George Michael współtwórcą "George Michael Freedom Uncut"

W 2016 roku świat obiegła wiadomość o śmierci jednej z ważniejszych postaci popkultury. Ciało wówczas 53-letniego Georga Michaela wskazywało na to, że przyczyną śmierci było stłuczenie wątroby oraz rozległa choroba mięśnia sercowego. Wizualnych pamiątek po artyście, w postaci nagrań z koncertów czy programów jest dużo, jednak ten, którego zwiastun możecie obejrzeć poniżej jest wyjątkowy. Dokument "George Michael Freedom Uncut" nagrywany był jeszcze za życia mężczyzny i artysta odpowiadał za współreżyserię produkcji. 

Co wiemy o filmie?

Zobaczymy w nim wiele niepublikowanych dotąd nagrań z koncertów czy kulis działalności artystycznej gwiazdora. Produkcja zdradza również jak wyglądał proces twórczy za jednym z najsłynniejszych teledysków Micheala do piosenki "Freedom", z udziałem Naomi Campbell, Lindy Evangelisty oraz Cindy Crawford, w reżyserii Davida Finchera. Do przełomu lat 80. i 90., poprzez swoje wspomnienia, zabiera nas nie tylko George Michael, ale również osoby z jego najbliższego otoczenia. Do tego grona zaliczają się takie osobistości jak Elton John, Stevie Wonder, Liam Gallagher czy Ricky Gervais i wiele innych doskonale znanych światu gwiazd. 

Zwiastun:

Premierę filmu zobaczymy 22 czerwca, trzy dni przed 59 rocznicą urodzin George Michaela. 

_______________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.