Zanieczyszczona, ciemna aura sprawia, że czujesz się coraz gorzej i z większą trudnością przychodzi ci podejmowanie nowych wyzwań? Oczyszczenie aury pozwoli ci odzyskać utraconą energię i witalność. Wypróbuj nawet najprostsze rytuały oczyszczenia, a z czasem odzyskasz dawną siebie.

Na czym polega rytuał oczyszczenia?

Rytuały oczyszczenia polegają – tak jak wskazuje nazwa – na pozbyciu się negatywnej, nieprzyjemnej i niszczycielskiej energii. Można je przeprowadzić zarówno na sobie, jak i na innych. Oczyszcza się także miejsca, przedmioty i zwierzęta.

W zależności od tego, co lub kogo poddajemy obrzędowi oczyszczenia, rytuał przybiera różne formy. Może polegać na smużeniu ziół, kąpieli oczyszczających, paleniu świec. Metod jest wiele. Najistotniejsze jest jednak zachowanie odpowiedniego nastawienia – rytuał oczyszczenia z pewnością się nie powiedzie, jeśli osoba, która go wykonuje, będzie pełna sceptycyzmu nieufności.

Rytuały oczyszczające oddziałują na różne sfery życia:

 • zdrowotną – oczyszczają aurę, wspomagają przepływ energii czakralnej, dzięki czemu odzyskujesz dobre zdrowie i samopoczucie
 • uczuciową – sprawiają, że możesz wejść w nowy związek pełna sił i nowej, czystej energii. Jednak, w przypadku poważniejszych problemów na tym polu, poleca się specjalne rytuały miłosne.
 • finansową – dzięki nabraniu pozytywnej energii możesz z entuzjazmem przejść do wykonania swoich zawodowych obowiązków, co może sprawić, że sukces będzie tylko w zasięgu ręki. Aby wzmocnić efektywność obrzędu i w stu procentach zadbać o swoje finanse, dodatkowo odpraw rytuał na bogactwo podczas pełni.

Jak poprawnie wykonać rytuał oczyszczenia?

Co wyjątkowo istotne, rytuały oczyszczenia należą do najprostszych obrzędów. Ich poprawne przeprowadzenie nie powinno wzbudzać wątpliwości – dlatego możesz bez obaw spróbować rozpocząć swoją przygodę z magią osobistą właśnie od rytuałów oczyszczających.

Aby poprawnie wykonać rytuał oczyszczenia siebie, stosuj się do kilku rad:

 • Zadbaj o pozytywne nastawienie i wiarę w skuteczność rytuałów.
 • W przypadku silnej, negatywnej energii, przeprowadź nie tylko oczyszczenie własnej aury, ale również pomieszczeń, w których najczęściej przebywasz.
 • Przed przeprowadzeniem obrzędu zastanów się, z czego chcesz się oczyścić – spróbuj ułożyć w głowie zaklęcie, które możesz powtarzać w myślach niczym mantrę.
 • Jeśli nie zauważyłaś efektów, powtórz rytuał lub zdecyduj się na inną, oczyszczającą metodę.

Rytuał oczyszczania w kąpieli

Rytuał oczyszczenia ze złej energii można przeprowadzić w kąpieli. Jest to jeden z najprostszych i najmniej wymagających obrzędów, a przy tym ma wysoką skuteczność.

Jak zrobić kąpiel oczyszczającą?

 1. Wlej ciepłą wodę do wanny.
 2. Przygotuj gruboziarnistą sól morską w miseczce.
 3. Zanurz swoje ciało w wodzie, następnie wstań i natrzyj je solą.
 4. Ponownie wejdź do wanny – pozwól soli się rozpuścić.
 5. Spróbuj się rozluźnić. Poczuj, jak twoje myśli odpływają, a umysł się oczyszcza.
 6. Po kąpieli obserwuj spływającą wodę. Wyobraź sobie, jak skumulowana w tobie negatywna energia odpływa wraz z nią.

Oczyszczenie za pomocą wody i soli możesz przeprowadzić również pod prysznicem. Postępuj dokładnie tak samo.

Założeniem tego rytuału jest jednoczesne oczyszczenie sfery duchowej i cielesnej – wraz z wodą, która spływa z twojego ciała, powinnaś poczuć opuszczające cię negatywne wibracje.

Rytuał oczyszczania z ziołowym kadziłem

Z użyciem ziół i kadzidła odprawisz rytuał oczyszczania aury. Niezbędna okaże się kadzielnica lub metalowe naczynie, węgielek oraz magiczne zioła:

 • bazylia
 • cytryna
 • dracena
 • drzewo sandałowe
 • laur
 • lawenda
 • mięta
 • lubczyk
 • rozmaryn
 • cedr
 • brzoza
 • werbena
 • kurkuma

Jak oczyścić aurę za pomocą rytuału?

 1. Przygotuj mieszankę kilku z wymienionych ziół.
 2. Rozpal węgielek i wsyp do kadzielnicy jedną łyżeczkę ziół.
 3. Gdy znad kadziła zacznie unosić się dym, skieruj go dłonią na siebie.
 4. Wyobraź sobie, jaką oczyszczającą moc zawiera w sobie dym – poczuj pozytywną energię, która na ciebie spływa.
 5. Gdy zioła się spalą, zbierz popiół i pozwól, aby porwał go wiatr. Zniknie wraz z zanieczyszczeniami twojej aury.

Natomiast, jeśli chcesz oczyścić nie tylko swoją aurę, ale również mieszkanie czy miejsce pracy, wybierz białą szałwię i Palo Santo. Wierzy się, że doskonale oczyszczają ze złych myśli, chronią przed negatywną energią i uwalniają od energetycznych zanieczyszczeń. Okadzenie Palo Santo możesz połączyć z zapaleniem białej i czarnej świecy z naturalnego wosku, co wzmocni działanie rytuału.

Rytuał oczyszczania ze świecą

Rytuał oczyszczania ze złej energii jest naprawdę prosty i nieskomplikowany. Do jego przeprowadzenia potrzebna będzie jedynie świeca. Najlepiej zdecyduj się na białą lub czarną – możesz również wybrać specjalną świecę sprzedawaną w sklepach z akcesoriami ezoterycznymi. Są przeznaczone właśnie rytuałom oczyszczenia i ich działanie może być nieco lepsze. 

Dla zwiększenia skuteczności rytuału wykonaj go w czasie od pełni do nowiu.

 1. Uchyl okno lub drzwi.
 2. Zadbaj o spokój i ciszę. Postaraj się niczym nie rozpraszać – odłóż telefon, wyłącz telewizor. W pełni skup się nad odprawianiem obrzędu.
 3. Zapal świecę i postaw ją na stole.
 4. Usiądź tak, aby twoja twarz znajdowała się tuż naprzeciwko świecy.
 5. Odłóż dłonie po obu stronach palącej się świecy.
 6. Pomyśl o swoich problemach, kłopotach, zmartwieniach. Negatywne emocje, które przepełniają twój organizm, zostaną oddane świecy.
 7. Wpatruj się w świecę z intencją oczyszczenia swojej aury, duszy i całego organizmu. Wypowiedz w myślach słowa, które będą pełniły funkcję zaklęcia. Przekaż świecy, z czego chcesz się oczyścić, jakich myśli i zmartwień się pozbywasz.
 8. Obserwuj, jak dym wymyka się przez otwarte okno lub drzwi. Wraz z dymem odchodzi wszystko to, co zanieczyszczało twoją aurę. Możesz poczuć, jak negatywna energia spływa po twoim ciele. Z każdym kolejnym oddechem uwalniasz się od złego ducha, który cię spętał.