Alber miał zasłużoną reputację jednej z najzdolniejszych i najbardziej lubianych postaci w branży. Zawsze fascynowała mnie jego inteligencja, wrażliwość, hojność i niepohamowana kreatywność [...] Był człowiekiem wyjątkowo ciepłym i utalentowanym, a jego niezwykła wizja, poczucie piękna i empatia pozostawiły niezatarte wrażenie" - powiedział w oświadczeniu Johann Rupert, założyciel i prezes grupy Richemont. 

Przyczyna śmierci projektanta nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. 

Alber Elbaz

Urodzony w 1961 roku izraelski projektant swoją światową karierę zaczął już w 1996 roku, w francuskim domu mody Guy Larosche. W 1998 odszedł, aby jako dyrektor kreatywny przez trzy sezony projektować dla Yves Saint Laurent. W 2001 roku zaczął swoją najważniejszą modową przygodę, pracę dla jednego z najstarszych francuskich domów mody - Lanvin. Tam spędził aż 14 lat, a jego nowoczesne podejście do bardzo kobiecego charakteru marki sprawiło, że znacznie przyczynił się do poprawy jej pozycji na rynku mody luksusowej i ogromnego finansowego sukcesu. To właśnie jemu przypisuje się wykreowanie trendu na kupowanie biżuterii marek luksusowych - wszystko dzięki perłowym naszyjnikom na tasiemce. W 2015 roku został zwolniony z funkcji dyrektora kreatywnego w wyniku nieporozumień z jednym z głównych udziałowców firmy. Sprzedaż projektów Lanvin po jego odejściu znacznie spadła. 

Po opuszczeniu francuskiego domu mody Elbaz współpracował m.in. z marką Converse i Tod's. W 2019 roku rozpoczął współpracę holdingiem Richemont i otworzył własny projekt - markę AZfashion.