Przed rokiem adidas nawiązał wyjątkową współpracę z firmą Parley, działającą na rzecz ochrony oceanów. Wtedy całemu światu po raz pierwszy ukazał się model butów w całości pochodzący z recyklingu. Wyjątkowe obuwie do biegania zostało stworzone z poliestru, na jaki przetworzono odpady wyłowione z dna mórz. Sportowy gigany postanowił kontynuować ten ekologiczny projekt. Zaczął czyścić oceany i sprzedawać kolekcje wykonane z wtórnego tworzywa.

Okazało się, że choć plastik nie ulega rozkładowi, można z niego uczynić pożyteczny surowiec. Tak powstały kostiumy kąpielowe z recyklingu (zobacz zdjęcia >>) czy wyjątkowe adidas UltraBoost X Parley. Para tych lekkich i wygodnych butów do biegania powstaje z 11 plastikowych butelek oraz wyłowionych sieci rybackich. Model robi wrażenie jakością wykonania, a przy tym jest przyjazny dla środowiska. To stylowe obuwie idealne dla biegaczy! Buty pojawią się w sprzedaży (stacjonarnej i online) 10 maja. Ich cena to 200 $. 

adidas stworzył model butów, który powstał z 11 plastikowych butelek

Kupując ubrania z kolekcji Parley wspieramy oczyszczanie mórz i oceanów. Firma sportowa chce pokazać, że bierze odpowiedzialność za środowisko, by zachować je dla przyszłych pokoleń. Dlatego plastik traktuje nie jako odpad a surowiec, z którego można stworzyć nową, wartościową rzecz. To koniec ery ekologicznych ubrań, które wyglądają jak worek po ziemniakach. Buty adidas i Parley zachwycają morskimi kolorami, wysoką jakością wykonania, nowoczesnym krojem oraz zdobiącą je oceaniczną grafiką. Jako konsumentki chętnie wesprzemy tą zieloną rewolucję!

Ubrania adidas Originals w sklepie ELLE: