Od zwiewnych sukienek inspirowanych ukraińskim folklorem, po odważne skórzane projekty i awangardę. Angel for Fashion to prawdziwe eklektyczne miejsce, gdzie możecie swoim zakupem wesprzeć branżę modową Ukrainy (z metkami takimi, jak między innymi Foberini, Bob Basset, Frolov czy Kofta). Branżę, trzeba dodać, która wreszcie została zauważona na świecie, jak podkreśla pomysłodawczyni projektu -  Jen Sidary, związana wcześniej zawodowo z Zappos i Vivienne Westwood. "Ukraińska moda świetnie prosperuje i tętni życiem. Spotkanie ze światem było nieuniknione, a ten proces przyspieszyła tylko wojna" dodaje Bairamova, dyrektor kreatywna Angel for Fashion.

Sidary podkreśla też, że niektórzy projektanci - mimo wojny i ataków na ich miasta - wciąż tworzyli i próbowali wykonywać swoją codzienną pracę, inni ruszyli w podróż do sąsiednich krajów, a część zaczęła wspierać wojsko w ich wysiłkach. 

Jak dokładnie działa Angel for Fashion? Nowe projekty pojawiają się tam na zasadzie dropów (czyli częściej niż sezonowe kolekcje, ale w mniejszej liczbie egzemplarzy), a platforma udostępnia miejsce markom i projektantom w zamian za procent od sprzedaży. Kiedy złożymy zamówienie w sklepie internetnetowym AFF, informacja o zakupie przekazywana jest bezpośrednio do brandów, które zajmują się realizacją i wysyłką (tutaj trzeba pamiętać o tym, że czasami może być wydłużona z powodu logistyki łańcucha dostaw w kraju, w którym cały czas panuje wojna). 

Strona Angels for Fashion będzie dostępna na całym świecie z wyjątkiem Rosji i Białorusi. 

Na stronie Angel for Fashion swoje projekty sprzedają Elena Burenina, Gudu, Kofta Studio, Olena Dats, the COAT, 91LAB, Elena Reva, Gunia Project, Lady Hunter, Oliz, Valery Kovalska, AATSU, FINCH, Have a Rest, Paskal, Vezaarium, Bob Basset, Foberini, INDPOSHIV, My Sleeping Gypsy, Riot Division, Bobkova, FROLOV, Jean Gritsfeldt, My Twenty Five, Samokish, Chereshnivska, GASANOVA, Kachorovska, Nue Studio, SNDCT.

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. Oto najważniejsze nowe trendy według Pinteresta>>

___

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.