Stworzono aplikację idealną dla kobiet, które nie lubią wychodzić z domu bez makijażu. A, jak wiadomo, delikatna skóra twarzy nie przepada za codziennym nakładaniem make-upu. Podobnie jak włosy i nasze ciało - im mniej specyfików do pielęgnacji, tym lepiej! Jednak w kosmetyczce każdej z nas znajduje się produkt, od którego jesteśmy uzależnione. Takim hitem może być fluid, maskara lub mgiełka do włosów, jaka teoretycznie bardzo nam służy. Ale czy mamy pewność, że jej skład tak naprawdę nie szkodzi zdrowiu? 

Aplikacja "The GoodGuide"

Pomoże nam to stwierdzić "The GoodGuide", czyli przewodnik po dobrych produktach. Aplikacja skanuje kod kosmetyku, jaki zamierzamy kupić, i pokazuje nam jego wpływ na urodę, zdrowie oraz ekologię. Dzięki temu unikniemy w kosmetyczce toksycznych "upiększaczy" i z łatwością znajdziemy kosmetyk w dobrej cenie spełniający nasze oczekiwania. W bazie "dobrego przewodnika" znajduje się już aż 75 tys. produktów urodowych z całego świata, a ich liczna ciągnie wzrasta. 

Aplikacja "The GoodGuide"

"The GoodGuide" pokazuje nam również "ocenę ryzyka zdrowotnego" danego kosmetyku w skali od 0 do 10. Im ocena jest wyższa, tym lepszy jest produkt, jaki ma służyć do codziennej pielęgnacji. Przykładowo, jeśli szampon, którego używasz, ma wyjątkowo marną ocenę, możesz sprawdzić, co za tym stoi. Aplikacja wyszczególnia toksyczne substancje w składzie kosmetyków i uświadamia nas, na co powinnyśmy uważać. Filtry w wyszukiwarce "The GoodGuide" ułatwiają znalezienie produktów nie testowanych na zwierzętach lub w 100% wegańskich. Co ciekawe, w aplikacji możemy także sprawdzić żywność, detergenty oraz artykuły przemysłowe dla dzieci. Co wy na to? Warto ją pobrać! Działa na systemach iOS i Android.