Sennik: znaczenie snu o powodzi. Jak interpretować sen o fali powodziowej?

Czasami do trafnej interpretacji snów o wielkiej wodzie niepotrzebny jest sennik. Powódź to motyw, który często nawiedza w snach osoby mieszkające w sąsiedztwie dużych rzek, stawów czy jezior. W ich przypadku senny koszmar wskazuje przede wszystkim na podświadomą obawę. Jest prawdopodobne, że żywioł nawiedzi ich miejsce zamieszkania, a podświadomość nieustannie wysyła im sygnały ostrzegawcze.

Sen o powodzi dotyka też osoby, które osobiście zetknęły się z niszczycielską siłą natury. W ich przypadku często powtarzających się snów o powodzi to efekt traumatycznych przeżyć i naturalna reakcja psychiki, która stara się rozładować nagromadzone napięcie.

Powódź może symbolizować także panujący w życiu chaos i odzwierciedlać silne emocje, z którymi nie możemy sobie poradzić. Taki motyw może też wskazywać na stan, w którym uczucia biorą górę nad rozsądkiem, co najczęściej nie jest dobrą wróżbą. Utonięcie w powodzi wskazuje na zbliżające się kłopoty i na rodzinne kłótnie. 

Żeby jednak dokładnie zrozumieć znaczenie snu o powodzi, trzeba odnieść się do wszystkich szczegółów, składających się na tło tych wydarzeń.

Sennik: powódź w domu zwiastuje problemy

Sen, w którym woda wdziera się do domu, zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. Jeżeli widzisz wodę zalewającą dom sąsiadów, możesz spodziewać się, że wystąpią między wami nieporozumienia. Najprawdopodobniej będzie to zwiastun drobnej sprzeczki, ale nie należy go ignorować. Jeśli przez próg przedostaje się brudna woda, być może masz na sumieniu sąsiedzkie przewinienia. Według senników ciemny kolor odnosi się do grzechów i nieczystej duszy.

Jeżeli we śnie powódź wdziera się do twojego domu, także możesz spodziewać się nieporozumień. Do sprzeczki najprawdopodobniej dojdzie między tobą a twoimi dziećmi. 

Sen o powodzi w domu nie musi mieć negatywnego znaczenia. Jeżeli śni ci się czysta woda, oznacza to, że do twoich drzwi już wkrótce zapuka bogaty gość. W innej interpretacji taki sen zwiastuje nadejście pomyślnej wiadomości, na którą czekasz od dawna. 

W niektórych snach powódź nie zalewa domu, a wypływa z niego. Ten sen wskazuje, że już wkrótce dojdzie do sytuacji, która zmusi cię do przejęcia kontroli i do kierowania działaniami innych ludzi.

Sennik: kłótnia. Co oznacza kłótnia we śnie?>>

Sennik: powódź na ulicy jest odzwierciedleniem gwałtownych emocji

Sen, w którym widzimy powódź zalewającą miejskie ulice, nie jest dobrym znakiem. Taki symbol należy interpretować jako ostrzeżenie przed kłopotami. Woda, która wdziera się na ulice, oznacza, że ktoś będzie próbował wplątać cię w intrygę i w ten sposób wykorzystać do swoich celów. A to sprowadzi na ciebie duże kłopoty. Sen o powodzi na ulicach może też oznaczać, że zbyt łatwo dajesz ponieść się emocjom. To znak, który wskazuje na konieczność "ostudzenia głowy". Emocje zawsze są najgorszym doradcą, trzeba zatem zadbać o to, żeby ustąpiły miejsca zdrowemu rozsądkowi i chłodnej analizie. 

Jeżeli w naszym śnie pojawia się potop, wielka fala, przed którą staramy się uciec, oznacza to, że zmagamy się z własnymi emocjami i uczuciami. Taki sen zwiastuje też trudne wyzwania, którym trzeba będzie stawić czoła. W innej interpretacji motyw ten symbolizuje wewnętrzne poczucie bezsilności, wynikające z braku kontroli nad ważnymi sprawami. 

A co jeśli w czasie powodzi zaczniesz się topić? Sennik mówi, że jest to przestroga przed popadnięciem w życiowe kryzysy i melancholię. Gdy śni ci się powódź, przez którą znajdziesz się pod taflą wody, musisz spróbować odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Jeżeli zostaniesz uratowany z opresji, spodziewaj się, że na swojej drodze spotkasz ważną osobę, która pomoże ci uporać się z problemami.