Tegoroczny czerwony dywan zdecydowanie nas nie zawiódł. Styliści i glam squady wszystkich zaproszonych gości stanęli na wysokości zadania i wykreowali tak przepiękne looki, że ograniczenie ich do kilkunastu najlepszych było dla nas prawdziwym dylematem.

Najlepsze Oscarowe stylizacje okiem stylistki ELLE

"Moja ulubiona tegoroczna kreacja to Carey Mulligan w sukni z archiwów Balenciagi, lubię ją za jej kształt podkreślający talię i rękawiczki, które są obecnie niezwykle modne. Mimo, że [projekt] powstał w 1951 roku, cały look Carey jest bardzo nowoczesny, uwielbiam też tę prostą fryzurę bob i delikatny makijaż - wszystko w punkt" - mówi stylistka ELLE Karolina Limbach. (Warto zaznaczyć, że suknia Carey to zrobiona na zamówienie kopia historycznej sukni - nie vintage egzemplarz, który byłby w zbyt delikatnej kondycji, by założyć go na galę).

Nasza stylistka wyróżniła też Gretę Lee w kreacji od Loewe. "Uwielbiam spływające po plecach szarfy, wyobrażam sobie, że w ruchu ta sukienka wygląda obłędnie. Plus za dużą i spektakularną biżuterię oraz gładkie upięcie włosów".

Wszystkie najciekawsze stylizacje z czerwonego dywanu Oscarów 2024

Laverne Cox pojawiła się w zjawiskowej sukni vintage projektu Thierry'ego Muglera - aktorka jest ogromną fanką projektanta i kolekcjonuje jego kreacje; ta również jest z jej prywatnego archiwum. Anya Taylor-Joy wybrała suknię Diora szytą na specjalne zamówienie - to lekko zmodyfikowany projekt ikonicznej sukni Corolle. Liza Koshy postawiła na dwa największe trendy tej zimy - głęboką czerwień i trójwymiarowe kwiaty - w kreacji marki Marchesa. Lupita Nyong'o nawiązała swoją suknią Armani Prive do projektu, który miała na sobie 10 lat temu, gdy dostała swojego pierwszego Oscara; Ariana Grande wykorzystała tę okazję, żeby w sukni Giambattista Valli promować swoją nadchodzącą filmową adaptację musicalu "Wicked", w którym gra rolę czarownicy Glindy.

Zobaczcie wszystkie najważniejsze stylizacje z czerwonego dywanu Oscarów 2024: