Przygotowałam dla was listę najbardziej poruszających utworów, które do dzisiaj potrafią mnie doprowadzić do skrajnych emocji  a dodatkowo są jednymi z najbardziej szczerych piosenek w wykonaniu moich największych idoli. - mówi Rosalie.


Beyonce - Flaws & all 

Na pierwszy ogień musi pójść właśnie ona bo nikt tak jak Beyonce na mnie do tej pory nie wpłynął. Obejrzałam wszystkie możliwe wystąpienia live, backstage kręcone na trasie, podczas nagrywania albumów oraz wszystkie klipy. Moment, w którym Queen B stawała na scenie i było słychać pierwsze dźwięki Flaws & all wszyscy zamierali. To jeden z jej najbardziej emocjonalnych i prawdziwych kawałków, z którym każdy z nas jest w stanie się utożsamić. 

Kanye West - Ultralight Beam

Mam słabość do wielogłosów i chórów gospelowych…a to co tutaj się dzieje, przechodzi moje najśmielsze oczekiwania. Każda sekunda jest jakąś eksplozją. Na samym początku słychać głos jego córki, co dla mnie jest już jest hipnotyzujące i przejmujące a kiedy wchodzi partia chóru nie potrzebuję już niczego innego. 

Michael Kiwanuka- Cold Little Heart 

To chyba jeden z tych wokalistów, którego barwę głosu totalnie uwielbiam i w jego wykonaniu każdy utwór chwyta mnie  za serducho. Jego najnowszy album znalazł się na mojej liście najlepszych płyt zeszłego roku także nie mogło go tutaj zabraknąć. 

MorMor - Some Place Else 

Hahah, teraz wyjdzie jaka jestem melancholijna babka ale rzeczywiście słucham najczęściej muzyki, która nie jest w żaden sposób agresywna a raczej tworzy mi pewne tło do rzeczywistości. MorMor to wokalista, dzięki któremu można się całkowicie rozmarzyć i odpłynąć, polecam też każdemu spojrzeć na przepięknie nakręcony klip. Jeżeli jeszcze nie znacie tego pana to musicie to koniecznie zmienić. 

Solange- Dreams 

Nic nie jestem w stanie na to poradzić, że ten numer pojawia się w każdym moim podsumowaniu albo na stworzonych przeze mnie playlistach. Dla mnie Solange jest wokalistką, która niewiele musi robić żeby mnie poruszyć i doceniam nie tylko jej twórczość muzyczną ale i wizualny aspekt. She’s just the best right now. 

Sade- Jezebel 

Jeden z najbardziej wzruszających tekstów na tej playliście. Myślę, że dużą rolę odgrywa też sam głos Sade bo nikt tak jak ona nie potrafi nadać utworom tak przejmującego vibe'u. 

Alicia Keys - If I Aint Got You 

Kto nie płakał do tego utworu ten musi ze mną przeprowadzić poważną rozmowę hah! Alicia od dawien dawna była dla mnie dużą inspiracją i jak jeszcze grałam na fortepianie marzyłam żeby być taka jak ona. Krótko po niej pojawiła się Beyonce i w szybkim tempie zdążyłam zapomnieć o tych planach. 

Xavier Naidoo - Ich kenne nichts 

Mam nadzieję, że ktoś z was będzie znał niemiecki i doceni ten utwór tak jak ja. Jeżeli nie znacie to mogę się założyć, że na pewno w internecie znajdziecie dobre jego tłumaczenie. 
Xavier to jedna z nielicznych postaci z Niemiec , która do dzisiaj konsekwentnie tworzy rnb. Numer Ich kenne nichts był jednym z największych jego hitów i jako nastolatka byłam nim bardzo przejęta. 

Prince - Purple Rain 

Moi rodzice byli uzależnieni od słuchania Freddiego Mercurego i własnie Prince'a, także wiąże się z tym numerem wiele moich wspomnień. Kojarzy mi się głównie z okresem kiedy dorastałam w Berlinie do czego bardzo lubię wracać w myślach. To chyba jeden z najczęściej coverowanych utworów ale nie masz szans na znalezienie osoby, która byłaby w stanie zaśpiewać go z takim powerem jak sam Prince.

Erykah Badu- Tyrone 

Na sam koniec mojej listy muszę wstawić jeden z tych utworów, które przy rozstaniu działają jak lekarstwo. Nie jestem w stanie zliczyć jak często śpiewałam ten numer żeby wydostać z siebie wszystkie złe emocje. Najlepiej w takich momentach wcielić się w zadziorną Erykah Badu i uświadomić sobie, że nic ci po takim Tyrone. 

 

Posłuchaj playlisty Rosalie. >>>