Koniec z zimową stagnacją. Już 20 marca nastąpi równonoc wiosenna 2022, która rozpocznie długo wyczekiwaną wiosnę. Dzień wreszcie zrówna się z nocą, a o godzinie 16:33 Słońce przejdzie do pierwszego znaku zodiaku - Barana. Tym samym powitamy nowy rok astrologiczny, uważany za przełomowe wydarzenie. Spodziewaj się energii świeżości, odnowy, początków i zmiany perspektywy. Odradzająca się Matka Natura wezwie cię do pełnego rozkwitu. Dostrój się do niej, aby świadomie skorzystać z tej życiodajnej siły.

Sezon Barana podnosi motywację i rozpala wewnętrzny potencjał. 

Równonoc wiosenna - co oznacza?

W starożytności wierzono, że równonoc wiosenna umożliwia kontakt ze zmarłymi przodkami, bóstwami natury i duchowymi przewodnikami. Odprawiano wtedy rytuały mające przywołać znaki nie z tego świata. Twierdzono, że pierwsze podrygi wiosny to magiczny czas, który zaprowadza równowagę pomiędzy światłem i ciemnością, co symbolicznie dotyczy także ludzkich wnętrz. Podobnie jak yin-yang, jedno nie może istnieć bez drugiego. Potrzebujemy ciemności, aby zobaczyć światło. Światło pozwala nam rozpoznać ciemność. Praca z tą dwoistością jest częścią ziemskiej podróży naszych dusz. Doświadczamy bólu, traumy i żalu, jak również miłości, dobroci czy piękna. Dzięki temu nieustannie się rozwijamy, nadając swojemu życiu głębszy sens.

Równonoc wiosenna dostroi nasze ciała do natury odradzającej się do życia.

Przesilenie wiosenne - wpływ na duszę

Równonoc wiosenna 2022 zapowiada się jako harmonijny czas. W tym roku nie zakłócą jej żadne retrogradacje planet. Oznacza to, że Wszechświat obdarzy nas ambitną energią, która zachęci nas do zrobienia postępu. Zastanów się, z czym chcesz iść naprzód w swoim życiu i zdobądź się na pierwsze kroki w tym kierunku. Wiatry losy sprawią, że szybko poszybujesz tam, gdzie chcesz być. Musisz tylko przezwyciężyć swój strach. Spójrz w przyszłość. Gdzie siebie widzisz? Jakie narzędzia chwili teraźniejszej pomogą ci spełnić to marzenia?

Oczyszczająca energia równonocy pomaga zaprowadzić gruntowne porządki w duszy. Pora domknąć wszystkie sprawy z ostatnich 12 miesięcy.

Bądź dumna z tego, że radzisz sobie z wszelkimi zmianami lub wstrząsami w swoim życiu. Szukaj sposobów na wprowadzenie do codzienności więcej spokoju. Spróbuj być dla siebie wyrozumiała. Zaakceptuj okres, który teraz przechodzisz. 

Pełnia księżyca w marcu 2022 - kiedy?

Równonoc wiosenna nastąpi zaledwie kilka dni po potężnej pełni księżyca w Pannie 18 marca. Znak zodiaku znany z zamiłowania do porządków pomoże nam oczyścić się z chaosu i zrzucić z siebie bagaż przeszłych doświadczeń. Użyj energii tej fazy, aby uwolnić wszystko, co już ci nie służy. Zrób miejsce na ekscytujące nowe przedsięwzięcia, które wiosna już podsuwa pod twoje drzwi. Tym razem nic nie powinno stanąć na przeszkodzie planom twojej duszy. Chociaż pełnie księżyca zwykle są emocjonalne, Panna przekieruje nasze uczucia na pracę, obowiązki, rodzinę i przyjaciół. Ponieważ ten znak ziemi rządzi Szóstym Domem astrologicznym, skupimy się na praktycznych zadaniach. Wreszcie dopniemy wszystko na ostatni guzik, skreślając wszystkie pozycje na zaległej liście rzeczy do zrobienia.

Rytuał na równonoc wiosenną

Potraktuj równonoc wiosenną jak pięciokrotnie wzmocniony nów księżyca. Nadszedł czas, abyś posiała nasiona nowości z nadzieją, że wyrosną z nich piękne kwiaty. Zacznij podlewać swój dosłowny i metaforyczny ogród. Spróbuj posadzić nasionko w doniczce lub ogrodzie jako symbol energii, którą włożysz w pielęgnowanie swoich osobistych celów. Podczas nasion ustal intencję, a następnie ją zapisz lub wypowiedz na głos. Kiedy ziarno zostanie zasiane, sporządź listę działań, które podejmiesz w nadchodzącym sezonie, aby upewnić się, że twoje cele niedługo zakwitną w rzeczywistości. 

Horoskopy na marzec 2022:

  1. Astrologia marca - sezon Barana
  2. Numerologia na marzec - liczby 3 i 9
  3. Przełomowa koniunkcja Jowisza i Neptuna