Zmywacz do lakieru hybrydowego

Najszybszym sposobem na usunięcie hybrydowego mani w domu jest użycie specjalnego zmywacza do hybryd na bazie acetonu. Dlaczego w produkcie wymagany jest aceton do paznokci hybrydowych? Niestety zwykły zmywacz na bazie alkoholu nie będzie w stanie poradzić sobie z bardziej trwałą stylizacją. Z uwagi na fakt, że hybryda utrzymuje się około 2-3 tygodni, a nie kilka dni tak jak tradycyjny manicure, środki ją usuwające muszą być mocniejsze.

Zmywacz do hybryd mają w swojej ofercie takie popularne marki, jak Semilac, Neo Nail, Eveline, czy Opi. Internautki bardzo polecają również dedykowany hybrydom produkt od Hi Hybryd oraz od marki Delia dostępnej w Rossmannie.

Jak ściagnąć hybrydę zmywaczem?

Jak zdjąć hybrydę zmywaczem? Oto czego będziesz potrzebować:

  • pilniczek do paznokci o gradacji 180
  • waciki bezpyłowe
  • folia aluminiowa
  • zmywacz do hybryd
  • drewniany patyczek

Przy użyciu pilnika bardzo delikatnie spiłuj górną warstwę manicure hybrydowego. Dzięki temu pozbędziesz się swego rodzaju “bariery” i umożliwisz zmywaczowi wsiąknięcie w kolejne warstwy stylizacji. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić - przeciągnięcie pilnikiem około pięć razy po jednym paznokciu powinno w zupełności wystarczyć. W końcu nie chcemy zapędzić się i zniszczyć przyrządem naturalnej płytki. Przetnij wacik na pół (zdecydowanie nie potrzebujesz całego na jeden paznokieć) i nasącz go zmywaczem. Umieść nasączone waciki bezpyłowe na płytce i zabezpiecz owijając folią aluminiową lub zaciskając na nich specjalne klipsy do usuwania hybryd. To bardzo ważny krok, który pomaga zatrzymać ciepło i jest niezbędny do skutecznego rozpuszczenia lakieru. Odczekaj 15-20 minut, aż zmywacz wsiąknie, a następnie zdejmij folię z wacikami z paznokci. Jeśli na płytce zostanie trochę lakieru, to zupełnie normalne - pozostałości po lakierze hybrydowym delikatnie zeskrob drewnianym lub gumowym patyczkiem (nigdy metalowym, który może powodować zniszczenia mechaniczne paznokci!).

Po usunięciu hybryd pamiętaj o nawilżeniu paznokci. Bardzo ważne jest, aby bezpośrednio po procesie ściągania manicure zadbać o odżywienie płytki - dobrze nałożyć olejek do skórek lub tradycyjną odżywkę. Tutaj sprawdzą się produkty zawierające keratynę i wapń, które oddziałują efektywnie na łożysko paznokcia.

Jak zmyć hybrydę z paznokci bez acetonu?

Czy używanie acetonu jest bezpieczne? Wszystko zależy od tego, jak wysokie stężenie tego środka znajduje się w produkcie. Aceton używany zbyt często może nadmiernie zmiękczać paznokcie, przez co stanie się ona łamliwa i podatna na uszkodzenia.

Jeśli martwisz się, że aceton może wyrządzić twoim paznokciom więcej krzywd, niż przynieść korzyści, lepiej zdecyduj się na usunięcie za pomocą frezarki. To nieco dłuższy, ale bezpieczny sposób na ściągnięcie uszkodzonego mani. Zwróć jednak uwagę na to, że posługiwanie się frezarką wymaga sporej ostrożności i pewnej ręki - tu nie ma miejsca na zawahania lub niedokładne ruchy, bo mogą one skończyć się przepiłowaniem płytki paznokcia. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym urządzeniem, zawsze dla bezpieczeństwa ustawiaj je na niskie obroty i staraj się nie trzymać frezu zbyt długo w jednym miejscu. Ważne jest również, abyś dopasowała wielkość frezu do danego obszaru płytki, a najmniejsze pozostałości spiłowała pilnikiem, nad którym będziesz miała większą kontrolę.

Na rynku i w drogeriach pojawiają się już pierwsze bezacetonowe zmywacze, ale nie są one tak łatwo dostępne, jak te zawierające aceton. Na tę chwilę w swojej ofercie zmywacz z olejkiem rycynowym ma np. marka Cosmetic Zone.

Czy zmywacz do hybryd zmyje zwykły lakier?

Zmywanie zwykłego lakieru do paznokci preparatem na bazie acetonu powinno być ostatecznością, gdyż może on nadmiernie wysuszyć płytkę. W razie potrzebny można po takim zabiegu dodatkowo nawilżyć jej powierzchnię lanoliną o odpowiedniej liczbie ml.