Tel Awiw to od lat jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Jest idealny na tzw. city break albo wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Tel Awiw jest stosunkowo młodym miastem założonym w 1909 roku. Bywa nazywany Nowym Jorkiem Bliskiego Wschodu ze względu na swoją nowoczesność. Kiedy lecieć do Tel Awiwu? Najlepiej wybrać się tam wczesną wiosną i jesienią. Od czerwca do sierpnia z nieba leje się żar i jest naprawdę gorąco, temperatura sięga 30 stopni. 

Tel Awiw - co zobaczyć? 

Tel Awiw - gdzie na śniadanie?
W odległości kilku minut spacerem od morza mieści się Cafe Szeleg – najlepsze miejsce  na kawę. Można tu choć na chwilę oderwać się od zgiełku miasta. Oprócz kawy polecam pyszne śniadania, sałatki i świeżo wyciskane soki. Przyjemny dla oka design – schludny, łączący elementy greckie z marrakeszeńskimi. Nie należy się zrażać nonszalancką obsługą – to część aury tej hipsterskiej kawiarni.   
CAFE SZELEG - Ge’ula 44

Tel Awiw - gdzie na drinka?
Dokładnie pod moim mieszkaniem jest świetne miejsce na drinka – Nilus Bar. Stylowy, wypełniony designem rodem z lat 50. Bardzo często spotykają się tu ludzie związani ze światem sztuki i kultury. Ten nieco snobistyczny klimat dopełniają dobre jedzenie, świetna muzyka i dekoracje ze świeżo ciętych kwiatów. 
Nilus Bar - Allenby 33

Tel Awiw - gdzie po prezent?
Notbook to sklep papierniczy, jakiego nie ma w żadnym innym miejscu! Każda wizyta dostarcza nowych wrażeń! Właściciel ma niesłychaną kolekcję książek dla dzieci z lat 70. Można podpatrzeć go w pracy. Kartki z książek, słowników, starych gazet i dzienników wykorzystuje do tworzenia swoich produktów. Metodą kolażu powstają unikatowe rzeczy: ozdobne pudełka, notatniki, kalendarze. Oryginalny pomysł na prezent. Magiczne miejsce, polecam.
Notbook - Montefiore 25

Moja pracownia
Pięć lat temu przy ulicy Herzel 16 był mój drugi dom. To tam, wspólnie z Danem Zakai, założycielem Mindspace, wynajęliśmy biuro, by pracować nad konceptem inspirujących przestrzeni coworkingowych i pierwszą lokalizacją Mindspace. Dawny budynek biurowy został przekształcony w odlotowy, nowoczesny bar. Czasem są tam organizowane wydarzenia kulturalne i występy. Miejsce warte odwiedzenia. 
Herzl 16 - Herzel 16

Tel Awiw - który pchli targ wybrać?
Jestem stałym bywalcem bazaru Szuk Hapisz-piszim. Otoczony kafejkami i restauracjami pchli targ skrywa mnóstwo perełek: od rzeczy codziennego użytku, przez drobiazgi, biżuterię, aż po stylowe antyki. Najciekawsze doświadczenie to spotkanie ze sprzedawcami. Punktem obowiązkowym jest targowanie się, poprzedzone serdecznym uśmiechem, uściskami i buziakami. Odwiedzam to miejsce, nie tylko gdy szukam dodatków i mebli, które wypełniają przestrzenie Mindspace na całym świecie. Głównie po to, by czerpać pozytywną energię, wypełniającą rynek. 
Szuk hapiszpiszim - Olei Zion

Tel Awiw - co zobaczyć?
99 proc. mieszkańców Tel Awiwu zna to miejsce. Beit Romano słynie z wyjątkowej architektury i wyśmienitego jedzenia. To wielki obiekt stworzony przez grupę Teder. Na dziedzińcu znajduje się bar z prawdopodobnie najlepszą pizzą na świecie – informacja potwierdzona także przez Włochów! W kolejnych lokalach są pop-up store i sklep z płytami. Teder.fm właśnie stąd nadaje swój program radiowy. Na pierwszym piętrze restaurację prowadzi jeden z najlepszych izraelskich kucharzy – Eyal Shani. W piątki wszystkie stoły odsuwa się na bok, a goście tańczą do białego rana!
Beit Romano - Derech Jaffa 9

Tel Awiw - kultura
The Red House to multidyscyplinarna przestrzeń artystyczna i społeczna w dzielnicy Szapira, na południu Tel Awiwu. W ogromnym, dwustuletnim domu mieszczą się pracownie artystów i galerie, odbywają się warsztaty i wydarzenia społeczno-kulturalne. Nazwa pochodzi od czerwonego tynku na zewnątrz budynku – nie można go przegapić. To miejsce zachwyca, jest przepiękne.
The Red House - Jisra’el Aszkenazi 35

Tel Awiw - gdzie na plażę?
Gdy miasto jest zatłoczone, wybieram plażę w Adżami. To miejsce, w którym spotykają się dwie kultury – żydowska i arabska – by wspólnie korzystać ze słońca i z uroków plaży, na którą wchodzi się przez potężną, kamienną bramę z łukami. Po lewej stronie widać z kolei arabski cmentarz... Trochę zaskakujące zestawienie.   
Plaża w Adżami - Giwat Alija


Tel Awiw - najładniejszy park
Szkółka Zewulun to zielona przestrzeń w sercu miasta. Ciągnie się wzdłuż ulicy Zewulun, przy której znajduje się wiele sklepów z kwiatami i roślinami, nie tylko dla najbardziej zapalonych ogrodników i przyrodniczych freaków. Nie musisz nic kupować, wybierz się na spacer, by poczuć pozytywną atmosferę tego miejsca i bliskość natury. 
Zewulun - Zewulun 14