Regulacja brwi nitką, czyli nitkowanie brwi to metoda, która wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu. Dziś ta usługa dostępna jest w wielu salonach kosmetycznych. Tzw. threading polega na usuwaniu włosków za pomocą odpowiednio splecionej i mocno naprężonej nitki. Nić ta chwyta krótkie włosy usuwając je wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Regulacja nitką umożliwia usunięcie wąsika, włosków z brody i włosów na policzkach. Ten zabieg jest jednak najczęściej stosowany przy depilacji brwi. Dzięki regulacji brwi nitką możemy w (miarę) bezbolesny sposób usunąć najmniejsze włoski w okolicy łuku brwiowego. Zabieg jest również bardzo precyzyjny i idealny dla skóry wrażliwej, która źle znosi wosk. Na skórę nie są nakładane żadne dodatkowe środki depilujące. Odpowiednio wyregulowane brwi mogą zdziałać cuda:

Bardziej ostry łuk optycznie wyszupli okrągłą twarz. Delikatniejszy, złagodzi pociągłą. Mocniejsze wyregulowanie końcówki uniesie z kolei opadające kąciki oczu, a wyrwanie kilku włosków z przodu, rozsunie zbyt blisko osadzone oczy - podpowiada Sebastian Gradzik, główny makijażysta marki Smashbox.

Jakie są zalety regulacji brwi nitką? To przede wszystkim zabieg dla osób, którym zależy na czasie. Doświadczona kosmetyczka wykona go w ok. 5 minut. Nitkowanie jest też bardzo higieniczne - jedynym elementem, który styka się ze skórą jest... nitka.