Saturn w Rybach 2023 - decydujący tranzyt

Saturn kończy swój karmiczny cykl w Wodniku. Jego przejście do Ryb 7 marca 2023 roku wyznaczy nowy rozdział duchowy, który potrwa aż do 14 lutego 2026. Co to oznacza dla naszej przyszłości? W astrologii Saturn to planeta karmy. Za sprawą Wielkiej Koniunkcji w pamiętnym roku 2020 wkroczył do Wodnika, zadając nam trudne karmiczne lekcje. Wszelkie poważne wyzwania, przez jakie przebrnęliśmy w ostatnich latach, były jego sprawką. Pomyśl, gdzie musiałaś wyznaczyć granice, zrobić krok naprzód i wziąć odpowiedzialność za swoje życie? W jakich sferach czułaś się powstrzymywana? Twoje odpowiedzi pomogą ci zrozumieć, na czym polega nauka Saturna. 

Lekcje Saturna są inspirujące i popychają nas do rozwoju, byśmy stali się najlepszą wersją samych siebie. 

Saturna można porównać do surowego nauczyciela lub mistrza. Chociaż przynosi srogie lekcje, tym samym wydobywa nasz pełen potencjał. Kiedy dopnie swego, poczujemy się mądrzejsi, dojrzalsi i oświeceni w kwestii naszej przyszłości. Teraz gdy Pan Karmy przesunie się do Ryb, odczujemy wspaniałą zmianę. Dojdziemy do punktu kulminacyjnego. Zamkniemy sprawy, które ciągną się za nami od 2020 roku, aby rozpocząć nowy rozdział życia. 

Saturn w Wodniku - co oznacza? >>

Starcie marzyciela z realistą

Saturn w Rybach - powinniśmy się obawiać? Niekoniecznie. Tym razem kosmos wynagrodzi nasze karmiczne trudy. Starożytni astrolodzy wierzyli, że kiedy Saturn opuszcza dany znak zodiaku, zawsze zostawia za sobą prezent. Obdarowuje nas za ciężką pracę, którą wykonaliśmy w pocie czoła. Tak więc, gdy Saturn wkroczy do Ryb, wstąpimy w nowy cykl duchowy. Pozostańmy otwarci na zrządzenia losu przynoszące pozytywne zmiany. 

Ryby to ostatni znak zodiaku symbolizujący podsumowanie i zakończenie. Przez kolejne trzy lata będziemy uwalniać się z sideł przeszłości, przez które nie mogliśmy żyć swoim upragnionym życiem. 

Ryby to znak wodny, który reprezentuje światło, ciemność i krainę marzeń. Jest znany ze swoich abstrakcyjnych pomysłów, kreatywności, głęboko rozwiniętej empatii oraz elastyczności w każdej sytuacji. Saturn emanuje ziemską energią. Zajmuje się prawem, ustalaniem granic, obowiązkami i ograniczeniami. Wzywa do przebudzenia, powrotu do rzeczywistości oraz poniesienia konsekwencji naszych działań. Nie da się ukryć, że kontrastuje z mistyczną energią Ryb. Jednak dzięki temu nasze marzenia, które dotąd wydawały się niemożliwe, mają szansę zamanifestować się w realnym świecie. 

Pomyśl o tym w ten sposób: energia Ryb jest jak utwór muzyczny, a Saturn pomaga nam zapisać nuty, aby melodia, która żyje w umyśle, przedostała się do świata. Niedługo będziemy tańczyć w rytm swojej wyśnionej muzyki. 

Wyzwania Saturna na kolejne 3 lata

Jeśli pracujesz w dziedzinie kreatywnej, wynalazczej lub duchowej, obecność Saturna w Rybach pomoże ci osiągnąć twoje wymarzone cele. Otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, aby je urzeczywistnić, a nawet przekształcić w biznes. Ryby są również związane z religią i duchowością. Oznacza to zmiany w sferze duchowej lub wellness. Na jaw wyjdą nowe prawdy, aby oświecić naszą dalszą drogę. 

Jak możesz wziąć odpowiedzialność za życie, które wybierasz, za swoje czyny, za swoje słowa, za energię, którą przekazujesz światu? Saturn chce, abyśmy działali zgodnie z naszym prawdziwym, autentycznym "ja".

Saturn może nakładać granice i ograniczenia, przez co wielokrotnie poczujemy blokady. Jednak, zamiast rezygnować z naszych wielkich planów, poświęćmy czas na zastanowienie się, czego naprawdę chcemy i o co jesteśmy gotowi zawalczyć.

Motywy Saturna w Rybach

W przypadku Saturna w Rybach możemy zauważyć następujące motywy:

  • Powrót do tradycji lub religii naszych przodków
  • Pragnienie zrozumienia swoich korzeni
  • Blokady twórcze prowadzące do głębszych przemyśleń
  • Kwestionowanie poglądów duchowych
  • Zwiększone poczucie uziemienia
  • Oświecenie w kwestii realizacji marzeń
  • Chęć okazywania współczucia naszym bliźnim
  • Większy nacisk na tworzenie dobra
  • Wrażliwość na energie kosmiczne
  • Potrzeba zrównoważenia sposobu, w jaki dajemy i otrzymujemy współczucie

Jakiekolwiek wyzwania przyniesie Saturn w Rybach, spodziewaj się, że coś w twoim życiu na pewno zostanie zakwestionowane. Wszystko, z czym za chwilę się zmierzysz, sprawi, że staniesz się mądrzejsza, dojrzalsza i bardziej zintegrowana ze swoją ścieżką duszy.