Horoskop 2023 - prognozy astrologiczne

Nowy rok jest niczym czyste płótno. To od nas zależy, jak je zamalujemy i czy postaramy się, by rzeczywisty obraz był zgodny z naszą kreatywną wizją. Każdy z nas ma jakieś cele. Mogą one być tak proste, jak założenie firmy lub nieco trudniejsze, związane z miłością. Niezależnie od tego, co znajduje się na naszej liście życzeń, zwykle borykamy się z ograniczeniami pochodzącymi z duszy lub otoczenia. Chociaż w życiu nie wszystko idzie zgodnie z planem, astrologia pomaga dokonać dobrych wyborów. Planety mają jawny wpływ na nasz los, a ich ustawienie czasami nie sprzyja podejmowaniu odważnych decyzji. Z tego powodu warto czytać horoskop i współpracować z kosmicznymi energiami. Czy rok 2023 będzie szczęśliwy? Przyjmij własną strategię działania, opierając się na wiedzy astrologicznej. Oto 6 przepowiedni na nowy rok, które ukształtują twoją dalszą przyszłość. 

Rok 2023 będzie pełen rzadkich tranzytów silnie wpływających na związki i finanse.

Styczeń będzie powolny za sprawą retrogradacji Merkurego

Nie licz na to, że tuż po Sylwestrze pozytywnie wpłyniesz na swoje przeznaczenie. Nowy Rok będzie chaotyczny za sprawą retrogradacji Merkurego. To najmniej lubiane zjawisko astrologiczne potrwa od 29 grudnia 2022 aż do 18 stycznia 2023. Swoje cele noworoczne odłóż na później. Pozwól sobie „odpocząć i przetrawić”, zanim wykonasz jakikolwiek krok. Przecież Merkury na wstecznym komplikuje życie. Psuje technologię, wprowadza zamęt oraz opóźnia lub anuluje podróże. Lepiej współpracuj z jego energią i podziękuj sobie za wszystkie ważne lekcje przebyte w minionym roku. Może właśnie w nich kryje się wskazówka dotycząca twojej przyszłości? Odpuść wszelkie oczekiwania. Zaakceptuj chwilową niepewność. Twoje noworoczne problemy rozwiąże dopiero pierwszy nów księżyca 21 stycznia. Luna wkroczy do znaku Wodnika, który daje nadzieję i napędza kreatywne pomysły. 

Saturn powróci do znaku Ryb po raz pierwszy od 29 lat

Surowy Saturn powędruje do Ryb, znaku zodiaku marzeń, i pozostanie w nich przez trzy lata, począwszy od 7 marca 2023. Ten aspekt sprawi, że szara rzeczywistość nabierze kolorów. Jeszcze bardziej zaufamy swoim wizjom i przestaniemy myśleć, że coś jest niemożliwe. Ryby wzmagają intuicję. Zamiast planować, zaczniemy kierować się przede wszystkim sercem oraz pragnieniem doświadczania nowych rzeczy. Ten, kto urodził się w latach 1993-1996 lub 1964-1967, prawdopodobnie rozpocznie swój Powrót Saturna - kosmiczny rytuał przejścia, który rzuca wiele wyzwań wspierających rozwój osobisty.

Powrót Saturna - największych zmian doświadczysz w wieku 29 lat >>

Jowisz w Baranie da nam kopa motywacji 

Jowisz wykona ostatnie okrążenie przez znak Barana od 20 grudnia 2022 do 16 maja 2023. Tym samym postawi wolność na pierwszym miejscu. Nasze umysły zaleją się inspiracjami. Doznamy silnych zrywów intuicji. Ów zjawisko jest wspaniałą okazją do porzucenia przeszłych ograniczeń. Będzie nam łatwiej znaleźć nowe rozwiązania. Jako pierwszy znak zodiaku, Baran bez strachu wkracza na dotąd niezbadane terytorium. Podczas tego tranzytu zdamy sobie sprawę, co stoi na naszej drodze do spełnienia. Zyskamy inspirację, by podążać za celem wspierającym nasze najwyższe dobro. 

Zaćmienia wywrócą związki do góry nogami

Rok 2023 zmieni zasady, na których do tej pory opierały się związki partnerskie. Zaćmienia przetestują naszą miłość. Karmiczny południowy węzeł księżyca będzie poruszać się przez dwa znaki zodiaku zorientowane na relacje. Chodzi o namiętnego Skorpiona i nastawioną na współpracę Wagę. Możemy mieć wiele przemyśleń odnośnie tego, co oznacza dla nas bycie "parą". Motywy zaćmienia Księżyca w Skorpionie 5 maja i zaćmienia Słońca w Wadze 14 października będą dotyczyć lojalności, małżeństwa lub nieplanowanej ciąży. 

Wenus doleje oliwy do ognia swoją retrogradacją w Lwie

Gotowa na kolejną retrogradację Wenus? Tym razem planeta miłości wykona swój pozorny ruch wsteczny w ognistym znaku Lwa. Pozostanie w nim na cztery miesiące, od 5 czerwca do 8 października. Podczas tego zjawiska będziemy szczególnie podatni na kłótnie z drugą połówką, ponowne wpuszczenie do życia swoich eks lub wdanie się w romans z toksycznym kochankiem, któremu w zwykłych okolicznościach powiedzielibyśmy stanowcze "nie". Niestety, Lew kocha dramaty i upewni się, że miłość da nam popalić. Astrolodzy odradzają zawierania małżeństwa w okresie od 22 lipca do 3 września. Ten czas jawi im się szczególnie napięcie. 

Planeta Szczęścia w Byku zapewni nam obfitość

Kiedy Jowisz uwolni się z zagłady Barana, wkroczy do rozsądnego, ziemskiego znaku Byka. To dobry zwiastun. Możemy się spodziewać pomyślności w pracy, przypływu gotówki i wszystkiego, co przynosi nam życiową obfitość. Czeka nas wspaniały okres rozkwitu, który przełoży się na skalę światową. Szczęśliwy Jowisz jest uważany za galaktycznego hazardzistę. Niektóre z największych historycznych fortun zostały zarobione, gdy ta planeta przechodziła przez Byka. John D. Rockefeller został pierwszym miliarderem na świecie podczas cyklu Jowisza w Byku w 1916 roku. Las Vegas również zostało założone w trakcie tego tranzytu 5 maja 1905 roku. Co wydarzy się tym razem? Może właśnie ty sama znacznie się wzbogacisz.

Numerologia na 2023 rok - horoskop liczbowy >>