Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn: jaki wybrać?

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn ma w założeniu m.in. zapobiegać przesuszaniu się skóry wraz z wiekiem. Kremy należy zacząć stosować w wieku 25-30 lat. To optymalny wiek do spowolnienia procesów starzenia.

W wieku od 35 lat stopniowo zmienia się rodzaj skóry twarzy. Zmniejsza się produkcja sebum, a skóra staje się cieńsza. Przy niewłaściwej pielęgnacji (lub braku odpowiedniej opieki) zaczynają tworzyć się głębokie zmarszczki. Warto pamiętać, że nawet najlepsze produkty przeciw starzeniu się nie zatrzymają upływającego czasu. Natomiast nawilżają one skórę oraz nadają jej miękkość i blask, dzięki zawartości substancji np. w postaci dwutlenku tytanu. W związku z tym przynoszą efekty tylko przy regularnym stosowaniu.

Najczęściej tekstura kremu przeciwzmarszczkowego odzwierciedla jego zalety – im grubszy krem, tym więcej aktywnych składników i tym lepiej walczy z procesem starzenia. Jednak po zastosowaniu takiego kremu skóra jest lepka, tłusta i błyszcząca. Wynika to z faktu, że większość tych produktów jest przeznaczona dla wyjątkowo suchej i cienkiej skóry.

Dobry krem dla mężczyzn – dopasuj go do typu skóry

Dobry krem dla mężczyzn musi być dopasowany do rodzaju naszej skóry. Wyróżniamy podstawowe trzy typy cery – sucha, tłusta i mieszana.

Krem na zmarszczki dla mężczyzn po 30

Krem na zmarszczki dla mężczyzn po 30 powinniśmy zacząć stosować już w wieku 25 lat, choć w dużej mierze zależy to od stanu naszej skóry. Jej kondycja jest uwarunkowana genetycznie, ale też wpływem negatywnych czynników, takich jak niewłaściwa dieta czy palenie papierosów.

W wieku 25-30 lat pojawiają się na męskiej skórze zmarszczki mimiczne. Najczęściej są one usytuowane w kącikach oczu, ust i na czole. W tym przedziale wiekowym zaleca się stosowanie kremów, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek i wygładzają te istniejące. W tym wieku nie powinniśmy rezygnować z codziennego używania kremu pod oczy. Skóra w tym miejscu jest wrażliwa i delikatna. Łatwo ulega wysuszeniu i podrażnieniem, co wpływa na powstawanie zmarszczek.

Kremy pod oczy powinny mieć lekką formułę i zawierać świetlik, arnikę oraz witaminy A i E. Kremy przeciwzmarszczkowe dla mężczyzn po 30 roku życia mają zachować elastyczność skóry. Wskazane jest, aby w składzie znalazł się kwas hialuronowy, który ma działanie ujędrniające. Kremy dla tego przedziału wiekowego zawierają też witaminę C oraz substancje antyrodnikowe i miedź, a także cynk.

Krem dla mężczyzn po 40

Krem dla mężczyzn 40 lat powinien maskować istniejące już zmarszczki i wspomagać odbudowę włókien elastylowych i kolagenowych. Taki krem musi już docierać do głębszych warstw skóry, gdyż pielęgnacja cery w tym wieku, jest dużo większym wyzwaniem niż w przypadku 30-latka.

W wieku 40 lat skóra traci wilgoć i staję się wyjątkowo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Wynika to ze zmniejszenia wydzielania gruczołów łojowych. Mimiczne zmarszczki zaczynają się utrwalać i są widoczne bez względu na to, czy marszczysz czoło, czy się uśmiechasz. Zmniejsza się też objętość mięśni, co skutkuje pojawieniem się bruzd w okolicach ust, oczu oraz policzków. Jeśli palisz papierosy, to skóra dodatkowo jest szorstka i sucha. Pozytywną informacją jest to, że w wieku 40+ najczęściej znikają problemy wynikające z przetłuszczającej się skóry.

Dobrze dobrany krem ma za zadanie przede wszystkim wspomagać włókna elastyny i kolagenu, dzięki czemu nie będą pojawiały się nowe zmarszczki. Musi też wyrównać kolory skóry i usuwać przebarwienia. W wieku 40 lat warto też wyposażyć się w kilka różnych produktów do pielęgnacji skóry pod kątem przeciwzmarszczkowym. 

Krem odmładzający dla mężczyzn po 50

Po ukończeniu 50. roku życia skóra traci elastyczność znacznie szybciej niż wcześniej. Owal twarzy staje się rozmyty, a zmarszczki na twarzy zmieniają się w głębokie.

