Dlaczego od stylizacji Seleny Gomez tak trudno było oderwać wzrok? Za to piorunujące wrażenie odpowiada idealnie wyważona kompozycja czerwonej sukni Louis Vuitton i makijażu podkreślającego naturalną urodę aktorki. Wiemy, jak skopiować jej look.

Róż w płynie: RARE BEAUTY Soft Pinch Seleny Gomez 

Hung Vanngo uzyskał efekt klasycznej elegancji w stylu new retro (tzw. newtro) dzięki nowoczesnym, ale nieskomplikowanym technikom, które każdy z nas może naśladować w domu. Urodzony w Wietnamie, po tym jak zdobył doświadczenie w Tajlandii i Toronto, zabłysnął swoim geniuszem w Nowym Jorku. Dzisiaj jest nazywany mistrzem zmysłowego makijażu i przygotowuje do sesji zdjęciowych wybitne gwiazdy. Jego talent możemy podziwiać w stylizacjach m.in: Seleny Gomez, Katy Perry, Cindy Crawford, Penelope Cruz czy Kim Kardashian.

Jednym z kosmetyków, dzięki którym artysta tworzy perfekcyjny makijaż Seleny Gomez, jest płynny róż do policzków RARE BEAUTY Soft Pinch. Rare Beauty jest to marka makijażowa Seleny Gomez i to właśnie róże w płynie są jej flagowymi kosmetykami. Hung Vanngo, spośród 11 dostępnych odcieni, wybrał wersję Hope, która współgra z kolorem sukni i nie próbuje zdominować całej stylizacji. Efekt jaki widzimy, przypomina naturalny dziewczęcy rumieniec. Odcień Hope jest najbardziej uniwersalny i pasuje do każdego rodzaju karnacji. Hung Vanngo zdecydował się zachować naturalny kształt ust Seleny Gomez. Podobnie nie zmienił naturalnego kształtu brwi aktorki, nadając im delikatny efekt fluffy brows.  

Płynna postać różu do policzków pozwala wygodnie budować jego intensywność na skórze. Możemy go aplikować w wybrany przez nas sposób. Selena Gomez nakłada dosłownie kropelkę różu bezpośrednio na policzek, po czym rozprowadza go opuszkami palców. Możemy też powtórzyć aplikację różu i rozprowadzić używając pędzla, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad mocniejszym rezultatem. Róż do policzków w płynie jest ceniony m.in. za to, że pozostaje długo na swoim miejscu i nie ściera się przez cały dzień.

Pro tip: Łatwiej będzie uzyskać efekt idealnego makijażu, jeśli na początku użyjemy cieniutkiej warstwy primera. Dzięki niemu głębokie pory i niedoskonałości strefy T zostaną wygładzone. Po nałożeniu primera, przed kolejnym krokiem wykonywania makijażu, najlepiej odczekać minutę.

Makijaż w stylu Hunga Vanngo – „mniej znaczy więcej”

Hung Vanngo to wizażysta, który zyskał uznanie w świecie gwiazd. Filozofia, którą się kieruje, to „mniej znaczy więcej”, a jego styl pokochały największe magazyny modowe. Odpowiada za make-up podczas okładkowych sesji zdjęciowych m.in. dla ELLE i Vogue. Efekty jego pracy opublikowano na łamach ponad 500 tytułów. 

Pomysły Hunga Vanngo powinny spodobać się wszystkim miłośnikom makijażu w stylu no make-up. Delikatne rozświetlenie, bez nadmiernego konturowania kości policzkowych, oraz używanie lekkich kosmetyków to sposób na dołączenie do najnowszego trendu na Instagramie #skinhastexture, który odchodzi od sztucznych filtrów i Photoshopa. 

Stylizacje Hunga Vanngo są zawsze świeże i lekkie, wykonane z największą starannością. Komentując swoją pracę z linią kosmetyków Rare Beauty stwierdza, że „każdy może wykonać makijaż” z ich pomocą. Zarówno Hunga Vanngo, jak i Selena Gomez pokazują w mediach społecznościowych, jak łatwo wykonać idealny makijaż w ich stylu.

Oficjalny profil Hunga Vanngo na Instagramie obserwują 3 mln fanów. Jego kanał na YouTube zdobył prawie pół miliona subskrypcji osób, które obserwują tutoriale artysty. Swoje poradniki publikuje także Selena Gomez, która 321 mln obserwujących na Instagramie oraz ponad 30 mln subskrybentów na YouTube.