adidas by Stella McCartney to nie jedyna linia sportowego giganta, która tworzy ekologiczne ubrania. Choć jest wegańska, rzadko kiedy surowce użyte w jej kolekcjach pochodzą z recyklingu. Inaczej jest w przypadku projektu adidas i Parley for Oceans, firmy zajmującej się ochroną oceanów. W ubiegłym roku duet stworzył historyczny projekt - buty do biegania wykonane z odpadów wyłowionych z dna mórz (zobacz zdjęcia >>). Obuwie uszyto z recyklingowanego poliestru, na który przetworzono plastikowe butelki, przynęty oraz sieci rybackie. To słynny model BOOST w ekologicznej odsłonie, występujący w limitowanej ilości.

Nie trzeba było długo czekać na kolejne efekty współpracy przyjaznej dla środowiska. Do sklepów marki właśnie trafiły kostiumy kąpielowe adidas Parley wiosna-lato 2017. Stroje są wykonane z materiałów pochodzących z recykligu. Zrobiono je z przędzy pozyskanej przez Parley for the Oceans, na którą przetworzono sztuczne, oceaniczne odpady. Ten produkt jest częścią programu adidas obejmującego artykuły przyjazne dla środowiska. Oznacza to, że wykonane są one w sposób, który mniej obciąża środowisko naturalne, aby świat stał się lepszym miejscem. Nylon pochodzący z recyklingu umożliwia ograniczenie wykorzystania zasobów naturalnych i ogranicza emisję szkodliwych substancji.

Premierze kolekcji towarzyszy kampania, której hasło przewodnie brzmi: "From Oceans for Oceans". Firma sportowa chce pokazać, że bierze odpowiedzialność za środowisko i pragnie zachować je dla przyszłych pokoleń. Dlatego plastik traktuje nie jako odpad a surowiec, z którego można stworzyć nową, wartościową rzecz. To koniec ery ekologicznych ubrań, które wyglądają jak worek po ziemniakach. Kostiumy kąpielowe adidas i Parley zachwycają kolorami, wysoką jakością wykonania, nowoczesnym krojem oraz zdobiącą je oceaniczną grafiką. Czy materiały pochodzące z recyklingu zrewolucjonizują rynek mody? Póki co, wszystko ku temu zmierza. Dajemy zielone światło! 

Kostiumy kąpolowe adidas i Parley wiosna-lato 2017 - ZDJĘCIA >>

Kampania adidas i Parley for Oceans - WIDEO: