Od dawien dawna księżyc odgrywa ważną rolę dla ludzkości. Każda kultura na świecie przypisuje mu ogromną symbolikę duchową. Niegdyś fazy księżyca wyznaczały upływający czas i przepowiadały ważne wydarzenia. Nasi przodkowie pod jego blaskiem odprawiali rytuały magiczne. W pełni księżyca jest coś, co sprawia, że zwracamy głowy ku niebu, aby wypowiedzieć na głos swoje pragnienia. Tak, jakbyśmy intuicyjnie czuli, że Srebrny Glob zawsze nas wysłucha. Starożytna astrologia traktuje Lunę jak potężną boginię, która ma moc zamieniania marzeń w rzeczywistość. Jeśli współpracujesz z jej fazami, z pewnością nieraz się o tym przekonałaś. Pod poświatą królowej nocy dzieją się rzeczy niewytłumaczalne. Jak pełnia księżyca wpływa na człowieka? Wyjaśniamy jej potajemne sekrety.

Pełnia księżyca - wpływ na kobietę

Cykle Księżyca są bardzo podobne do cyklu menstruacyjnego kobiety. Niegdyś uważano, że fazy księżycowe odpowiadają fazom owulacji. Miały też wyznaczać dobry moment na zajście w ciążę lub narodziny dziecka. Chociaż metody dotyczące płodności oparte na cyklach księżyca okazały się nieskuteczne, do dziś na świecie panuje przekonanie, że pełnia księżyca zwiększa liczbę narodzin. Ten mit przypisuje się silnej wierze, że księżyc jest zestrojony z kobietą. Czy nadal warto śledzić księżycowy kalendarz? Uważamy, że należy być świadomym jego faz, chociażby po to, by wiedzieć, kiedy spada lub wzrasta nasz fizyczny, duchowy oraz mentalny potencjał. 

Księżycowi przypisuje się wrażliwość płci pięknej i opiekuńczość matki. Pełnia księżyca to czas "pełni kobiecości".

Problemy ze snem w pełnię księżyca

Możesz winić księżyc za swoje bezsenne noce. Coś w tym jest, że na kilka dni przed pełnią i w jej trakcie, osoby w różnym wieku narzekają na zły sen. Ta faza wywołuje w naszym ciele wiele napięć oraz wyostrza intuicję. Natłok myśli czy stres sprawiają, że odpoczynek wydaje się niemożliwy. Dlatego tak ważne jest odprawianie księżycowych rytuałów, które pomagają się wyciszyć. W przeciwieństwie do nowiu księżyc w pełni reprezentuje płodność i obfitość. Obdarza nas swoją kosmiczną mocą, aby pomóc nam zwalczyć wewnętrzne ograniczenia. Zaprasza do relaksu w ciszy, manifestacji oraz świadomego przyglądania się chwili. 

Fazy księżyca - co oznacza każda z nich? >>

Księżyc a duchowość i emocje

Księżyc wpływa również na pływy oceanu, podobnie jak na słoną wodę powstającą w ludzkim ciele. To w wodzie gromadzi się energia i emocje, dlatego w noc pełni księżyca możemy odczuwać je silniej niż zwykle. Z astrologicznego punktu widzenia, pełnia księżyca zachęca nas do przyjrzenia się trzem obszarom życia: równowadze duchowej, zdrowiu i karierze. Nie wiń jej za swoje złe samopoczucie. Te nietypowe stany wewnętrzne są sygnałem, by otworzyć się na transformację. Luna nie karze nas swoją mocą. Jej zadaniem jest nas prowadzić. Jeśli zignorujemy znaki posyłane w naszą stronę podczas pełni księżyca, stracimy okazję do wprowadzenia zmian, które właśnie teraz powinny nastąpić. Kiedy nadciąga pełnia księżyca, upewnij się, że słuchasz swojego ciała. Poświęć chwilę na dialog ze swoją intuicją. Potraktuj poważnie otrzymane wskazówki. Jeśli dostroisz się do mocy pełni, doświadczysz przemiany w swoich związkach, emocjach, przepływie energii i motywacji do pracy. 

Zamiast winić księżyc za swój depresyjny nastrój, przyjrzyj się mądrości, którą chce ci przekazać. 

Nad czym warto popracować w pełnię księżyca? W jej trakcie zadaj sobie poniższe pytania.

EMOCJE / DUCHOWOŚĆ

 1. Czy to, co w tej chwili czuję, ma związek z moją przeszłością?
 2. W jaki sposób mogę zacząć uwalniać ten ból?
 3. Jak mogę każdego dnia zrobić krok, aby oczyścić się z negatywnych emocji?
 4. Jak mogę zastąpić stare bolesne nawyki, które już mi nie służą?

ZDROWIE

 1. Co spożywam, o czym WIEM, że nie służy mojemu zdrowiu?
 2. W jaki sposób mogę wyeliminować niezdrowe nawyki ze swojego życia?
 3. Co powoduje moje przejadanie się, nadużywanie alkoholu, palenie czy brak ruchu?
 4. Jak mogę każdego dnia zrobić krok, aby wprowadzić zdrowsze zmiany?
 5. Jakie składniki spożywcze i ćwiczenia sprawiają, że czuję się najlepiej?

KARIERA

 1. Czy są jakieś projekty, które ciągle odkładam na później?
 2. Jakie sprawy powinnam odpuścić i zapomnieć?
 3. Jak mogę każdego dnia podejmować kroki, aby wykonać swoje zadanie?
 4. Czy rozwijam się w karierze, która satysfakcjonuje moją duszę?
 5. W jaki sposób mogę stworzyć dobrą atmosferę w moim środowisku pracy?

Czasami najprostsze rzeczy mogą powodować brak równowagi w powyższych obszarach. Popracuj nad tym w pełnię księżyca - ten jeden moment w miesiącu może zmienić twoje życie.