Te wydarzenia, które często są przełomowymi punktami w naszym życiu, mogą być poparte wyższym poczuciem harmonii i skoordynowania, jeśli są zaplanowane w oparciu o zrozumienie ukierunkowanych energii astrologicznych. 

Astrologia Elekcyjna działa na zasadzie harmonizacji indywidualnej energii z energią kosmiczną, reprezentowaną przez planetarne ruchy.

Głównym celem jest wybór momentu, który jest najbardziej zgodny z naturą danego działania. Wybór taki nie jest przypadkowy, ale opiera się na starannym badaniu indywidualnych wykresów astrologicznych, bieżących tranzytów planetarnych oraz specyfiki danego wydarzenia.

Praktyka ta opiera się na przekonaniu, że sfera kosmiczna i ziemskie doświadczenia są ze sobą głęboko powiązane, a nawiązanie połączenia między nimi może przynieść korzystne efekty.

Optymalizacja ważnych wydarzeń życiowych za pomocą elekcyjnej astrologii

Wybór odpowiedniego momentu do podjęcia ważnych decyzji życiowych, jak ślub, może mieć długotrwały wpływ na nasze doświadczenia i przyszłe sukcesy.

Na przykład, w astrologii elekcyjnej, małżeństwo planowane jest w dni, kiedy Wenus(planeta miłości) i Jupiter (planeta szczęścia) są silne i dobrze aspektowane. Te układające się harmonijnie planetarne wpływy mogą przynieść szczęście, miłość i harmonię w związku małżeńskim.

Rozpoczęcie nowej pracy lub kariery to kolejny ważny moment, który można zoptymalizować za pomocą astrologii elekcyjnej. Wybierając dni, kiedy Merkury (planeta komunikacji i intelektu) oraz Mars (planeta energii i inicjatywy) są silne, możemy zwiększyć nasze szanse na sukces i satysfakcję zawodową.

Na przykład, rozpoczęcie nowej pracy podczas dobrego tranzytu Marsa może przynieść motywację, ambicję i zdeterminowanie potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

Podobnie, przeprowadzka do nowego domu to ważny krok, który można lepiej zorganizować za pomocą astrologii elekcyjnej. Przy wyborze daty przeprowadzki, astrologowie zwracają uwagę na pozycje Księżyca (rządzącej domem i rodzina) i Jowisza (planety szczęścia). Dobre aspekty tych planet mogą pomóc w zbudowaniu szczęśliwego, bezpiecznego i pomyślnego domu.

Personalizacja twojego losu dzięki astrologii elekcyjnej

Kiedy analizujemy momenty najbardziej korzystne do realizacji konkretnych zdarzeń życiowych, ważne są indywidualne czynniki, które bierzemy pod uwagę w astrologii elekcyjnej. Tworzą one swoisty "astrologiczny profil" danej osoby i mają istotny wpływ na wybór odpowiednich dat.

Wykresy Astrologiczne - Indywidualny wykres astrologiczny to mapa nieba w momencie narodzin osoby. Zawiera on informacje o pozycji poszczególnych planet i zodiakalnych znaków.

Ten "personalny odcisk" nieba kształtuje nasze doświadczenia, osobowość i możliwości. W astrologii elekcyjnej, to właśnie ten wykres jest punktem wyjścia do wyboru optymalnych terminów dla ważnych zdarzeń.

Tranzyty - Tranzyty to bieżące pozycje planet i ich aspekty do pozycji planet w naszym wykresie urodzeniowym. Tranzyty są jak zegar kosmiczny, który mierzy rytm naszego życia. Wykorzystanie tranzytów w astrologii elekcyjnej pozwala na wybór momentów, które będą rezonować z naszymi osobistymi energiami i dążeniami.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak progresje i retrogradacje. Progresje to technika, która pozwala na "odkrywanie" przyszłych trendów i możliwości w naszym życiu, podczas gdy retrogradacje (zwrotne ruchy planet) mogą wskazywać na okresy, które mogą nie być najkorzystniejsze do rozpoczynania nowych inicjatyw. 

Rozumienie tych elementów może pomóc w pełniejszym wykorzystaniu potencjału, jaki niesie ze sobą astrologia elekcyjna.