Celem kremu przeciwzmarszczkowego po 50 roku życia jest pobudzenie wzrostu komórek, poprzez wnikanie w głębokie warstwy skóry. Kremy adresowane do mężczyzn w tym wieku mają przede wszystkim działanie liftingujące, ale też w miarę możliwości zwiększają gęstość skóry i ją ujędrniają. Głównym celem dobrego kremu jest zapobieganie procesowi starzenia. Dlatego w jego składzie powinny być obecne przede wszystkim przeciwutleniacze i koenzym. Dodatkowo zawierają one:

Najlepsze kremy dla mężczyzn – ranking

Najlepsze kremy dają pierwsze zauważalne rezultaty po około 30 dniach, jeśli chodzi o mężczyzn do 45. roku życia i w ciągu 2-3 miesięcy w przypadku starszych mężczyzn. Skuteczne działanie kremu przeciwzmarszczkowego można ocenić dopiero po pełnym cyklu odnowy skóry. Jakie kremy zatem wybrać? Stworzyliśmy wygodny ranking kremów dla mężczyzn po 30. roku życia.

Ważne jest, aby najpierw przetestować krem, a następnie stosować go nieprzerwanie przez co najmniej miesiąc. W nocy lepiej nakładać gęstszy krem przeciwzmarszczkowy, a po południu stosować lekki żel lub krem z ochroną SPF przed słońcem.

  • Cera sucha jest matowa oraz szorstka. Często towarzyszy jej łuszczenie i pieczenie. Jest to efekt niewydolnej pracy gruczołów łojowych. Taka cera wymaga głębokiego nawilżania i specjalnej pielęgnacji. Nieodpowiednio dobrany krem przeciwzmarszczkowy może ją jeszcze bardziej podrażnić. Dlatego starajmy się wybierać te kremy, które odbudowują barierę skóry lipidowej i mają odżywcze działanie. Powinny zawierać olejek z awokado, witaminę E oraz glicerynę.
  • Tłusta cera cechuje się nadmierną produkcją sebum. Ponieważ zazwyczaj jest błyszcząca, to nasz wybór powinien paść na kremy przeciwzmarszczkowe matujące. Ze względu na konieczność regularnego oczyszczania skóry, wskazane jest, aby kremy zawierały kwas salicylowy. Kosmetyki powinny mieć też działanie antybakteryjne.
  • „Właściciele” cery mieszanej najczęściej mają suchą skórę w okolicach oczu oraz policzków i przetłuszczającą w strefie T. Pielęgnacja tego typu cery i stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych musi składać się z dwóch etapów. To nawilżenie suchych obszarów i regulacja pracy gruczołów łojowych. Dlatego optymalny krem musi mieć właściwości nawilżające, jak też matujące. W składzie powinny znajdować się glinki, alantoina i kwas hialuronowy.
    • Kwas hialuronowy jest integralną częścią każdego środka przeciwstarzeniowego. Gwarantuje głębokie nawodnienie i stymulację procesów metabolicznych w naskórku.
    • Gliceryna jest dobrym środkiem nawilżającym, który dodatkowo tworzy mikrofilm na powierzchni skóry, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz naskórka.
    • Roślinne kosmetyki i olejki eteryczne przyczyniają się do odbudowy naskórka na poziomie komórkowym, regulują ilość wilgoci i hamują procesy zapalne.
    • Koenzym Q10 nie tylko nawilża skórę, ale także przyczynia się do jej młodości i elastyczności.
    • Kompleksy witaminowe odżywiają naskórek i skórę właściwą niezbędnymi składnikami zaangażowanymi w procesy metabolizmu i regeneracji.
    • Kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za zatrzymywanie wilgoci oraz syntezę kolagenu i elastyny. W celu szybkiego liftingu do kremu dodaje się L-karnozynę.
    • Peptydy wzmocnią ściany małych naczyń i poprawią krążenie krwi.
    • Kremy oparte na olejku babassu. Zaletą kremu nawilżającego z tej linii jest zarówno lekka konsystencja, odpowiednia dla skóry tłustej, jak i wyjątkowo atrakcyjna cena. Produkt aktywnie walczy ze zmarszczkami, przywraca elastyczność skóry i stymuluje jej procesy odnowy.
    • Na bazie alg oraz przeciwutleniaczy. Skutecznie zwalcza zmarszczki i zmiany skórne związane z wiekiem. Rano po aplikacji skóra zyskuje świeży wygląd i staje się gładsza. W przeciwieństwie do wielu męskich kremów – ten nie pozostawiają uczucia lepkości.
    • Kremy o formule Aqua Changer z kompleksem morskich protein. Przy regularnym stosowaniu wygładzają drobne linie i drobne zmarszczki, widocznie rozjaśniając skórę. Chronią przed wpływami zewnętrznymi, idealnie nadają się na mroźny zimowy wiatr.