwiało karierą aktora i wpłynęło na jego wizerunek. Kutcher wspomina, że największe nazwiska w świecie kina plotkowały o nim za kulisami wystawnych eventów. „Nie mogę uwierzyć w to, co on zrobił” – miał nieustannie słyszeć za plecami. Doświadczenie zapamiętał jako  „zawstydzające i upokarzające”. Szczęście odnalazł w ramionach koleżanki z ekipy „Różowych lat siedemdziesiątych”. Mila Kunis nie miała o nim najlepszego zdania, ale dała mu drugą szansę. Aktorski duet zaczął randkować w 2012 roku. Dziś są już małżeństwem i wspólnie wychowują dwójkę dzieci: Wyatt Isabelle i Dimitri Portwooda.

„Bardzo podziwiałem Milę. Jej talenty, umiejętności, dary.  Ten podziw sprawił, że nasz związek przyspieszył”. Kutcher ocenia, że po latach oboje byli znacznie dojrzalsi i gotowi na poważne zobowiązania. „Wiedziałem, że ona mnie nie potrzebuje. Ona wiedziała, że ja nie potrzebuję jej. Znaliśmy już wszystkie swoje ciemne strony. Moja żona jest o wiele fajniejsza ode mnie”.

Reese Witherspoon i Ashton Kutcher zagrali w nowej komedii romantycznej dla Netflix. O czym jest „U ciebie czy u mnie?" >>

Ashton Kutcher reaguje na książkę autobiograficzną byłej żony

Spokój rodziny został zaburzony przez literacki kontrakt Demi Moore. Aktor nie kryje, że nie był zachwycony pisarskimi aspiracjami swojej eks. Książka „Intymnie. Moje wspomnienia” sprawiła, że traumatyczne wydarzenia na nowo wróciły do jego życia. Wpłynęły także na codzienne funkcjonowanie jego najbliższych. „Byłem wkurzony. Nareszcie dotarłem do etapu, w którym prasa odpuściła śledzenie mnie i Mili, opuściła moją rodzinę. A następnego dnia paparazzi stanęli pod szkołą moich dzieci”.

Kunis i Kutcher konsekwentnie chronili prywatność swoich pociech. Nie udostępniali ich zdjęć w mediach społecznościowych, ani nie zabierali na czerwone dywany. Po wydaniu autobiografii Moore cała rodzina znów znalazła się w świetle fleszy. Po chwilowym wzburzeniu aktor dodał, że nie chce nadmiernie narzekać i rozpoczynać niepotrzebnych konfliktów, ponieważ cieszy się z tego, jak potoczyły się jego losy.