Sennik: konie. Znaczenie snu

Konie symbolizują wolność, siłę, piękno i dziką naturę - te niezwykłe, zachwycające zwierzęta są częstym gościem naszych marzeń sennych. A nie pojawiają się wyłącznie u osób, które są z nimi emocjonalnie związane. Ten symbol, śni się także osobom zupełnie obojętnym na ich piękno. Sen o koniach pozostawia szerokie pole do interpretacji, więc aby móc prawidłowo odczytać jego znaczenie, warto przypomnieć sobie wszystkie detale snu - nawet te szczegóły, które pozornie nie mają znaczenia.

Biały koń, czarny koń, koń brązowy. Poznaj interpretację kolorów koni

Jednym z takich szczegółów, jest właśnie umaszczenie konia. Sen o białym koniu oznacza zbliżające się zmiany. Najprawdopodobniej, wkrótce zaczniesz dostrzegać wyższość sfery duchowej nad materialną. 

Choć piękny i monumentalny, czarny koń to niestety zwiastun złego proroctwa. Oznacza bowiem, że ciebie lub najbliższe ci osoby wkrótce spotka coś niedobrego. Co istotne, na większość czyhających problemów, które zwiastuje nie możesz wpłynąć.

Nie trzeba natomiast obawiać się snu o brązowym koniu. Tak umaszczona klacz czy pegaz przynosi zmiany w sferze uczuciowej. Już wkrótce spotkasz osobę, z którą będziesz kroczyć przez życie. W innej interpretacji, brązowy koń przepowiada społeczny awans. 

Koń atakujący, koń przyjazny. Znaczenie snu koń

Jednak gdy śni ci się atakujący koń, możesz spodziewać się pewnych komplikacji w sferze uczuciowej. Będzie to miało związek z trudnym do okiełznania temperamentem, który każe ci się podporządkować odczuwanym żądzom.

Przyjazny koń, o spokojnym usposobieniu zapowiada, że osiągniesz harmonię we wszystkich obszarach życia. Twoje decyzje będą podporządkowane zdrowemu rozsądkowi, co przełoży się na wymierne korzyści.  

Sennik: ślub, welon, ołtarz. Co to znaczy, jeśli w śnie idziemy do ołtarza?>>

Konie w zaprzęgu

Widziane we śnie konie w zaprzęgu, to zapowiedź czekającej na ciebie ciężkiej pracy. Jeżeli przyśni ci się taki symbol, spodziewaj się, że nic w życiu nie przyjdzie ci łatwo. Nie należy jednak interpretować tego motywu w sposób jednoznacznie negatywny. Taki koń we śnie symbolizuje bowiem, że w końcu zrealizujesz wszystkie swoje cele. Choć droga będzie długa i kręta, to na jej końcu czekać na ciebie będzie wymarzona nagroda.

Martwy koń

Martwy koń we śnie nie jest pozytywnym symbolem. Sennik przestrzega, że w życiu śniącego zajdą istotne zmiany - odejdzie ważna dla niego osoba, która dotąd była dla niego oparciem i dawała mu siłę do działania. 

Jazda na koniu

Pozytywnym symbolem jest natomiast motyw jazdy konnej. Taki sen oznacza dobrobyt, a także zadowolenie z życia. W innych interpretacjach, sen o jeździe konnej zapowiada poznanie osoby, która szybko okaże się być najlepszym przyjacielem, niezawodnym w każdej sytuacji. Trzeba jednak wiedzieć, że symbol ten może też być ostrzeżeniem przed dążeniem do osiągnięcia finansowego sukcesu. W tej sytuacji, śniący powinien znaleźć równowagę między sferą materialną a duchową.

Stado koni

Sen o stadzie koni należy traktować jako ważne ostrzeżenie. Najprawdopodobniej, ktoś niebawem podejmie działania, które poważnie ci zaszkodzą. Warto zatem zachować wzmożoną czujność i uważnie obserwować otoczenie. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które mają dużą wiedzę na twój temat. Sen o dzikich koniach odnosi się natomiast do skrywanej głęboko potrzeby wolności. 

Sennik: drabina. Co oznacza sen o drabinie?>>

Konie w galopie

Sen o koniach w galopie nawiązuje do sfery uczuciowej. Jeżeli śni go osoba samotna, może się spodziewać, że wkrótce w jej życiu pojawi się ważna osoba. Jeżeli natomiast galopujące rumaki śnią się osobie pozostającej w związku, sennik zapowiada ład oraz harmonię we wspólnym życiu.