Niektórzy przeprowadzają je dla rozrywki, a inni święcie wierzą w ich skuteczność. Odprawianie rytuałów z roku na rok staje się popularniejsze, a witchcraft znajduje coraz więcej zwolenniczek. Co robią współczesne wiedźmy, gdy mają problemy w romantycznych relacjach?

Czy rytuały miłosne działają?

Efektywność rytuałów jest zależna od wielu okoliczności. Przede wszystkim nie bez znaczenia jest nastawienie i wewnętrzne przekonania. Wróżki są zgodne – jeśli nie wierzysz w rytuały miłosne i jesteś sceptycznie do nich nastawiona, nie spodziewaj się wyjątkowych efektów. Twoja negatywna energia sprawi, że rytuał z pewnością się nie powiedzie. Czy to oznacza, że każdy, kto wierzy w rytuały miłosne, może spodziewać się sukcesu? Niestety, kwestie magicznych zaklęć nie są tak proste i jednoznaczne, aby można było je sprowadzić do prostych ustaleń. Nie zawsze rytuał się powiedzie – na jego skuteczność mają wpływ czynniki, które przekraczają to, co racjonalne i możliwe do wyjaśnienia.

Jednak, co wyjątkowo istotne – nie poleca się wykonywania rytuałów miłosnych na osobach, które nie odwzajemniają twoich uczuć. Nikogo nie da się zmusić do miłości, a co więcej, jest to etycznie wątpliwe. Pamiętaj, aby nie decydować się na nic, co może okazać się dla drugiej osoby krzywdzące.

Po co więc odprawiać rytuały miłosne?

 • aby wzmocnić swoje wzajemnie uczucia
 • aby ożywić płomień namiętności w długich relacjach
 • aby łatwiej pokonać kryzysy w związku
 • aby bez problemów wrócić do siebie po przerwie

Rytuały miłosne można potraktować również jako zabawę i odprawić je po prostu w ramach rozrywki. Wówczas trudno spodziewać się niebywałych efektów – można natomiast w ten sposób ciekawie spędzić wolny czas, również z drugą połówką. Może się okazać, że wspólne odprawienie rytuałów miłosnych okaże się pretekstem do rozmowy o waszych uczuciach, co ostatecznie pozwoli wam odzyskać utraconą bliskość.

Jak odprawiać rytuały miłosne?

Przeprowadzeniem rytuałów miłosnych zawodowo zajmują się wróżki. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy profesjonalistki, nie musisz martwić się o przygotowanie pomieszczenia czy zaopatrzenie w niezbędne akcesoria. Dostęp do wróżki nie powinien być trudny – parające się magią osoby przyjmują w całym kraju, działają także w Internecie.

Wolisz przeprowadzić rytuał miłosny samodzielnie? Zanim do tego przejdziesz, zapoznaj się z kilkoma radami:

 • Przygotuj pomieszczenie, w którym odbędzie się rytuał. Porządnie je wywietrz – pozbądź się zapachów perfum, oczyszczaczy powietrza czy innych aromatów.
 • Sprawdź, jakie akcesoria, owoce czy zioła wzmocnią działanie rytuału miłosnego, na który się zdecydowałaś. Rozłóż je w pokoju.
 • Ubierz coś czerwonego lub otocz się przedmiotami o czerwonym kolorze. Będą nasycone energią namiętności i uczuciowości.
 • Żeby podkreślić swoje czyste intencje, zdecyduj się także na białe dodatki czy ubranie, które będą symbolizować twoją niewinność.
 • Sprawdź kalendarz astrologiczny – działanie rytuałów może wzmocnić odprawienie ich w odpowiednim terminie.
 • Nie tylko miłosny: rytuał oczyszczenia, odcięcia czy więzi małżeńskiej mogą okazać się równie interesujące. Gdy wejdziesz wprawę, zapoznaj się także z innymi rytuałami.
 • Rytuałów miłosnych do samodzielnego wykonania jest nieskończenie wiele – różnią się stopniem trudności oraz intensywnością. Na początek zdecyduj się na idealne rytuały miłosne dla początkujących, czyli rytuał ze świecami lub splątanie nici. Bardziej zaawansowanym wróżkom spodoba się rytuał miłosny bogini Wenus.
 • Zaklęcia zawsze wypowiadaj głośno i stanowczo.

Rytuał miłosny ze świecami

Rytuał ze świecami jest jednym z prostszych i mniej skomplikowanych miłosnych obrzędów. Do jego przeprowadzenia potrzebujesz:

 • kilka czerwonych świec
 • czerwony obrus
 • czerwoną różę
 • dwie szpilki

Jak wykonać rytuał miłosny?

