Sennik: konie

Konie symbolizują wolność, siłę, piękno i dziką naturę - te niezwykłe, zachwycające zwierzęta są częstym gościem naszych snów. A nie pojawiają się wyłącznie w snach osób, które są z nimi emocjonalnie związane. Ten symbol, śni się także osobom zupełnie obojętnym na ich piękno. Sen o koniach pozostawia szerokie pole do interpretacji, więc aby móc prawidłowo odczytać jego znaczenie, warto przypomnieć sobie wszystkie detale snu - nawet te, które pozornie nie mają znaczenia.

Biały koń, czarny koń, koń brązowy

Jednym z takich szczegółów, jest umaszczenie konia. Biały koń we śnie symbolizuje zbliżające się zmiany. Najprawdopodobniej, wkrótce zaczniesz dostrzegać wyższość sfery duchowej nad materialną. 

Czarny koń to niestety złe proroctwo. Oznacza bowiem, że ciebie lub najbliższe ci osoby wkrótce spotka coś złego. Co istotne, na większość czyhających problemów które zwiastuje nie możesz wpłynąć.

Nie trzeba natomiast obawiać się snu o brązowym koniu. Tak umaszczone zwierze przynosi zmiany w sferze uczuciowej. Już wkrótce spotkasz osobę, z którą będziesz kroczyć przez życie. W innej interpretacji, brązowy koń przepowiada społeczny awans. 

Koń atakujący, koń przyjazny

Gdy śni ci się atakujący koń, możesz spodziewać się pewnych komplikacji w sferze uczuciowej. Będzie to miało związek z trudnym do okiełznania temperamentem, który każe ci się podporządkować odczuwanym żądzom.

Przyjazny koń, o spokojnym usposobieniu zapowiada, że osiągniesz harmonię we wszystkich obszarach życia. Twoje decyzje będą podporządkowane zdrowemu rozsądkowi, co przełoży się na wymierne korzyści.  

Sennik: ślub, welon, ołtarz. Co to znaczy, jeśli w śnie idziemy do ołtarza?>>

Konie w zaprzęgu

Widziane we śnie konie w zaprzęgu, to zapowiedź czekającej na ciebie ciężkiej pracy. Jeżeli przyśni ci się taki symbol, spodziewaj się, że nic w życiu nie przyjdzie ci łatwo. Nie należy jednak interpretować tego motywu w sposób jednoznacznie negatywny. Jego znaczenie wskazuje bowiem, że zrealizujesz w końcu wszystkie swoje cele. Droga będzie długa i kręta, ale na jej końcu czekać będzie wymarzona nagroda.

Martwy koń

Martwy koń we śnie nie jest pozytywnym symbolem. Oznacza bowiem, że w życiu śniącego zajdą istotne zmiany - odejdzie ważna dla niego osoba, która dotąd była dla niego oparciem i dawała mu siłę do działania. 

Jazda na koniu

Pozytywnym symbolem jest natomiast motyw jazdy konnej. Oznacza on dobrobyt i zadowolenie z życia. W innych interpretacjach, sen o jeździe konnej zapowiada poznanie osoby, która szybko okaże się być najlepszym przyjacielem, niezawodnym w każdej sytuacji. Trzeba jednak wiedzieć, że symbol ten może też być ostrzeżeniem przed dążeniem do osiągnięcia finansowego sukcesu. W tej sytuacji, śniący powinien znaleźć równowagę między sferą materialną a duchową.

Stado koni

Sen o stadzie koni należy traktować jako ostrzeżenie. Najprawdopodobniej, ktoś niebawem podejmie działania, które poważnie ci zaszkodzą. Warto zatem zachować wzmożoną czujność i uważnie obserwować otoczenie. dotyczy to przede wszystkim tych osób, które mają dużą wiedzę na twój temat. Sen o stadzie dzikich koni odnosi się natomiast do skrywanej głęboko potrzeby wolności. 

Sennik: drabina. Co oznacza sen o drabinie?>>

Konie w galopie

Sen o koniach w galopie odnosi się do sfery uczuciowej. Jeżeli śni go osoba samotna, może się spodziewać, że wkrótce w jej życiu pojawi się ważna osoba. Jeżeli natomiast galopujące konie śnią się osobie pozostającej w związku, zapowiadają ład i harmonię we wspólnym życiu.