"Zmierzch" powróci! Mowa oczywiście o książkach, na podstawie których powstały słynne na cały świat filmy (naprawdę!). 15 lat temu do amerykańskich księgarni trafiła pierwsza część cyklu (w Polsce czekaliśmy na nią dwa lata) i właśnie z powodu tej rocznicy pojawi się kolejna książka Stephanie Meyer o ulubionych wampirach nastolatków.  

"Zmierzch": będzie nowa część cyklu Stephenie Meyer! Czy powstanie kolejny film z Robertem Pattinsonem i Kristen Stewart?

Choć w 2008 roku, gdy do kin wchodził pierwszy film z Robertem Pattinsonem i Kristen Stewart, autorka tej poczytnej serii zarzekała się, że nie napisze więcej książek z cyklu "Zmierzch", teraz zmieniła zdanie. Bella i Edward powrócą w kontynuacji sagi, zatytułowanej "Midnight sun". Już wiemy, że powieść ukaże się 4 sierpnia 2020 roku

"To szalony czas i nie byłam pewna, czy to właściwy czas, aby wydać tę książkę, ale niektórzy z was czekali na to tak długo, że wydawało się, że nie mogłam już dłużej czekać" - przyznała Stephanie Meyer.

Jedna z najlepiej sprzedających się pisarek na świecie porzuciła ten projekt, gdy 12 lat temu, część fragmenty książki trafiły do internetu. A co z filmową wersją powieści? Produkcje oparte na "Zmierzchu" były hitami kinowymi, każda z części zarobiła wiele milionów dolarów - pierwsza prawie 392 mln $ na całym świecie. Niestety sam Robert Pattinson uważa, że jest już "za stary", żeby wcielić się w rolę Edwarda Cullena. Tak powiedział w jednym z wywiadów. 

O czym będzie kolejna część sagi "Zmierzch", "Midnight Sun"? "Historia opowiedziana z perspektywy Edwarda nabierze nowego i zdecydowanie mrocznego charakteru. Spotkanie z piękną, tajemniczą Bellą było zarówno najbardziej intrygującym, jak i niepokojącym wydarzeniem, jakiego doświadczył w swoim życiu wampir" - ujawnił wydawca Stephanie Meyer. 

Saga "Zmierzch", na którą składają się cztery części zatytułowane: "Zmierzch" (2005), "Księżyc w nowiu" (2006), "Zaćmienie" (2007) i "Przed świtem" (2008), sprzedała się w ponad 100 mln egzemplarzy na całym świecie.