 1. Przygotuj pomieszczenie. Nie tylko je przewietrz, ale dodatkowo okadź za pomocą białej szałwii.
 2. Na niewielkim stoliku (najlepiej okrągłym) umieść świece. W jedną z nich, tuż przy knocie, wbij szpilkę. Drugą ze szpilek umieść nieco niżej. Zwróć uwagę na to, aby szpilki się krzyżowały.
 3. Odłóż różę po lewej stronie świecy.
 4. Zapal świeczkę.
 5. Pomyśl o swoim ukochanym – gdy twoje myśli będą w pełni koncentrować się wokół jego osoby, wypowiedz zaklęcie: "Niech twe serce zapłonie jak ta świeca, a płomień niech wskaże ci moją duszę".
 6. Powtarzaj magiczne słowa dopóki świeczka nie stopi się do miejsca, w które wbiłaś drugą ze szpilek.
 7. Umieść różę nad płomieniem świecy i w skupieniu obserwuj, jak kwiat się spala. Zakończ rytuał.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie ułożyć zaklęcie – zastanów się, co chcesz przekazać i nieustannie powtarzaj wybrane słowa. Postaraj się wprowadzić się w pewnego rodzaju medytacyjny trans: twoje myśli powinny być w pełni skoncentrowane na wypowiadanym zaklęciu.

Słowiański rytuał miłosny – splątanie nici

W słowiańskiej pogańskiej kulturze rytuały miłosne cieszyły się wyjątkową popularnością. Ich przeprowadzenie wiązało się z obchodami Nocy Świętojańskiej – dlatego to właśnie w czasie przesilenia letniego poleca się przeprowadzać rytuały.

Słowiańskich rytuałów miłosnych jest bardzo dużo. Do przeprowadzenia niektórych z nich niezbędne są magiczne zioła (np. lubczyk), inne wiążą się ze skakaniem przez ogień czy spożywanie własnoręcznie przygotowanych eliksirów. Jednym z prostszych i mniej wymagających rytuałów są zaklęcia, do przeprowadzenia których potrzebne będą nici.

 1. Wyciągnij nitkę z jednego ze swoich ubrań. Aby wzmocnić działanie amuletu, wybierz ubranie, z którym twój partner najczęściej cię kojarzy lub które miałaś na sobie podczas pierwszego spotkania.
 2. Przygotuj nitkę wyjętą z ubrania ukochanego.
 3. Zwiąż nitki ze sobą bardzo mocno. To sprawi, że wasz związek się nie rozpadnie, a wasze losy będą na zawsze splecione.
 4. Żeby uniknąć przypadkowego rozplątania nitek, Słowianki zakopywały węzeł – najczęściej wybierały symboliczne miejsce, w którym spotykały się ze swoją drugą połówką.

Co ciekawe, nici mogą się przydać w rytuale, dzięki któremu łatwiej odbudujesz silną relację i zażegnasz kłótnie.

 1. W przypadku kryzysu w związku, również możesz sięgnąć po nitki. Tym razem jednak wybierz zwykłą czarną nić. Zawiąż na niej siedem węzłów.
 2. Zapal świecę. Postaw obok niej szklankę wody.
 3. Wrzuć nić w ogień, wypowiadając te słowa: „Ofiaruję kłótnie i niesnaski świętemu ogniowi. Święconą wodą proszę o pokój i miłość”.
 4. Wypij wodę. Oczyścisz się z negatywnych emocji. Dla wzmocnienia efektu, poproś partnera, aby także przeprowadził rytuał.

Rytuał miłosny Wenus – rytuał spętania miłosnego

Spętanie Dusz z pewnością jest jednym z bardziej kontrowersyjnych rytuałów. Wiele osób podkreśla, że wiąże się z ograniczeniem czyjeś woli i stanowi nadużycie. Dlatego najlepiej wykonać rytuał miłosny bogini Wenus za zgodą i wiedzą partnera.

Jak odprawić rytuał miłosny?

 1. Na dzień przeprowadzenia rytuału dobrze wybrać wtorek – postrzega się, że jest to dzień bogini Wenus. Innym często polecanym terminem jest 22:00 w piątek.
 2. Przygotuj zdjęcie osoby, którą chcesz spętać swoją miłością. Przyda się także czerwona świeca oraz kwiat róży.
 3. Wprowadź się w stan medytacji – uspokój myśli, zacznij spokojnie oddychać.
 4. Zapal świecę.
 5. Wyobraź sobie swoją ukochaną osobę – skup się na wspólnych chwilach, pozytywnych emocjach i dzielonych namiętnościach.
 6. Ujrzyj oczami wyobraźni, jak bogini Wenus poznaje twoje myśli. Poproś ją o spętanie swojego ukochanego i sprawienie, aby zawsze był pełen miłości i uczucia.
 7. Na fotografii partnera narysuj runę Gebo, zwaną runą miłości.
 8. Spal zdjęcie, cały czas wyobrażając sobie, jak Wenus zapoznaje się z twoją prośbą.
 9. Pozwól świecy wypalić się do końca. Wosk, wraz z różą, którą podarujesz bogini w ramach podziękowania, zakop – dzięki temu rytuał będzie działał jeszcze lepiej.

Może się jednak okazać, że spętamy się miłością z osobą, której wcale nie kochamy… Co wtedy? Niezbędny może okazać się rytuał odcięcia.

Rytuał odcięcia – uwalnia od ludzi i przeszłości. Jak go wykonać?>>