Jak odróżnić fałszywą wróżkę od prawdziwego medium?

Wróżenie na ulicy

Wróżenie przeradza się w wielki trend, który zaczyna wychodzić na ulice. Tak jak kiedyś na ławkach w parku wróżyły Cyganki, tak teraz na nadmorskich deptakach można spotkać wróżki stawiające tarota lub "specjalistów" od wróżenia z ręki. Potraktuj to medium z przymróżeniem oka. Takie atrakcje turystyczne są pozbawione autentyczności. Z pełnym przekonaniem powiedzą ci kłamstwa, które mogą dotyczyć każdej innej osoby. Dadzą się ponieść wodzom fantazji, a ty uwierzysz w ich wymyślny scenariusz. Lepiej nie przysparzać sobie nowych rozterek. Udaj się po wróżbę do sprawdzonej osoby, cieszącej się dużym autorytetem. 

Odczynianie złych uroków

Wystrzegaj się wróżek, które sugerują, że za twój pech lub nieszczęście w miłości odpowiada rzucony zły urok. Będą cię zastraszać, że jesteś przeklęta i próbować odczynić tę straszliwą klątwę. To, oczywiście, zacznie się wiązać z dodatkową opłatą. Fałszywi medium oferują także usługi poza sesją, takie jak zapalenie świecy lub modlitwa za ciebie przez określoną liczbę dni, aby przepędzić "złego ducha".  Zwykle pobierają wygórowane kwoty i przekonują cię, że są twoim wybawcą. Pamiętaj, że przekleństwa przybierają na sile, jeśli naprawdę zaczynasz w nie wierzyć. 

Zapewnianie o swojej nieomylności

Żaden wróżka nie powinna twierdzić, że jej odczyty sprawdzają się w stu procentach. Te zapewnienia o nieomylności w rzeczywistości oznaczają fałsz. Nawet najbardziej znani medium nie uważają swoich prognoz za pewnik. Prawdziwi wróżbici wiedzą, że komunikaty pojawiające się w kartach lub gwiazdach, mogą zostać źle zinterpretowane. Czas i przyszłe ścieżki życiowe zależą wyłącznie od decyzji dokonanych przez ich klientów.

Praktykowanie czarnej magii

Przekonuje cię do siebie wróżka, która zna się na zaklęciach, a czarną magię ma w małym paluszku? Jeśli w ten sposób chcesz odzyskać swojego byłego, lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Rzucanie miłosnych uroków i klątw na wrogów to manipulowanie w cudzą wolną wolę. Zawsze ze zdwojoną siłą wracają do osoby, która afirmuje w negatywny sposób. 

Stawianie bardzo ogólnej prognozy

Wróżki często stosują "zimny odczyt" mogący pasować do każdej osoby lub większości sytuacji. Robią to jednak w taki sposób, że stajesz się święcie przekonana, że wszystko, co słyszysz, jest właśnie o tobie. Podobne uczucie towarzyszy ci również przy cotygodniowym sprawdzaniu horoskopu. Wróżbici, którzy przekazują ci ogólne informacje, mogą nic nie wiedzieć o twoim życiu. Fałszywe medium będzie czytać język ciała lub mimikę twarzy, aby ocenić twoje reakcje. On wie, jak dostroić się do twojej energii, by zweryfikować określone rzeczy.

Zachęcanie, by wrócić po więcej

Fałszywy wróżbita sprawi, że zechcesz widywać się z nim częściej niż tylko raz na rok. On zrobi wszystko, aby uzależnić cię od swoich usług, żebyś nieustannie wracała po wskazówki. Oczywiście, nic za darmo. To ich sposób na życie. Twoje powroty wzbogacą kieszeń wróżki, a ty zaczniesz mieć coraz większy mętlik w głowie. Przecież nie możesz kontrolować przyszłości. Jesteś kowalem swojego losu. Nawet gdy scenariusz astrologa brzmi źle, nadal to ty kształtujesz rzeczywistość. Nie daj się zapędzić w kozi róg!