Woda jest symbolem, który w naszych snach występuje wyjątkowo często. Widzimy ją pod różnymi postaciami. Czasami jest to wielki akwen, innym razem - niewielka kałuża na chodniku. Zdarza się też, że śnimy o basenie wypełnionym wodą. Podobnie jak sen o burzy, motyw basenu nawiązuje do duchowej strony osoby śniącej - do emocji kotłujących się w jej umyśle. Jednocześnie jest to niezwykle uniwersalny symbol, mogący wskazywać na różne płaszczyzny składające się na naszą codzienność. Wynika to z faktu, że sny o basenie przybierają najróżniejsze formy. Czasami śnimy o basenie wypełnionym wodą, innym razem - o pustym. Zdarza się, że w naszych snach pojawia się motyw pływania, choć tak samo często jesteśmy tylko biernymi obserwatorami sennych wydarzeń. Basen może być wypełniony czystą wodą lub brudną, która bardziej przypomina szlam. Nie ignoruj tych detali, bo to właśnie one wpływają na finalną interpretację sennego motywu.

Sennik: basen

W najbardziej ogólnej interpretacji, znaczenie snów o basenie dotyczy duchowej strony osoby śniącej. Motyw basenu stanowi metaforyczną wizualizację jej emocji, choć równie często wskazuje na konkretne cechy charakteru albo odnosi się do uczuć. W tym kontekście, sen stanowi dla nas zachętę do lepszego poznania swojego wnętrza. Podświadomość jest potężnym narzędziem, które w dużej mierze determinuje nasze poczynania. Duchowa strona skrywa jednak przed nami wiele tajemnic, które można odkryć właśnie poprzez analizę marzeń sennych. Jako symbol sennych marzeń, basen wskazuje na nasze problemy emocjonalne, sygnalizuje nieprawidłowości w sferze uczuciowej i zwiastuje zawarcie nowych znajomości. Poznanie znaczenia snu jest więc niezwykle istotną kwestią, ale w analizie warto uwzględnić nie tylko motyw główny. Tak samo istotny jest kontekst wydarzeń toczących się w nocnej projekcji.

Sennik: basen z wodą, basen bez wody

Basen wypełniony po brzegi wodą wydaje się być pozytywnym symbolem. Teoretycznie, w takim obrazie wszystko jest w jak największym porządku. Okazuje się jednak, że podobnie jak sen o domu, motyw basenu pełnego wody stanowi dla nas istotną przestrogę. Taka nocna projekcja wróży nam zbliżającą się chorobę. Spokojnie, twoja podświadomość nie przekazuje ci w ten sposób wyroku, który już zapadł. To bardziej wskazówka, która podpowiada nam, że to najwyższy czas by bardziej zadbać o siebie. Zmień dietę na zdrową, zadbaj o codzienną porcję ruchu, porzuć szkodliwe nawyki i wykonaj najważniejsze badania kontrolne, a z całą pewnością wszystko będzie dobrze. 

Inne znaczenie przypisane jest do snu o basenie wypełnionym zimną wodą. Taki motyw symbolizuje dobre zdrowie, siły witalne i rewelacyjną kondycję. Jeżeli śnisz o basenie z zimną wodą, możesz mieć pewność, że z twoim zdrowiem wszystko jest w porządku, ale to nie znaczy, że nie musisz dbać o profilaktykę. W innej interpretacji, symbol zimnej wody w basenie przepowiada szczęście w sferze finansowej. Być może chodzi tu o podwyżkę albo awans, choć nie można wykluczyć, że osoba śniąca otrzyma spadek. Pewne jest tylko to, że przypływ gotówki będzie niespodziewany. 

Zdarza się, że w snach widzimy pusty basen, bez wody. Taki symbol to zły omen. Przepowiada, że osoba śniąca popadnie w kompleksy. Sennik wskazuje też, że motyw pustego basenu może odnosić się do niedostatku i trudnego okresu w życiu.

Sennik: pływać w basenie

Pływanie w basenie to częsty motyw sennych marzeń. Tego rodzaju sny zwykle są przyjemne i relaksujące. Także po przebudzeniu nie będziemy mieć powodów do zmartwień,  bo pływanie zapowiada nam zawarcie nowych znajomości. Osoby stanu wolnego poznają miłość swojego życia, a pozostające w związku - zawrą znajomości, które zapewnią im powodzenie w interesach.

Jeżeli we śnie pływasz szybko i z werwą, podświadomość podpowiada ci, że z łatwością pokonasz wszelkie przeszkody. Gdy śnisz o obserwowaniu ludzi pływających w basenie, spełnią się twoje najskrytsze marzenia.

Sennik: basen z czystą wodą, basen z brudną wodą

Dobrą wróżbą jest też basen wypełniony czystą wodą. Taki sen przepowiada ci, że pokonasz wszystkie trapiące cię problemy. Nie obejdzie się bez wysiłku i poświęceń z twojej strony, ale twoje życie wróci na właściwy tor.

Mniej optymistyczną przepowiednią jest motyw basenu, który wypełnia brudna woda. Podobnie jak sen o żmii, symbol ten wskazuje na osobę o nieczystych intencjach. Osoba śniąca pozna kogoś, kto wyda się jej wyjątkowo sympatyczny i atrakcyjny. Człowiek ten skrywa jednak swoją prawdziwą naturę. W rezultacie, ta znajomość wpędzi cię w niemałe kłopoty.