Z życia wzięte

Często mówi się, że sukces wielkich ludzi nie jest dziełem przypadku. Niektórzy z nich korzystali z astrologii elekcyjnej, aby zoptymalizować swoje działania i podejmować decyzje w najbardziej sprzyjającym czasie. 

Steve Jobs - Współzałożyciel Apple, Steve Jobs, był znanym zwolennikiem astrologii. Istnieją przypuszczenia, że Jobsmógł skorzystać z astrologii elekcyjnej przy wyborze daty premiery pierwszego iPhone'a. Wydarzenie to miało miejsce 9 stycznia 2007 roku, kiedy to Słońce, Merkury, Wenus, Mars, a nawet Neptun znajdowały się w znaku Wodnika, znanego z innowacyjności i technologicznego postępu. Wynik? Produkt, który zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. 

Walt Disney - Twórca Disneya jest kolejną postacią, która, jak mówią plotki, korzystała z astrologii. Otwarcie Disneylandu w Anaheim w Kalifornii 17 lipca 1955 roku, było uważane za jeden z najbardziej sprzyjających dni w roku według astrologii elekcyjnej. W tym dniu Księżyc, Wenus i Uran były rozmieszczone w harmonijny sposób, co mogło przyczynić się do olbrzymiego sukcesu i trwałej popularności Disneylandu.

Astrologia elekcyjna mogła mieć swój udział w osiągnięciu sukcesu przez te znane osoby. Chociaż nie możemy tego potwierdzić ze 100% pewnością, przypuszczenia te są fascynujące i inspirujące dla tych z Was, które są ciekawe zastosowania astrologii w praktycznym życiu.

Praktyczne wskazówki dla początkujących

Zrozumienie astrologii elekcyjnej i korzystanie z niej w praktyce może być skomplikowane, ale istnieją pewne proste kroki, które możesz podjąć, aby zacząć korzystać z tych technik w swoim życiu.

1. Naucz się podstaw astrologii - Przede wszystkim musisz zrozumieć podstawy astrologii, takie jak znaki zodiaku, planety, domy i aspekty. Możesz to zrobić, korzystając z licznych dostępnych źródeł online lub z pomocą profesjonalnego astrologa.

2. Zrozum swój indywidualny wykres - Jeśli nie jesteś pewien, jak zinterpretować swój wykres, warto skonsultować się z doświadczonym astrologiem. Może to dać ci lepsze zrozumienie twojej unikalnej energetycznej mapy i pomóc wykorzystać ją w podejmowaniu decyzji.

3. Obserwuj tranzyty - Śledź bieżące pozycje planet i zrozum, jak wpływają na twoje życie. Na przykład, jeśli Merkury jest w retrogradacji, może to być czas, który nie jest odpowiedni do rozpoczynania nowych projektów.

4. Skorzystaj z narzędzi online - Istnieje wiele narzędzi online, które mogą pomóc ci śledzić tranzyty i interpretować ich wpływ na twoje życie. Możesz użyć kart astrologicznych, kalendarzy i aplikacji do monitorowania tych ruchów i planowania działań zgodnie z tymi energiami.

5. Cierpliwość i praktyka - Astrologia elekcyjna jest bardziej sztuką niż nauką, a jej opanowanie wymaga czasu i praktyki. Bądź cierpliwa i pozwól sobie na błądzenie, zanim zaczniesz podejmować ważne decyzje oparte na tych technikach.

Astrologia elekcyjna jest potężnym narzędziem, które może pomóc nam zoptymalizować nasze działania i podejmować decyzje w najbardziej sprzyjającym czasie.

To fascynujące pole, które łączy w sobie starożytne mądrości z nowoczesnymi zrozumieniem wszechświata i naszej roli w nim.

Pamiętaj jednak, że astrologia nie jest ścieżką wyznaczoną z góry, a raczej drogowskazem, który pokazuje nam, w którym kierunku mogą prowadzić nasze decyzje. Więc rozwiń swoje skrzydła, pozwól, aby ciała niebieskie prowadziły Cię na tej niezwykłej podróży i zobacz, dokąd może Cię zaprowadzić Twoje kosmiczne przeznaczenie.